طرز تهیه چوب پنیری

طرز تهیه چوب پنیری


منبع: آکاایران

1

1398/5/25

12:33


طرز تهیه چوب پنیری

طرز تهیه چوب پنیری
آکاایران: این چوب پنیری تقریبا مزه ی همون چوب شور رو میده که روی اون از دانه های کنجد و یا خشخاش میشه استفاده کرد . مدت زمان لازم برای درست کردن این دستور ، ۵۵ دقیقه است که ۴۰ دقیقه ی اون برای آماده سازی مواد و ۱۵ دقیقه ی دیگه مربوط به پخته .
با این مقدار مواد لازم ذکر شده می تونین تعداد ۵۰ عدد از چوب پنیری رو تهیه کنین .


روش تهیه


 آموزش


طرز تهیه چوب پنیری -آکاطرز تهیه


دمای پیش گرمایش فر رو از ابتدا روی ۳۵۰ درجه ی فارنهایت و یا ۱۸۰ درجه ی سانتی گراد فرار بدین . بعد توی یه کاسه ی بزرگ کره و پنیر پارمسان و آرد رو با هم مخلوط کنین . با دستاتون این مواد رو با هم مخلوط کنین تا زمانی که به طور کامل با هم ترکیب بشن . سپس خمیر رو توی فویل های پلاستیکی قرار بدین و به مدت یه ساعت توی یخچال بذارین .
روی یه سطح به آرامی نصف خمیر رو به شکل مسطتیل و به ضخامت ۱/۲ سانتی متر پهن کنین و سپس خمیر باقی مونده رو به یخچال برگردونین . بعد از روی خمیر پهن شده ، تکه های نواری به ابعاد ۱۵ * ۱ سانتی متر برش بزنین . سپس با یه قلمو ، تخم مرغ هم زده شده و پنیر چدار ، کنجد ، خشخاش یا زیره رو هم روی تکه های خمیر برش زده شده بمالین . سپس باقی مونده خمیرها رو هم از یخچال بیرون بیارین و همین روند رو روی اون خمیر هم پیاده کنین . این چوب های میله ای پنیری رو با فاصله ای حدود ۱ الی ۲ سانتی متر توی ظرفی که با کاغذ پوستی پوشیده شده قرار بدین . سپس برای طبخ ، ظرف رو به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه توی فر قرار بدین تا زمانی که به رنگ قهوه ای بسیار روشن در بیاد . بعد از گذشت این مدت زمان ، ظرف رو از فر خارج کنین و اجازه بدین چوب های پنیر ی خنک بشن ، سپس می تونین ازشون استفاده کنین و از خوردن شون لذت ببرین .


روش تهیه.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو