تصور کنید که طی چندین دهه چیزهایی مانند خانه، اتومبیل، هواپیما و ... را دوست داشته اید، البته در تمام این سال ها همواره امیدوار بوده اید بهسازی ها و اصلاحاتی در بخش های مهمی از آنها صورت گیرد. شرکت هواپیمایی هاوکر( HAWKER) که دارای ناوگانی از جت های تجاری است همواره در طول حیات بیش از چهل ساله خود، مورد تحسین خلبانان و مسافران بوده و در تمام این دوران به موفقیت های زیادی دست یافته اما بسیاری افراد خواهان رفاه بیشتر هستند و به همین دلیل شاهد معرفی جت اندازه متوسط پیشرفته 20 میلیون دلاری «هاوکر4000» هستیم که در این مطلب با این پرنده تیر پرواز آشنا می شویم.

راحتی کابین در این پرنده جدید، مهمترین ویژگی آن است که همواره مدل های مختلف این شرکت به آن معروف بوده اند و در این مدل جدید برای راحتی هر چه بیشتر، کف کابین در تمام طول آن به صورت کاملاً هموار بوده و ارتفاع 183 سانتی متری آن امکان حرکت و جابجایی در داخل کابین را به راحتی میسر ساخته است. طول کابین بیش از 7 متر بوده و به همین دلیل آن را در رده سوپر میان وزن ها قرار داده است. در طول سال ها خلبانان و مسافران تولیدات این کمپانی بعضا از محفظه بار آنکه در کابین جلو قرار داشته گله مند بوده اند (البته مسافران رضایت داشته اند و خلبان ناراضی بودند) دلیل رضایت مسافران دسترسی آنها به جامه دان های خود در حین پرواز بوده ولی انباشته کردن آنها در جلوی در کابین با معضلاتی همراه بوده است. در مدل جدید 4000 این مشکل مرتفع شده و یک محفظه بزرگ جهت قرار دادن بار در جلوی دستشویی تعبیه شده است.

در طی چندین دهه جت های هاوکر از نظر شعاع و توانایی های پروازی همواره سیر تکاملی را پیمود ه اند و امروزه تبدیل به هواپیماهایی برای پرازهای بین قاره ای شده اند، آن هم حتی در شرایط قوی ترین بادهای مخالف، هاوکر جدید 4000 قادر است حتی با حداکثر سرعت که معادل 82/0 ماخ بوده شعاع پروازی معادل 3000 ناتیکال مایل داشته باشد.

در دنیای هواپیمایی و به خصوص جت های تجاری، چنان چه طول باند پروازی بلند باشد و درجه حرارت هوا خنک، تمامی جت ها می توانند به حداکثر شعاع پروازی و افرایش دما بسیاری از جت ها قادر نیستند به حداکثر شعاع پروازی خود برسند، مگر آنکه از تعداد مسافر، میزان بار و یا میزان ذخیره سوخت خود بکاهند که این مسائل در هاوکر 4000 به هیچ  عنوان وجود ندارد. یکی از امتیازات عمده هاوکر 4000 قابلیت اوج گیری آن بوده، با رعایت صرفه جویی در مصرف سوخت به طوری که در وضعیت حداکثر وزن می تواند در ظرف مدت 13 الی 14 دقیقه به ارتفاع 35 هزار پا و در کمتر از 20 دقیقه به ارتفاع 41 هزارپایی برسد، سرعت هواپیما در حال اوج گیری در ارتفاع پایین 280 ناوت و بعد از رسیدن به ارتفاع بیش از 30 هزار پا به 78/0 ماخ می رسد که این سریع ترین سرعت پروازی در مقایسه با انواع جت های کوچک و متوسط است. برخورداری از چنین ویژگی با حفظ راحتی کابین کار آسانی نبوده است.

برنامه طراحی هاوکر 4000 از سال 1996 آغاز گردید و قرار بود تا اوایل سال 2001 وارد سرویس شود، اما چنین اتفاقی روی نداد و دلیل آن توسعه سیستم های ناوبری و استفاده از آنها در این پرنده جدید بود. ساخت کابین و رعایت مسائل آبرودینامیکی آن طبق برنامه پیش رفت اما جزییات بسیار وقت گیر بود به طوری که تکمیل هواپیما و اخذ مجوزهای لازم تا سال 2005 به طول انجامید و در آن سال متوجه شدند که مخاطره آمیزترین قسمت برنامه، تصمیم گیری برروی ساخت تمامی بدنه از جنس الیاف کرین بود.

ادامه دارد...