علت حادثه قطار زاهدان در دست بررسی است

منبع: برترین ها

17

1398/7/3

22:53


معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان جزئیات حادثه خروج قطار «زاهدان- تهران» از ریل را تشریح کرد.

خبرگزاری مهر: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان جزئیات حادثه خروج قطار «زاهدان- تهران» از ریل را تشریح کرد.

به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، منصور بیجار اظهار داشت: این حادثه مقارن ساعت ۱۶ و ۲۰ عصر امروز در فاصله ١٠٠ کیلومتری زاهدان و فاصله ٢ کیلومتری ایستگاه «شورو» برای قطار مسافربری زاهدان به تهران حادث شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تعداد مسافرین قطار٢٥٠ نفر بودند که از این تعداد ٣٥ نفر مجروح و ٤ نفر (یک خانم و ٣ مرد)جان باختند و یکی نفر نیز مفقود اعلام شده است.

علت حادثه قطار زاهدان در دست بررسی است

وی ادامه داد: از لحظات ابتدایی این حادثه ١٠ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ٢ دستگاه خودروی آتش نشانی، ١٠ دستگاه اتوبوس مسافربری برای حمل سایر مسافرین، یک فروند بالگرد هلال احمر و ٤ تیم کامل امداد و نجات در محل حادثه حاضرشدند.

بیجار با تاکید بر اینکه علت واژگونی قطار در دست بررسی است، تصریح کرد: همه مجروحین به بیمارستان های «خاتم الانبیاء» و «امام علی» زاهدان منتقل شدند.

وی گفت: اردوگاه فاطمه الزهرا (س) آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان واقع در بلوار «معلم» زاهدان برای اسکان مسافرین آماده شده است.

بنابراین گزارش، از ابتدای بروز حادثه، ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در محل مرکز مدیریت و کنترل حوادث به ریاست استاندار و رییس ستاد بحران سیستان و بلوچستان تشکیل شده و فرماندار زاهدان، مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر، رئیس مرکز فوریت های پزشکی، فرمانده هان انتظامی و سپاه استان در محل حاضر و مشغول امداد رسانی هستند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو