محمود حجتی

بیوگرافی همسر محمود حجتی

محمود حجتی

همسر واقعی محمود حجتی

وزیر جهاد کشاورزی ایران
مشغول به کار
۲۴ مرداد ۱۳۹۲ – تاکنون
رئیس‌جمهور حسن روحانی
پس از صادق خلیلیان
مشغول به کار
۱۳۷۹ – ۱۳۸۴
رئیس‌جمهور سید محمد خاتمی
پیش از محمدرضا اسکندری
وزیرراه و ترابری ایران
مشغول به کار
۱۳۷۶ – ۱۳۷۹
رئیس‌جمهور سید محمد خاتمی
پس از اکبر ترکان
پیش از رحمان دادمان

استاندار سیستان و بلوچستان

وزیر جهاد سازندگی ایران

اطلاعات شخصی

تولد محمود حجتی نجف آبادی
۱۷ مهر ۱۳۳۴ (۵۸ سال)
نجف‌آباد، استان اصفهان
ملیت

محمود حجتی

 ایران
حزب سیاسی اصلاح‌طلب
محل تحصیل دانشگاه صنعتی اصفهان
کابینه دولت هفتم، دولت هشتم، دولت یازدهم
دین اسلام شیعه

زندگینامه محمود حجتی

بیوگرافی محمود حجتی

محمود حجتی نجف آبادی سیاستمدار اصلاح‌طلب،[۱] عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی[۲] و وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران است. او در شهرستان نجف آباداصفهان در خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر او حاج شیخ غلامرضا حجتی از علماء این شهر و مورد وثوق مردم بود. ایشان دروس ابتدایی و دبیرستان را در نجف آباد به پایان رساند. در سال ۱۳۵۴ وارد دانشگاه کار که پس از انقلاب با دانشگاه صنعتی اصفهان ادغام شد، گردید و در در رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شدند.[۳] با پیروزی انقلاب اسلامی وارد نهاد جهاد سازندگی کشور شد و پس از آن به عنوان استاندار سیستان و بلوچستان انجام خدمت کرد. با شروع عملیات اجرایی عظیم سد کرخه به عنوان مدیر اجرایی این پروژه تا زمان بهره برداری ارائه خدمت نمود و در دوره اول ریاست جمهوری سید محمد خاتمی به عنوان وزیر راه و ترابری و دوره دوم به عنوان وزیر جهاد کشاورزی از مجلس رای اعتماد گرفت و تا پایان دولت در این سمت باقی‌ماند. با آغاز کار دولت یازدهم، حجتی بار دیگر برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی توانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

بیوگرافی محمود حجتی

خودکفایی گندم

حجتی در دوران وزارتش طرح کلان افزایش تولید را تدوین کرد و به اجرا گذاشت در راستای اجرای طرح افزایش تولید، دولت قیمت خرید تضمینی گندم را افزایش داد تا کشاورزان به تولید گندم تشویق شوند. با اجرای این طرح، تولید گندم با ۷۳درصد رشد از ۸ میلیون تن به ۱۴ میلیون تن رسید و واردات بیش از ۶٫۴ میلیون تن گندم در سال به صفر رسید و خودکفایی در تولید این محصول اساسی حاصل شد. لذا جشن خودکفایی گندم در کشور برگزار شد.[۴]

وزارت جهاد کشاورزی دولت یازدهم

حسن روحانی محمد حجتی را به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به مجلس فرستاد. وی در نهایت توانست با کسب ۱۷۷ رای از ۲۸۴ رای ماخوذه تصدی وزارت جهاد کشاورزی را برای چهار سال بدست بیاورد.

بیوگرافی و زندگینامه محمود حجتی عکس

محمود حجتی