جاذبه گردشگری یا جاذبه مغناطیسی + تصاویر

جاذبه گردشگری یا جاذبه مغناطیسی + تصاویر


منبع: همگردی

156

1398/5/6

18:06


بسیاری از گردشگران در این مورد که هند سرزمین عجایب است، اتفاق نظر دارند. در نگاهی گذرا به اجتماعی این کشور می توان عجایب زیادی را دید، اما یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری دنیا هم در این کشور قرار دارد که ارتباط چندانی با جامعه و مردم هند و حتی معماری این کشور ندارد، بلکه منطقه ای عجیب است که بسیاری از گردشگران دنیا را برای تجربه ای عجیب به هند می کشاند: «تپه های مغناطیسی» هند خاصیت عجیب و خارق العاده ای دارند. کسانی که از این محل عبور می کنند همیشه گردشگرانی را می بینند که وقتی به تابلوی خوش آمد گویی منطقه نزدیک می شوند، در سر بالایی که پیش رو دارند ماشین ها یا موتورسیکلت هایشان را خاموش می کنند و با تعجب این تجربه را برای همیشه در ذهنشان و حافظه دوربین هایشان ثبت می کنند که ماشین بدون اینکه روشن باشد، رو به سر بالایی حرکت می کند.

مثل تمام پدیده های عجیب خلقت، هندی ها برای این پدیده که منطقی برایش پیدا نکرده اند، شروع به افسانه ساختن و داستانسرایی کرده اند. محلی ها معتقدند این جاده آدم ها را به بهشت می برد، هر کس که انسانی وارسته باشد به سمت بهشت هدایت می شود و انرژی ماورایی او را به سوی کوه ها می کشد و هر کس که این خصوصیت را نداشته باشد، مغبون خواهد بود، اما مطالعات علمی موارد دیگری را ثابت کرده اند و دانشمندان بعد از مطالعاتشان اعلام کرده اند، کوه های مقابل این جاده خاصیت الکترومغناطیسی بالایی دارد و دلیل حرکت خودروها و موتورسیکلت ها در این جاده هم همین خاصیت است. خطوط هوایی هند هم این موضوع را به شیوه دیگری تایید کردند. هواپیماهای هندی که از فراز این منطقه عبور می کردند، متوجه اختلالاتی در سیستم هواپیما و انحراف آن از مسیر معین، شدند و رادارهایشان آلارم هایی را ثبت کرد. حالا با اثبات خاصیت مغناطیسی این کوه ها هیچ هواپیمایی از فراز این منطقه عبور نمی کند. هنوز دانشمندان به منشا اصلی این خاصیت مغناطیسی پی نبرده اند.

اگر قصد تجربه این پدیده را دارید باید تا جاده ای در فاصله 30 کیلومتری شهر له و نزدیکی بزرگراه له –کارگیل بروید وقتی تابلوهای مخصوصی که روی آن ها نوشته به «تپه های مغناطیسی» خوش آمدید را مشاهده کردید، می توانید خودتان را به جاذبه کوه ها بسپارید و تجربه ای ناب را برای همیشه ثبت کنید. البته این جاذبه تنها در هند وجود ندارد و کشورهای دیگر هم نقاطی دارند که در آن ها قوانین فیزیک نقض می شود و علت ان وجود خاصیت الکترومغناطیسی در نقطه ای از زمین است، اما در هند این خاصیت قوی تر از نقاط دیگر زمین است.

تپه های مغناطیسی هند

تپه های مغناطیسی هند 2

تپه های مغناطیسی هند 3

تپه های مغناطیسی هند 4

مطالب مشابه