دیدنی های گرگان و مناطق تماشایی طبیعی و گردشگری این شهر تماشایی

دیدنی های گرگان و مناطق تماشایی طبیعی و گردشگری این شهر تماشایی


منبع: آرگا

332

1398/5/6

18:56


در سفر به گرگان که یکی از مناطق سرسبز و پر جاذبه در شمال ایران است می توانید چشم اندازهای توریستی بسیاری را همچون آبشار زیارت، دریاچه توشن، زبله و … را نظاره گر بود که از دیدنی های گرگان هستند.

دیدنی های گرگان و مناطق تماشایی طبیعی و گردشگری این شهر تماشایی

گرگان که مرکز استان گلستان است یکی از مناطق گردشگری مهم در سطح ایران است و سالانه گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر می کنند. چشم اندازها و دیدنی های گرگان شامل جاذبه هایی همچون جنگل های انبوه هستند گردشگران در سفر به این منطقه پر جاذبه از ناهار خوران تا جنگل های انبوه توسکستان چشم اندازهای بسیار زیبایی را مشاهده نمایند. علاقه مندان در این بخش می توانند بیشتر با مناطق دیدنی در شمال ایران و شهر گرگان آشنا شوند.

دیدنی های گرگان و جذابیت های این شهر زیبا

چمنزارها، جنگل ها و دریا از محبوب ترن جاذبه های طبیعی در گرگان و مناطق شمال ایران است در نواحی اطراف و در روستاهای این منطقه نیز می توان شاهد طبیعتی بسیار دیدنی بود دشت ها و جلگه ها، کوه ها، چمنزار، مناطق جنگلی، دریا، شوره زارها، تالاب، اراضی کشاورزی و … از جمله این مناطق پر جاذبه هستند.

جنگل النگدره:

جنگل النگدره یکی از مناطق معروف در گرگان است که اکثر توریست ها به این جنگل می روند و جالب است بدانید که این جنگل از هفت جاذبه طبیعی مهم در دنیا است. پوشش گیاهی و درختان متنوع و گوناگونی که در این جنگل یافت می شوند بر اهمیت و ارزش آن افزوده است.

دیدنی های بکر گرگان

جنگل توسکستان:

جنگل های که در جنوب شرقی گرگان واقع شده اند و برای رسیدن به این جنگل ها باید مسیر پرپیچ و خمی را طی کنید طبیعت این منطقه در زمستان نیز دارای جذابیت های خاص خود است و در تابستان نیز می توانید چشم اندازهای دیگری از آن را نظاره گر باشید.

جاذبه های گرگان

آبشار شصت کلاته:

یکی از دیدنی های گرگان با چشم اندازهای طبیعی بسیار که در فیروز محل گرگان قرار دارد برای دسترسی به این آبشار می توانید چشم اندازهای بسیار زیبایی در مسیر را مشاهده نمایید.

دیدنی های شناخته شده گرگان

کوه تاورنراب:

کوه تاورنراب در شهر گرگان در روستای زیارت واقع شده است بر فراز دامنه های این کوه می توانید چشم انداز های سرسبز و خیره کننده ای از روستا های اطراف را مشاهده کنید جالب است بدانید جاده گرگان شاهرود از دل این کوه عبور می کند.

نواحی دیدنی گرگان

گرگان رود:

رودخانه ای که از میان کوه های بجنورد عبور می کند و به این رود ختم می شود در مسیر رسیدن به این رود کوهستان های پر پیچ و خم و دشت های زیبایی را می توانید مشاهده کنید. از دیگر دیدنی های این رود می توان به صحرای کلان و گنبد کاووس اشاره کرد.

دیدنی های گرگان

منطقه حفاظت شده جهان نما:

این منطقه محافظت شده دارای طبیعت زیبای کوه هاست و یکی از حوزه های مهم کردکوی است علاقه مندان می توانند با بازدید از این منطقه تفریحی از امکانات تفریحی و توریستی ان استفاده نمایید.

آبشار رنگو:

این آبشار در فاصله ۱۵ کیلومتری گرگان قرار گرفته و یکی از دیدنی های گرگان است این آبشار دارای بخش های اصلی و فرعی است از جذابیت های آن می توان به طبیعت اطراف و هوای بسیار مطبوع اشاره کرد.

آبشار دیدنی گرگان

بازارهای محلی و مدرنی که در گرگان شاهد آن هستید از دیگر جذابیت های دیدنی آن محسوب می شوند همچنینی می توان به یکی دیگر از دیدنی های گرگان اشاره کرد که به دیوار دفاعی گرگان معروف است و دارای قدمتی طولانی است.

ناهار خوران:

جنگل های انبوه ناهار خوران یکی از مناطق بسیار زیبا و تفریحی در گرگان است که در ایام تفریحات گردشگران زیادی از نقاط مختلف ایران به این منطقه تفریحی سفر می کنند الاچیق هایی که در ناهار خوران وجود دارد یک امکان تفریحی و اقامتی برای گردشگران است.

چشم اندازهای گرگان

طبیعت سردانسر:

یکی از دیدنی های گرگان طبیعت بکر و زیبای سردانسر است این منطقه تفریحی در نزدیکی روستای زیارت گرگان قرار گرفته است که از دیدنی های طبیعی و سرسبز گرگان محسوب می شود.

نواحی گرگان

دریاچه توشن:

در نواحی جنوبی از روستای توشن این دریاچه دیدنی و بسیار زیبا واقع شده است که در کنار طبیعت زیبای النگدره خیره کننده می باشد از جمله تفریحات مهم در این دریاچه می توان به ماهی گیری و قایق سواری اشاره کرد که برای علاقه مندان جذابیت زیادی دارد.

دیدنی زیبای گرگان

آبشار نومل:

این آبشار یک آبشار صعب العبور است که دارای چند آبشار بزرگ دیگر است این آبشار که در فاصله ۴ کیلومتری از روستای نومل واقع شده است و از جنگل های منطقه چهل گیسو است.

دیدنی های ویژه گرگان

کوه تل انبار:

این کوه نیز در جنوب گرگان قرار گرفته است و به عنوان یکی از بلندترین کوه هایی شناخته می شود که بسیاری از کوهنوردان آن را فتح کرده اند. چشم اندازهای دیدنی که در این کوه وجود دارد موجب جذب گردشگران زیادی شده است و آن را به یکی از دیدنی های گرگان تبدیل کرده است.

مکان های دیدنی گرگان دارای جذابیت های بی شماری هستند و علاوه بر چشم اندازهای طبیعی که در بالا به آن ها اشاره شد می توانید در شهر زیبای گرگان جاذبه های تاریخی و فرهنگی بشیاری را مشاهده کنید که اکثر آن ها متعلق به دوران قاجار و پهلوی است زیرا این منطقه یکی از سکونتگاه های رضا پهلوی بوده است.

مطالب مشابه