احتمال حل مشکل صدور مجوز پرواز برای زائران عمره دور از انتظار نیست

منبع: همگردی

1

1402/11/8

15:07


ایرنا/ براساس آخرین گزارشات منتشر گشته، احتمال حل مشکل صدور مجوز پرواز برای زائران عمره دور از انتظار نیست.

هفته گذشته هیاتی متشکل از کارشناسان هواپیمایی و امور خارجه عربستان سعودی با هدف رفع مشکل عدم صدور مجوز پرواز وارد تهران شدند که بنابر شواهد موجود، این نشست در یک فضای صمیمی برگزار شد، مذاکراتی که نشان می دهد هیات عربستانی و به تبع آن مقامات سعودی جدیت کامل برای راه اندازی عمره مفرده زائران ایرانی دارند.

از نشست های مکرر تیم کارشناسی عربستان با مسئولان هواپیمایی و وزارت امور خارجه کشورمان در طول یک هفته ای که در تهران حضور داشتند و همچنین بازدیدهایی که از چند فرودگاه کشورمان داشتند و البته روند مثبت مذاکرات بین طرفین، اینطور به نظر می رسد که مشکل صدور مجوز پروازی به سرزمین وحی برای زائران عمره مفرده برطرف شود.

احتمال حل مشکل صدور مجوز پرواز برای زائران عمره دور از انتظار نیست

تیم کارشناسی عربستان سعودی که اوایل هفته پیش وارد تهران شد، پنجشنبه گذشته پس از انجام مذاکرات خاک ایران را به مقصد عربستان سعودی ترک کردند که احتمالا با توجه به نتایج مذاکرت مثبت طرفین، تا اواخر هفته جاری پاسخ قطعی عربستان به ایران اعلام خواهد شد، رفع مشکل صدور مجوز پروازی دور از انتظار نیست، زیرا که موضوع منفی در نشست مشترک بیان نشده و طرف سعودی در این نشست قول همکاری داده است.

غلامرضا رضایی، معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امیدواریم هر چه سریعتر مشکل صدور مجوز پروازی برطرف شود، گفت: به محض اعلام رفع مشکل صدور مجوز پروازی برای زائران عمره به عربستان سریعا اقدامات لازم درخصوص تهیه جدول کاروان ها و بازنگری های لازم در قالب زمانبندی و غیره به انجام خواهد رسید.

رضایی در خصوص ثبت نام زائران حج تمتع نیز توضیح داد: با توجه به اینکه ثبت نام از دارندگان فیش های شهریور 1386 آغاز شده و به محض تکمیل شدن ظرفیت کاروان ها ثبت نام متوقف خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه براساس آمار و اطلاعات موجود تاکنون بیش از 50 درصد ظرفیت ثبت نام زائران حج تمتع تکمیل شده، گفت: فرصت ایجاد شده فضای بیشتری برای زائران استانها بوجود آورده که می تواند از فضای موجود بهره بیشتری ببرند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت با تاکید بر اینکه امسال 87 هزار و 550 نفر در قالب زائر و عوامل ستادی به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، اظهار داشت: زائران باید در مرحله اول تکمیل ثبت نام خود مبلغ 140 میلیون تومان و مابقی را در مرحله مشخص کردن محل اسکان و پذیرایی و دیگر هزینه های مربوطه در خصوص کیفت هتل واریز کنند.

احتمال حل مشکل صدور مجوز پرواز برای زائران عمره دور از انتظار نیست

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو