آیا می توان به روغن موتور سنتتیک، روغن موتور مینرال اضافه کرد؟

منبع: ساعد نیوز

2

1402/11/8

21:31


استفاده از روغن موتور باکیفیت کمک می کند تا روغن بتواند به تمامی وظایفی که برای آن در نظر گرفته شده عمل نماید. در ادامه این مطلب از ساعد نیوز درباره ترکیب روغن موتور سنتتیک با روغن موتور مینرال بحث می کنیم. با ما همراه باشید.

روغن موتور، اصطکاک بین قطعات فلزی را از بین می‌برد تا گرمای ناشی از آن، موتور را داغ نکند. جلوی ساییدگی قطعات را می‌گیرد.تعمیر و تعویض قطعات ساییده‌شده موتور هزینه زیادی برمی‌دارد. بنابراین با یک روغن موتور مناسب، در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید.

آیا اضافه کردن روغن موتور مینرال به روغن موتورهای سنتتیک کار درستی است یا خیر؟


فرض کنید در سفر هستید و ناگهان چراغ چک روغن موتور روشن می‌شود. بعد از بررسی متوجه خواهید شد که حجم روغن موتور خودرو شما از میزان معمول کمتر است و ناچارید به آن روغن موتور اضافه کنید ولی شاید نتوانید همان روغنی که در مخزن روغن موتور است پیدا کنید.برای مثال شما از روغن موتور سنتتیک استفاده کرده‌اید ولی تنها چیزی که در اختیار دارید روغن موتور مینرال است.

طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته در شرکت موبیل وان (Mobil1) که یکی از شرکت های پیش گام در تولید روغن موتور است، اضافه کردن این روغنها در این شرایط مشکل ساز نخواهد بود. در واقع این روغن‌ها به نوعی باهم سازگارند و در اثر ترکیب حالت ژله‌ای پیش نمی‌آید.

در واقع اکثر روغن موتورهای تولید شده ترکیبی از روغن های طبیعی و سنتتیک هستند و اضافه کردن آنها به هم هیچ مشکلی متوجه موتور شما نخواهد کرد. ولی بهتر است زمان تعویض روغن موتور را عوض کرده و این کار را زودتر از موعد انجام دهید. زیرا به دلیل وجود مکمل های مختلف در این روغن موتورها باهم تداخل داشته باشند و در هنگام ترکیب باهم به خوبی عمل نکنند.

روغن موتور

سخن پایانی


اگر مجبور به اضافه کردن روغن موتور هستید پیشنهاد می­ شود از همان برند و گریدی که داخل مخزن روغن موتور است اضافه کنید. زیرا برندهای مختلف از مکمل­های ویژه خود استفاده می­‌کنند و ممکن است در ترکیب با روغن موتوری از برند دیگر این مکمل­ها باهم سازگار نباشند.اگر گرید روغن موتور شما 10W-40باشد، بهتر است از همان گرید استفاده کنید در غیر این صورت اگر ناچار بودید می ­توانید از همان برند و گریدی مشابه روغن موتور داخل مخزن استفاده کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو