روغن موتور سینگل گرید چیست؟

منبع: ساعد نیوز

1

1402/11/8

21:46


روی بطری روغن موتور سینگل گرید فقط یک عدد می‌بینید که در کنار SAE نوشته شده است. ما در این مطلب از ساعد نیوز درباره این روغن موتورها بحث می کنیم. با ما همراه باشید.

SAE مخفف انجمن مهندسان خودرو (Society of Automotive Engineers) است. رتبه‌بندی SAE از اعداد 0 تا 60 برای تعیین درجه ویسکوزیته روغن موتور استفاده می‌کند. اعداد 0 تا 25 برای هوای سرد و زمستانی است و اعداد 30 تا 60 برای هوای گرم و تابستانی هستند. با توجه به این اعداد، روغن موتور را به دو نوع سینگل گرید و مولتی گرید تقسیم می‌کنند.

آشنایی با روغن موتور سینگل گرید


روی بسته‌بندی روغن موتورها عدد SAE به چشم می‌آید. اگر SAE نوشته شده روی بسته‌بندی روغن موتور یک عدد باشد، به این معنی است که روغن موتور فقط در یک شرایط آب و هوایی آزمایش شده و فقط این روغن موتور برای یک نوع از شرایط آب و هوایی مناسب است.

همچنین اگر عدد نوشته شده روی بسته‌بندی روغن موتور 0 تا 25 باشد، نشان‌دهنده این است که این روغن موتور مناسب فصل سرد است اما اگر عدد نوشته شده روی روغن موتور بین 30 تا 60 باشد، به این منظور است که روغن موتور در دمای گرم آزمایش شده و این روغن موتور برای فصل‌های گرم مناسب است. این روغن موتور در زمستان کاربردی ندارد.

روغن موتور

سخن پایانی


در دفترچه راهنمای مربوط به روغن موتور هر خودرو، حجم روغن موتور لازم و نوع روغن موتور توصیه شده را برای آن درج می‌کنند. با مراجعه به این دفترچه می‌توانید بهترین روغن موتور را انتخاب کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو