نگاهی به آبشار شیوند و مسیر دسترسی به این آبشار زیبا

نگاهی به آبشار شیوند و مسیر دسترسی به این آبشار زیبا


منبع: آرگا

1

1402/11/9

10:01


آبشار شیوند خطه ای سرسبز و زیبا برای علاقه مندان که برا ی رسیدن به آن باید از یک مسیر رودخانه ای، جاده و پیاده رو عبور کنید که تجربه ای خاص را برای شما به همراه دارد.

آبشار شیوند یکی از مهم ترین جاذبه هایی بوده که در دزپارت ایذه واقع شده است. این آبشار در طی مسیر زیبایی های زیادی دارد. شما با قایق سواری این مسیر را شروع می کنید و با نیسان باید قسمتی از آن را طی کنید. در ادامه نیز کوچه باغ های آن را قدم می زنید.

آشنایی با شیوند

آشنایی با آبشار شیوند:

این آبشار را می توان یکی از زیبایی های استان خوزستان، شهرستان دزپارت، دهستان دنباله رود و روستای شیوند دانست. این منطقه زیبایی های زیادی برای علاقه مندان داشته و هر ساله افراد زیادی از زیبایی های این آبشار دیدن می کنند. این آبشار امروزه از دیدنی های ایذه است.

روستای شیوند

مسیر دسترسی به آبشار:

برای دسترسی به این آبشار دیدنی باید از مسیر روستای شیوند عبور کنید. شما می توانید دو مسیر را انتخاب کنید. یک مسیر رودخانه ای که از میان کازرون عبور می کند. مسیر جاده ای این روستا هم از مسیر ایذه به لردگان است. برای این مسیر می توانید از خودروی شخصی استفاده کنید. این جاده پر پیچ و خم و دارای ناهمواری ها است.

برای عبور از مسیر آبی باید به روستای رکعت بروید که دارای اسکله است و از طریق اسکله می توانید، تردد کنید. بعد از پیاده شدن از کشتی و رسیدن به اسکله نیز می توانید بقیه مسیر رسیدن به آبشار را با نیسان عبور کنید.

طبیعت شیوند

بهترین زمان برای سفر:

فصئل مختلفی از سال به ویژه فصل بهار زیبایی های زیادی داشته که شما از وجود آن لذت می برید. در پاییز و بهار دنیایی از رنگ ها وجود داشته که از وجود آن لذت می برید.

درباره آبشار:

آبشار شیوند در روستایی با طبیعت بکر قرار دارد. میان کوه های زاگرس و سد کارون می توانید از زیبایی این آبشار دیدن کنید. جنگل های بلوط، صخره ها و رودخانه ها از دیگر زیبایی های این نواحی هستند. این آبشار دارای آبشارهای کوچک و بزرگی بوده که یکی از مرتفع ترین آن ها ۵۰ متر است.

آبشار شیوند

منطقه حفاظت شده منگشت و سالو نیز یکی دیگر از زیبایی های این نواحی هستند. دور تا درو این آبشار را درختان بلوط، گردو، انگور، بنه، انار، گیاهان دارویی، شقایق، نرگس، انجیر و … نیز نمونه هایی از این زیبایی ها هستند. در این نواحی نمونه هایی از جانوران را مشاهده می کنید که شامل پلنگ قهوه ای، خرگوش، گراز، شغال، بز کوهی و میش و … از دیگر گونه های جانوری می باشند.

تجهیزات لازم برای سفر:

وسایل ضروری و تجهیزات لازم برای سفر به این منطقه دارو، لباس مناسب، کفش مناسب، کیف مناسب دره نوردی، کیسه خواب، چراغ گوه، پتو و وسایل مناسب اسکان هستند که از آن ها می توانید استفاده کنید. در صورتی که قصد اقامت در این ناحیه را دارید باید تجهیزات ویژه اقامت را به همراه داشته باشید.

بازدید از شیوند

اقامت در نزدیکی آبشار:

در این فضا مکانی برای چادر و کمپ زدن نیست. تنها گزینه ای که برای اقامت دارید این است که در خانه های روستایی اقامت داشته باشید. اجاره اتاق ها و خانه های محیلی یکی از گزینه های مناسب هستند. در این روستا باغ ها و سرویس های بهداشتی نیز وجود دارد که می توانید از امکانات آن ها استفاده کنید.

این آبشار با زیبایی های چشم نواز خود از مهم ترین مکان های دیدنی خوزستان بوده و علاقه مندان زیادی دارد. خوزستان سرزمین اصالت و زیبایی های ایران بوده و از این نظر گردشگران زیادی را هر ساله به سوی خود می کشاند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو