دکتر حسن سالاریه کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافی

منبع: نم نمک

1

1402/11/9

19:02


رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به توانمندی کشور در پرتاب ماهواره گفت : ما در آینده نزدیک ماهواره عملیاتی با ضریب اطمینان بالاتر را در مدار قرار می دهیم.

دکتر حسن سالاریه کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافی

پرتاب ماهواره های عملیاتی در دستور کار صنعت فضایی کشور

به گزارش نم نمک دکتر حسن سالاریه در گفت وگویی در صدا و سیما در پی یازدهمین دستاورد پرتاب در دولت سیزدهم که بامداد امروز یکشنبه 8 بهمن 1402 صورت گرفت و ماهواره بر «سیمرغ» ، ماهواره «مهدا» و دو محموله تحقیقاتی را از پایگاه امام خمینی (ره) با موفقیت در مدار بیضوی تزریق کرد ، گفت : ما در حوزه توسعه صنعت فضایی کشور دو مسیر را حتما پی می گیریم که یکی از آنها حوزه های جدید فناوری های مرتبط با ماهواره و ماهواره بر است که در کشور در حال پیگیری است.

دکتر حسن سالاریه کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافی

دکتر حسن سالاریه کیست و الان کجاست؟ + بیوگرافی

وی افزود : در این راستا حتما در آینده بسیار نزدیک پرتاب های تحقیقاتی دیگری را خواهیم داشت و از این رو ضرورت دارد که از هم اکنون به سمت افزایش قابلیت اعتماد و ضریب عملکرد محصولات فضایی حرکت کنیم و به همین دلیل مسیر تحقیق و توسعه در این حوزه را ادامه می دهیم.

سالاریه افزود : مسیر دیگری که در حال حرکت هستیم ، پرتاب ماهواره های عملیاتی است. ما ماهواره های عملیاتی را در سال های گذشته و سال جاری توسعه داده ایم؛ ماهواره های عملیاتی که به سرویس و یا خدمت می رسند و قادر به ارائه تصاویر و یا اطلاعات مخابراتی ، داده و ارتباطات مورد استفاده هستند.

رئیس سازمان فضایی خاطر نشان کرد : در آینده نزدیک با توجه به بلوغ بسیار خوبی که کشور در صنعت پرتاب ماهواره ها کسب کرده است ، می توانیم شاهد این باشیم که ماهواره های عملیاتی ما در مدار قرار می گیرند و به ناوگان ارائه خدمات فضاپایه ما اضافه می شوند.


بیوگرافی حسن سالاریه

حسن سالاریه دارای مدرک دکتری مهندسی مکانیک از دانشگاه صنعتی شریف و استاد تمام و عضو هیئت علمی این دانشگاه است.

انتشار بیش از 170 مقاله در مجلات بین المللی و 70 مقاله در مجلات داخلی و کنفرانس های ملی و بین المللی و مدیریت پروژه بسیاری از طرح های پژوهشی صنعتی در حوزه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق علمی پژوهشی دکتر سالاریه است. قائم مقام ، معاون آینده سازان و معاون برنامه ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان ، ریاست دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف ، مدیریت و راه اندازی چندین شرکت دانش بنیان در زمینه هوافضا و مکانیک بخشی از سوابق اجرایی سالاریه است.

نفر اول دوره کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف ، برگزیده فرهنگستان علوم و فناوری در شاخه مهندسی مکانیک به عنوان دانشمند جوان مهندسی مکانیک در سال 1394 بخشی از افتخارات علمی پژوهشی سالاریه است.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو