مزایای دوره بیزینس کوچینگ

منبع: ساعد نیوز

1

1402/11/11

10:47


مزایا و فواید کوچینگ کسب و کار نشان دهنده ارزشی است که توسط یک کوچ کسب و کار در طی  جلسات کوچینگ ارائه می‌شود به رشد شرکت کمک می کند. در این مقاله درباره اینکه دوره بیزینس کوچینگ چیست و چه مزایایی دارد به صورت کامل صحبت می کنیم.

کوچینگ کسب و کار به عنوان یک حوزه محبوب در حال رشد شناخته می‌شود. شرکت‌ها به منظور افزایش بهره‌وری خود و رسیدن به عملکرد حداکثری، اغلب کوچ کسب و کار (بیزینس کوچ) استخدام می‌کنند. مزایا و فواید کوچینگ کسب و کار نشان دهنده ارزشی است که توسط یک کوچ کسب و کار در طی جلسات کوچینگ ارائه می‌شود به رشد شرکت کمک می کند. در این مقاله درباره اینکه دوره بیزینس کوچینگ چیست و چه مزایایی دارد به صورت کامل صحبت می کنیم. بر اساس مقاله ای در CNBC، مدیران گوگل موفقیت این سازمان را بخشی از اعتبار بیل کمپبل، کوچ "تریلیون دلاری" سیلیکون، می‌دانند. بسیاری از سازمان‌های دیگر نیز ادعا می‌کنند که کارآفرینان پس از همکاری با بیزینس کوچ، اعتماد به نفس، انعطاف‌پذیری و عملکرد خود را در محیط کار افزایش داده اند. وظیفه اصلی یک کوچ کسب و کار، کمک به مراجع خود در رشد تجارت او از جایی که هست، تا جایگاهی که می‌خواهد باشد است. یک بیزینس کوچ خوب، با کمک به تدوین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، بهبود عملکرد و حل مشکلات، صاحبان کسب و کار را در مسیر کارآفرینی خود همراهی می‌کند.

مزایا و فواید دوره بیزینس کوچینگ

مزایا و فواید دوره بیزینس کوچینگ

افزایش بهره وری

بهره وری را می توان به عنوان توانایی یک فرد برای خلاقیت و یادگیری تعریف کرد. کوچ کسب و کار به مالک آن بیزینس کمک می‌کند تا مسئولیت‌های خود را مشخص کند و فعالیت‌های بیهوده را از برنامه خود حذف کند. همچنین، کوچ مراجع را تشویق می‌کند تا برای دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود انگیزه داشته باشد. این باعث می‌شود وقت بیشتری برای برنامه‌ریزی و استراتژی‌های رشد کسب و کار در نظر گرفته شود. یک گزارش از سوی انجمن مدیریت منابع انسانی نشان می‌دهد که مدیرانی که تحت آموزش و کوچینگ قرار گرفته‌اند، در رسیدن به افزایش بهره‌وری 86 درصدی موفق‌تر بوده‌اند نسبت به 22 درصد موفقیتی که به‌صورت معمول داشتند.

گسترش خدمات مشتریان

بزرگترین مزیت استفاده از بیزینس کوچ این است که کوچ، دیدگاهی تازه، خنثی و شخص ثالث در مورد ایده کسب و کار شما و اجرای آن به شما ارائه می دهد. بازخورد کوچ کسب و کار شما نه تنها به شما در شناسایی کاستی های خود کمک می کند، بلکه به شما در رفع آنها نیز کمک می کند. یک کوچ کسب‌وکار می‌تواند به شما در درک بهتر مخاطبان و خواسته‌های آنها از طریق تجربه و دانش گسترده در آن صنعت کمک کند. این مزیتی است که عمدتاً از یک کوچ به دست می آید و از این رو انجام آن به تنهایی دشوار است. اما با یک بیزینس کوچ خوب، هیچ چیز غیرممکن نیست.

کاهش هزینه ها

کاهش هزینه ها

یکی از مزایای اصلی استفاده از یک کوچ کسب و کار این است که شما یک فرد را در اختیار دارید که درباره هزینه‌های کسب و کارتان به شما به صورت کاملاً صادقانه اظهار نظر می‌کند. اغلب، صاحب یک کسب و کار نسبت به مفاهیم خاصی ایده‌هایی دارد که ممکن است منجر به هزینه‌هایی بشود که به کسب و کار او سودی نمی‌رساند. برای به دست آوردن یک دیدگاه بی طرفانه درباره فعالیت‌های کسب و کارتان و یافتن راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها، باید در نظر داشته باشید که بهره گیری از یک بیزینس کوچ بسیار موثر خواهد بود. در واقع، 23٪ از مدیران گزارش می‌دهند که هزینه‌های عملیاتی آنها پس از استفاده از بیزینس کوچینگ کمتر شده است. یک کوچ کسب و کار خوب، ورودی‌های شما را به دقت نظارت می‌کند و به شما در شناسایی هزینه‌های غیرضروری کمک می‌کند. بنابراین، این مبالغ می‌تواند برای فعالیت‌های مهم و سودآورتر دیگر استفاده شود. این عمل، نتایج مالی بهتری را برای کسب و کار شما فراهم خواهد کرد. فرایند کاهش هزینه‌ها می‌تواند هم آهسته و هم سریع باشد؛ لذا بستگی به میزان تغییرات در عملکرد شرکت دارد.

افزایش سودآوری نهایی

سودآوری نهایی یک شرکت به معنای درآمد نهایی آن پس از کسر تمامی هزینه‌ها از کل درآمد است. یک بیزینس کوچ می‌تواند کمک کند تا جریان معاملات را افزایش داده و درآمدی پایدار تولید کنید. کوچ کسب و کار تأثیر قابل توجهی در سودآوری نهایی کسب و کار شما دارد زیرا می‌تواند به شما در استفاده بهینه و کارآمد منابع برای تولید خروجی سودآور کمک کند. این ارزیابی جامع از کسب و کار شما نیازمند حضور یک کوچ خوب است که دارای تفکر تحلیلی و مهارت‌های حل مسئله است. یادگیری نحوه افزایش سودآوری نهایی کسب و کار شما یک مهارت سخت است که ممکن است سال‌ها طول بکشد تا آن را توسعه دهید و یاد بگیرید. بنابراین، استفاده از بیزینس کوچینگ یک عنصر حیاتی در بهبود وضعیت مالی کسب و کار شما است.

یادگیری مهارت تیم‌سازی

بخش قابل توجهی از جلسات بیزینس کوچینگ به توسعه اعتماد و ایجاد رابطه با کارمندان و صاحبان کسب و کار اختصاص دارد. این به کوچ کسب و کار کمک می‌کند تا مسائل و چالش‌هایی که افراد سازمان با آنها روبه‌رو هستند را درک کند. وقتی که این مسائل توسط کوچ کسب و کار شناسایی و درک شوند، فرآیند تیم‌سازی به سهولت پیش می‌رود. کوچ به شما در هدف‌گذاری روی نقاط ضعفتان کمک می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که افرادی که برای کسب و کار خود استخدام می‌کنید دقیقاً آنچه که نیاز دارید هستند. بیزینس کوچینگ در ساخت تیم رویایی شما بسیار مفید و موثر است. تیم سازی یک فرآیند مبتنی بر مهارت‌های نرم است که در طول یک مدت زمان طولانی پیشرفت می‌کند.

کاهش تعارضات

یک کوچ کسب و کار به معنای سنتی در کسب و کار شما حضور ندارد، اما باید برای بهبود و پیشرفت سازمان شما مانند هر کارمند دیگری کار کند. این امر دو مزیت را به همراه دارد؛ کوچ به عنوان یک منتور عمل می‌کند که عملکرد شما را نظارت می‌کند و بازخورد ارائه می‌دهد و به شما دیدگاهی بی طرفانه و شخص سوم درباره تضادات ارائه می‌دهد. همچنین موجب برقراری رابطه اعتماد بین کارمندان، صاحبان و کوچ می‌شود. سپس کوچ اطمینان حاصل می‌کند که تعارضات در محیط کار حداقل است و انتقادات سازنده مثبتی را ارائه می‌دهد تا روحیه و تعهد کارمندان را بالا نگه دارد.

آیا تاثیرات بیزینس کوچینگ دائمی است؟

تاثیرات کوچینگ کسب و کار دائمی هستند. زیرا شخصی که یک کوچ کسب و کار را استخدام می‌کند، به یک سرویس آموزشی با تأثیراتی بلندمدت دسترسی پیدا می کند، نه یک "محصول" با مصارف محدود. افزایش اعتماد به نفس مراجع و مهارت های ارتباطی او بعد از حضور کوچ نیز باقی خواهد ماند. مهارت های مدیریتی و بهره وری شخصی تا زمانی که فرد به بازخورد های کوچینگ توجه کند، افزایش می یابد. به طور مشابه، ظرفیت حل مسئله، قدرت سازمانی و تیم سازی عناصر دیگری هستند که نیاز به تلاش کوچ و مراجع دارد. هرچند می توان آنها را بدون حضور کوچینگ حفظ کرد، اما این مهارت ها نیاز به نظارت و گرفتن بازخورد مداوم دارند. از این رو شرکت به فردی برای انجام این مسئولیت ها نیاز دارد. در سایر تاثیرات کوچینگ مانند: پیشرفت مهارت در استفاده از فناوری، کاهش تعارضات و سودآوری نهایی؛ اگر کوچ کسب و کار غایب باشد، می تواند از بین برود. این مهارت ها مستلزم نظارت کامل و حضور یک شخص ثالث بی طرف است که از ویژگی های اولیه یک کوچ کسب و کار است. سازمان باید این مسئولیت ها را به متخصصان مختلف محول کند و یا باید یک بیزنس کوچ شایسته با مهارت های تخصصی انتخاب کند.

آیا بیزینس کوچینگ سخت است؟

بله، کوچ کسب و کار بودن سخت است. بیشتر کوچ های کسب و کار، موفق یا کارآفرینانی با سال‌ها تجربه هستند یا سابقه کوچینگ کسب و کار حرفه ای دارند. همچنین با شرکت در دوره های بیزینس کوچینگ میتوانید این مهارت ها را یاد بگیرید. اکثر مدیران نمی توانند جایگزین یک کوچ کسب و کار شوند، زیرا رها کردن وضعیت "رهبر" و تغییر به نقشی که نیاز به "گوش دادن" بیشتری دارد دشوار است. وقتی صحبت از کمک به کارکنان برای درک مهارت‌ها و کاستی‌هایشان می‌شود، یک کوچ کسب‌وکار باید در صندلی عقب بنشیند. صرفاً دیکته کردن نقاط قوت و ضعف آنها از دیدگاه شما (که ممکن است مغرضانه یا ناآگاهانه باشد) کافی نیست. کوچ باید شنونده ای همدل باشد که بدون هیچ ملاحظه ای آماده است تا درباره کارمند بیشتر بشنود.

مهم ترین ویژگی بیزینس کوچینگ چیست؟

دوره بیزینس کوچینگ

مهمترین مزایای کوچینگ کسب و کار عبارتند از: افزایش بهره وری و عملکرد مراجع، افزایش اعتماد بنفس در رهبری، بالا بردن ظرفیت حل مشکل و مهارت در استفاده از فن آوری های جدید. اینها مزایای دائمی هستند که مدتها پس از پایان جلسات کوچینگ برای مراجع باقی می مانند. آنها عمدتاً به شخصیت مراجع اهمیت می دهند و به کار و زمان مستمر نیاز دارند. دستیابی به این مهارت ها بدون کوچ کسب و کار برای نظارت بر بازخوردهای شما تقریبا غیرممکن است. کاهش تعارضات، بهبود روابط تجاری و افزایش خدمات مشتری در مرحله بعدی است. این مهارت ها نیمه دائمی هستند و در صورتی که کارکنان کوشا و متمرکز باشند، می توان آنها را حفظ کرد. برای توسعه این مهارت‌ها، به یک فرد بی‌طرف و شایسته نیاز است و یک کوچ خوب کسب‌وکار همه این موارد را میبیند.

تیم سازی و افزایش قدرت سازمانی مزیتهای مهم دیگری است که یک کوچ کسب و کار به آنها اهمیت می دهد و شما را در دستیابی به آنه همراهی می کند. مطمئناً می‌توان اینها را بدون کوچ تجاری توسعه داد، اما با حضور آنها روند آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود. به طور مشابه، افزایش سودآوری و کاهش هزینه ها نیز الزاما نیاز به وجود کوچ کسب و کار ندارد، اما مسلما داشتن یک کوچ مطمئنا تاثیر گذارتر می باشد. کوچ می تواند مخارج کسب و کار شما را به دقت تجزیه و تحلیل کند و به راحتی می تواند بین آنچه مهم است و آنچه که نیست تمایز قائل شود. این امر معمولاً توسط مالکانی که بیش از حد به وضعیت موجود کسب و کار خود عادت دارند نادیده گرفته می شود.

آیا مزایای کوچینگ زندگی با مزایای کوچینگ کسب و کار متفاوت است؟

بله، مزایای کوچینگ زندگی با مزایای کوچینگ کسب و کار متفاوت است. یک کوچ زندگی بر زندگی فرد به عنوان یک کل تمرکز می کند، از جمله وضعیت مالی، سلامت روان و برنامه های شغلی او، اما نه محدود به آنها. از سوی دیگر، یک کوچ کسب‌وکار تنها بر تقویت مهارت‌هایی تمرکز می‌کند که باعث موفقیت کسب‌وکار مراجع می‌شود. به طور کلی، یک کوچ زندگی مسئولیت‌های بیشتری دارد و از تاکتیک‌های کوچینگ عمومی برای آسان‌تر کردن زندگی مراجع خود استفاده می‌کند، در حالی که یک کوچ کسب کار با مراجع خود بر روی اهداف و استراتژی‌های تجاری خاص کار می‌کند.

دنیای کوچینگ در حال گسترش است و مردم به دنبال گرفتن کمک هستند. مزایای بی شماری از کوچینگ وجود دارد و مرتب کردن آنها به ترتیب کاهش اهمیت دشوار است. این به این دلیل است که خصوصیات هر فرد متفاوت است و اولویت های متفاوتی دارد. در حالی که برخی ممکن است به دنبال تقویت اعتماد به نفس یا مهارت های رهبری خود باشند، برخی دیگر ممکن است به مشاوره مالی بهتری نیاز داشته باشند. مطمئن شوید که دقیقاً به دنبال چه چیزی هستید و یک کوچ عالی برای کمک به خود در این مسیر انتخاب کنید.

مزایای دوره بیزینس کوچینگ شهاب اناری

دوره بیزینس کوچینگ و برندسازی شخصی شهاب اناری یکی از جامع ترین دوره های فارسی زبان در این حوزه است. در زیر به ویژگی های این دوره اشاره میکنیم:

  • دوره VIP ضبط شده است و همیشه می توانید به آنها دست رسی داشته باشید.

  • کلاس های زنده و چهره به چهره که به صورت آنلاین برگزار می شود. این کلاسها که به صورت کارگاهی برگزار می شود هفت ماه زمان می برد.

  • شکل گیری شبکه ارتباطی قدرتمند و حرفه ای با سایر دانشپذیران و افراد فعال در این حوزه

  • در این دوره منتورینگ خصوصی توسط هیئت علمی مجرب آکادمی برای شما انجام می شود.

نظرات


تصویری


ویدئو