بهترین روغن موتور برای خودروی سراتو

منبع: ساعد نیوز

1

1402/11/11

11:03


روغن موتور مناسب و با کیفیت از صدمه به خودرو جلوگیری می کند و از وسایل و قطعات خودرو محافظت می کند. استفاده از روغن موتور مرغوب و با کیفیت باعث عمر طولانی تر موتور خودرو می شود.ما در این مطلب از ساعد نیوز بهترین روغن موتور برای خودروی سراتو را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

استفاده از روغن موتور با کیفیت و استاندارد می‌تواند در بهبود عملکرد موتور خودرو موثر باشد. با این حال زمانی که برای تعویض روغن موتور خودروهای کیا به تعمیرگاه مراجعه می‌کنید با پیشنهادهای مختلفی برای انتخاب برند روبه‌رو می‌شوید.

روغن موتور برای سراتو چی بخریم؟


مدل های قبل از 2010 سراتو دارای غلظت سرد و گرم 10W40 هستند و مدل های بعد از 2010 دارای غلظت 5W40 می‌باشند ولی برای هر دو مدل گرید SM و SN و حجم های 4 . 4٫3 لیتری مناسب است. بهترین روغن موتور برای سراتو وارداتی، ایسین و برای سراتو سایپا، کاسترول می باشد، توجه کنید که سراتو وارداتی روغن متفاوتی با سراتو مونتاژ می خورد.

  • بهترین برندهای روغن برای کیا سراتو کوپه 2010 تا 2016، روغن های برند هیوندایی، آیسین و لوبریفنت هستند.

  • بهترین برندهای روغن برای کیا سراتو 2 لیتری و 6/1 لیتری، روغن های برند کاسترول، آترود و پارس هستند.

  • بهترین برندهای روغن برای کیا سراتو 2013 به بعد، روغن های برند هیوندایی، آیسین و لوبریفنت هستند.

روغن موتور

سخن پایانی


بهترین زمان تعویض روغن موتور برای انواع خودروها هر سه ماه یک‌بار به ازای هر 5 هزار کیلومتر رانندگی است. همچنین فراموش نکنید که روغن موتوری که در فصل گرما استفاده می‌کنید باید غلظت بیشتری داشته باشد زیرا گرمای هوا و گرمای موتور به سرعت غلظت روغن را کم می‌کنند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو