نشستی در راستای بررسی موانع و ظرفیتهای توسعه گردشگری سلامت در قم برگزار شد

منبع: همگردی

1

1402/11/11

16:37


ایسنا/ براساس گزارشات منتشر گشته، نشستی در راستای بررسی موانع و ظرفیتهای توسعه گردشگری سلامت در قم برگزار شد.

دکتر جهانگیری، مشاور ارشد رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در نشست مسئولان گردشگری سلامت و مدیران امنیتی و قضایی استان قم که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد، به جایگاه قم در توسعه گردشگری سلامت اشاره کرد و گفت: استان قم ظرفیتهای بسیاری در این زمینه دارد که غافل ماند. لذا باید در احیای آن بکوشیم.

وی بیان کرد: قم درگاه ورودی بیماران گردشگری سلامت است اما متأسفانه حداقل استفاده ها از این موضوع می شود که باید بستری مناسب برای خدمات رسانی به بیماران فراهم شود.

جهانگیری اظهار کرد: همایش گردشگری سلامت ماه گذشته در قم برگزار شد و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم زیرساختهای لازم را فراهم و در زمینه توسعه امر گردشگری گام برداریم.

نشستی در راستای بررسی موانع و ظرفیتهای توسعه گردشگری سلامت در قم برگزار شد

در ادامه علیرضا ارجمندی، مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: کشورهای مختلف در این عرصه ورود کرده اند؛ ما نیز باید برنامه ریزی کاملی داشته باشیم، چرا که گردشگران به موضوع گردشگری سلامت در ایران به ویژه در استان قم اهتمام دارند.

وی گفت: مهمترین موضوعی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد این است که دست دلالان عرصه گردشگری سلامت کوتاه شود و مؤسسات معتبر و دارای مجوز به عرصه آمده و خدمات رسانی کنند.

روح الله مسلم خانی، معاون دادستان قم نیز در این جلسه گفت: نقشه راه در زمینه گردشگری سلامت باید ترسیم شود و دانشگاه علوم پزشکی قم و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اقدامات خوبی در این عرصه انجام داده و ما نیز در کنار شما خواهیم بود.

وی گفت: برای ساماندهی درمان گردشگران حوزه سلامت باید برنامه ریزی های مناسب انجام شده و از شرکتهای معتبر استفاده کنیم تا بتوانیم ساماندهی مناسب داشته باشیم.

همچنین حسین امیری قمی، مدیر کل امور امنیتی و انتظامی استانداری قم نیز در این جلسه ضمن قدردانی از برگزاری جلسه گردشگری سلامت در قم گفت: این همایش یک الگوی مناسب برای دیگر استانها به شمار می رود و ما نیز در مجموعه استانداری در کنار دستگاه ها آماده خدمات رسانی برای همکاری هر چه بیشتر هستیم.

نشستی در راستای بررسی موانع و ظرفیتهای توسعه گردشگری سلامت در قم برگزار شد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو