بیوگرافی بازیگران سریال پس از باران + خلاصه داستان سریال پس از باران

بیوگرافی بازیگران سریال پس از باران + خلاصه داستان سریال پس از باران


منبع: تالاب

1

1402/11/12

12:06


 سریال پس از باران یکی از سریال های‌ محبوب سال های دهه هفتاد است در […]

بیوگرافی بازیگران سریال پس از باران + خلاصه داستان سریال پس از باران

 سریال پس از باران یکی از سریال های‌ محبوب سال های دهه هفتاد است در اینجا بیوگرافی بازیگران سریال پس از باران را مرور خواهیم کرد. این سریال با قصه جذاب و دراماتیک، ماجرای زندگی ارباب عزت سالاری با بازی محمود پاک نیت و همسرانش خانم بس«کتایون ریاحی» و شهربانو«مرجان محتشم» را بـه تصویر میکشد که بـه دلیل جذابیت بالا هنوز هم می تواند بیننده را پای تلویزیون میخکوب کند. بـه بهانه آغاز پخش سریال پس از باران از شبکه آی فیلم در اینبخش از فرهنگ و هنر بـه تغییر چهره بازیگران این سریال پس از گذشت سال ها میپردازیم.

 

بیوگرافی بازیگران مهم سریال پس از باران

 

 

مطلب مرتبط: بیوگرافی محمود پاک نیت «2»

 

محمود پاک نیت بازیگر نقش ارباب پس از باران

محمود پاک نیت که در سریال پس از باران نقش ارباب عزت سالاری راایفا نموده اسـت، درسال 1358 با مهوش صبرکن خانم بزرگ سریال پس از باران ازدواج کرده اسـت، ثمره این ازدواج دو پسر بـه نام مسعود و مهرداد و سه نوه می باشند. عکس محمود پاک نیت و همسر و نوه زیبایش هانا در فضای مجازی وایرال شده اسـت.

 

شهاب حسینی بازیگر نقش علی احمدی پس از باران

 

شهاب حسینی بازیگر نقش علی احمدی پس از باران

بازیگران پس از باران، شهاب حسینی بازیگر نام آشنای سینما و تلویزیون ایران که در سریال پس از باران نقش علی احمدی را ایفا نموده اسـت، درسال 1374 با «پریچهر قنبری» از همکاران تئاتری خود ازدواج کرد و ثمره این زندگی دو فرزند بـه نامهای «محمد امین» متولد سال 1382 و «امیر علی» متولد سال 1390 اسـت، بـه گفته برخی از کاربران شهاب حسینی و پریچهر قنبری چندی پیش در سکوت خبری از یک دیگر جدا شده اند و این بازیگر با ساناز محترم عکاس و فیلم بردار متولد 1369 در شهر مشهد، ازدواج کرده اسـت.

 


مطلب مرتبط: موضوع سریال سرزمین مادری چیست؟ + بیوگرافی بازیگران سریال سرزمین مادری


 

مرجان محتشم در سریال پس از باران

مرجان محتشم بازیگر سریال پس از باران در نقش خانم کوچک

مرجان محتشم متولد 13 اسفند 1348 در تهران ؛ بازیگر سینما و تلویزیون اسـت.تحصیلکرده مقطع دبیرستان می‌باشد که از 25 سالگی وارد عرصه بازیگری شد تا این که سال 1379 با نقش خانم کوچیک «شهربانو» بـه شهرت عجیبی رسید. پس از گذراندن دوره های تجربی بازیگری اولین بار درسال 1373 زمانی که 25 ساله بود با حقیقت آیینه بـه کارگردانی اسماعیل وطن دوست جلوی دوربین رفت.

 

بیوگرافی کتایون ریاحی بازیگر سریال پس از باران

کتایون ریاحی بازیگر عالی و درجه یک

کتایون ریاحی زیبا

بیوگرافی کتایون ریاحی بازیگر سریال پس از باران

کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون 10 دی 1340 در تهران متولد شد. این بانوی هنرمند فارغ التحصیل کارشناسی ادبیات و انسان شناسی اسـت. پدر او اردشیر روحانی پزشک ارتوپد و اهل شیراز و مادرش گیتی ریاحی گیلانی تبار هستند. برادر خانم ریاحی بنام علیرضا نیز در عرصه بازیگری فعالیت میکند.

 

بهزاد فراهانی بازیگر نقش عمو جلال پس از باران

بهزاد فراهانی پدر گلشیفته فراهانی

بهزاد فراهانی بازیگر نقش عمو جلال پس از باران

بهزاد فراهانی که نقش عمو جلال در سریال پس از باران را بازی کرده اسـت، سال 1364 با فهیمه رحیم نیا ازدواج کرد. فهیمه رحیم نیا متولد 1326 در تهران و بازیگر اسـت. بهزاد فراهانی و فهیمه رحیم نیا صاحب سه فرزند بوده و دو دختر بـه نام های‌ شقایق و گلشیفته و یک پسر بـه نام آذرخش دارد.

 

رحیم نوروزی بازیگر نقش فرخ پس از باران

رحیم نوروزی در گذر زمان

رحیم نوروزی بازیگر نقش فرخ پس از باران

بازیگران پس از باران، رحیم نوروزی که در سریال پس از باران نقش جوانی فرخ گلابدر‌ه‌اي «برادر خانم‌بس‌» را بازی کرده، تابحال دو بار ازدواج کرده و از هردو همسرش جدا شده اسـت. رحیم نوروزی از ازدواج اولش با هایده حسین زاده یک دختر بـه نام پناه دارد که رابطه خوبی با یک دیگر دارند.

 

بیوگرافی جهانگیر الماسی

 

جهانگیر الماسی فارغ ‌التحصیل رشته شیمی و فوق لیسانس حقوق و روابط بین‌الملل اسـت

بیوگرافی جهانگیر الماسی

جهانگیر الماسی بازیگر ایرانی متولد سال ۱۳۳۴ در تهران و فارغ ‌التحصیل رشته شیمی و فوق لیسانس حقوق و روابط بین‌الملل اسـت. وی فعالیت هنری خود را در تئاتر از سال ۱۳۴۸ در اهواز آغاز کرد. با بازی در فیلم ریشه در خون بـه کارگردانی سیروس الوند وارد سینما شد. فعالیت در واحد فرهنگی تلویزیون و انتشار نشریه نوشین از دیگر کارهای اولیه جهانگیر الماسی می باشد

 

بیوگرافی صبا کمالی بازیگر سریال پس از باران

صبا کمالی

بیوگرافی صبا کمالی بازیگر سریال پس از باران

صبا کمالی بازیگر ایرانی متولد ۲۴ بهمن ۱۳۵۵ در ساری اسـت که از سال ۱۳۷۸ فعالیت هنری خود را آغاز نمود. او درسال ۱۳۷۸ مدرک کارشناسی خود را از دانشکده سینما و تئاتر دریافت کرد و هم چنین مدرک کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی را اخذ کرده اسـت. او با فیلم متولد ماه مهر وارد حرفه بازیگری شد و جایزه جشنواره تئاتر تهران را از آن خود کرد.

 

ثریا قاسمی بازیگر نقش لیلی پس از باران

ثریا قاسمی بازیگر باتجربه و حرفه ای

ثریا قاسمی بازیگر نقش لیلی پس از باران

بازیگران پس از باران، مولود ملاقاسم با نام هنری ثریا قاسمی که نقش لیلی «همسر عمو جلال» را در سریال پس از باران بازی کرده، دختر مرحومه حمیده خیرآبادی بازیگر مشهور ایرانی اسـت. او درسال 1349 با « رحیم برفراز» ازدواج کرد که ثمره این زندگی یک دختر بـه نام بنفشه و دو پسر بـه نام بابک و بهروز می‌باشد.

 

مهوش صبرکن در نقش طاهره مادر خانم بس

 

مهوش صبرکن در نقش طاهره مادر خانم بس

مهوش صبرکن بازیگر نقش طاهره «خانم بزرگ – مادر فرخ و خانم‌بس‌» در سریال پس از باران،متولد 16 خرداد 1339 در شیراز اسـت. او همسر واقعی محمد پاک نیت اسـت که در آثاری چون دخترم نرگس، پس از باران، یوسف پیامبر، خانه اي در تاریکی، شب می گذرد و… درکنار او ایفای نقش نموده اسـت.

 

حامد کلاهداری در نقش مسعود

حامد کلاهداری

حامد کلاهداری در نقش مسعود

بازیگران سریال پس از باران در گذر زمان، حامد کلاهداری بازیگر نقش مسعود در پس از باران و برادر مرضیه اسـت که در 12 دی 1361 متولد شده اسـت، او درسال 1387 اولین فیلم سینمایی خود، شکلات داغ و پس از ان پایان‌نامه را ساخت؛ و بعد از ان فیلم سینمایی شاباش را اکران کرد. کلاهداری برای شبکه نمایش خانگی چند فیلم کمدی ساخت که پر فروش و موفق بود.

بیوگرافی امیر آتشانی

بیوگرافی امیر آتشانی

امیر آتشانی بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون زاده ۳۰ اردیبهشت ۱۳۴۹ در تهران اسـت که در رشته بازیگری تحصیل کرده اسـت. او تا مقطع کاردانی آن را ادامه داد و سپس در مقطع کارشناسی در رشته لیسانس بـه تحصیل پرداخت. ولی لیسانس سینما را اخذ کرد و سپس فوق لیسانس کارگردانی را گرفت. او با نقش عمو غلام در سریال پس از باران بـه شهرت رسید.

 

بیوگرافی ساقی زینتی بازیگر سریال پس از باران

ساقی زینتی

بیوگرافی ساقی زینتی بازیگر سریال پس از باران

ساقی زینتی بازیگر متولد سال ۱۳۴۹ اهل رشت اسـت. پدر ساقی زینتی فردی متعصب و برادرش نیز ارتشی بود اما با وجود این موانع او وارد عرصه هنری شد. زینتی فارغ التحصیل رشته ریاضی در مقطع فوق لیسانس اسـت. خانم ساقی زینتی با «سریال پس از باران» درسال ۱۳۷۹ بـه کارگردانی سعید سلطانی بـه اوج شهرت خود رسید.

 

عوامل سریال پس از باران

 

درباره ی سریال پس از باران 

عوامل سریال پس از باران

نویسنده و کارگردان: سعید سلطانی

تهیه کننده: اسماعیل عفیفه

تدوین: عزیز علیزاده

مدیر تدارکات: اسماعیل صابرباغی

برنامه ریز: سیاوش ستاری

طراح صحنه و لباس: محمدهادی قمیشی

صدابردار صحنه: خسرو کیوان مهر

موسیقی متن: سعید انصاری

مدیر تصویربرداری: اسفندیار شهیدی

دستیار اول کارگردان: محمدرضا حسینی

منشی صحنه: نوشین رضازاده و برزو نیک نژاد

جلوه های ویژه: داوود رسولیان

آوازهای محلی: فریدون پوررضا

 

مرجان محتشم بازیگر پس از باران

درباره سریال پس از باران 

سریال پس از باران که درسال ۱۳۷۹ از شبکه سوم پخش شد، در فضای گیلان مقابل دوربین رفت و نگاهی بـه تاریخ ایران در دوران اوایل پهلوی دوم دارد «در سریال از طریق رادیوی ارباب عزت سالاری بـه دادگاه نورنبرگ که پس از پایان جنگ جهانی دوم ودر اوایل پهلوی دوم بـه سال ۱۳۲۴ رخ داده بود، اشاره شده اسـت».

 

پس از باران روایتی انسانی از روابط ارباب و رعیتی بود. این سریال با موضوع قراردادن زندگی خانواده یک ارباب و حضور دختری با عنوان همسر دوم ارباب، شرایط جدید و مخالفت‌های‌ خانواده ارباب «همسر اول» و عواقب و عوارض چنین حضوری را نمایش می‌داد.

 


مطلب مرتبط: بازیکنان ایرانی که از تلویزیون خانگی به سینما کشیده شدند


 

در این سریال عشق همراه با ارباب بودن، و مظلومیت زنان دوم اربابان

دراین سریال عشق همراه با ارباب بودن، و مظلومیت زنان دوم اربابان و قدرت اربابان و خان‌ها را در گذشته میتوان دید. این سریال روایتی از دوران زندگی در زمان اوایل پهلوی دوم اسـت و مشکلاتی که مردم متحمل میشدند.برخی این سریال را از این رو که زن بـه دلیل ناباروری برای شوهرش زن دوم میگیرد ودر نهایت هم مزد اینکار خیرش را می گیرد و خودش بچه‌دار میشود، از دیدگاه فمینیستی مورد نقد قرار داده‌اند.

 

خلاصه ی داستان پس از باران 

این سریال با فلاش‌بک و زمان‌های‌ تودرتو بود. اتفاقاتیکه در ذهن شخصیت‌ها بـه محض یادآوری برای مخاطب بـه نمایش درمی‌آمد. بازی خوب بازیگران توانست در ان زمان سریال را تا اندازه‌اي قابل قبول جلوه دهد، هرچندکه برقراری پیوندها بین اتفاقاتیکه در گذشته رخ می‌داد و وقایعی که در زمان حال می‌گذشت، برای مخاطب کمی دشوار بود.

 

نکته مهم دراین مجموعه شخصیت ارباب اسـت _ همان مرد بی گناه دو زنه که بر خلاف میل خود و بـه اصرار همسرش زن دوم گرفته. این مرد، بیگناه‌ترین فرد این مجموعه‌اسـت. اگرهم‌سایه بـه سایه، زن دوم فراری را تعقیب می کند در حقیقت برای نجات جان او از دست برادر بیرحم زن اول اسـت و اصلاً قصد آزار وی را ندارد.

 

عوامل کل گروه پس از باران

خلاصه ی داستان پس از باران 

س از باران داستان پزشک صادق مهرپرور و همسرش ستاره سالاری اسـت که وقتی عازم شمال ایران «گیلان» می شوند دریک تصادف رانندگی کشته میشوند و فرزندانشان «مرضیه و مسعود» از آنجایی که بـه این مرگ مشکوک هستند جهت بررسی بیش‌تر بـه شمال سفر میکنند، هرچه از سفرشان در شمال می‌گذرد ان‌ها از راز خانوادگی‌شان اطلاعات بیش‌تری بـه‌دست می‌آورند. این اطلاعات بـه نقل از مادربزرگشان نقل می شود.

 

خانوم کوچیک «مرجان محتشم» با اینکه یک رعیت زاده بود،

در روایتی که خدمتکار مادربزرگ مرضیه و مسعود، شیرین، «مهناز انصاری» از رویداد های قدیم بازگو می کند، بـه داستان زنی اشاره می شود که شوهرش ارباب اسـت و بـه خاطر بچه‌دار نشدن زنش با اصرار مدام زن اولش «کتایون ریاحی» تصمیم بـه ازدواج میگیرد که با یک دختر رعیت ازدواج کند و از طبقه رعیت همسر اختیار کند این وسط مادرزن اول ارباب «مهوش صبرکن» بـه همراه برادرزن اول ارباب «رحیم نوروزی» مشقت‌های‌ زیادی بـه زن ارباب می دهند.

 

خانوم کوچیک «مرجان محتشم» با این که یک رعیت زاده بود، بـه اصرار خانواده‌اش زن دوم ارباب روستا شد تا برای او پسری بـه دنیا بیاورد. نهایتاً فرزندی که بـه دنیا آورد یک دختر بود. در آخر هم بعد از کشته شدن همسرش آواره شد و از خانه خان بیرونش کردند.

 

عکس های بازیگران سریال پس از باران

محمود پاک نیت بازیگر باتجربه

محمود پاک نیت بازیگر نقش ارباب پس از باران

محمود پاک نیت به همراه همسر و نوه اش

 

شهاب حسینی در گذر زمان

شهاب حسینی بازیگر باتجربه

شهاب حسنی در مجموعه ی پس از باران

شهاب حسینی در سال های پیش

شهاب حسینی و همسر دوم اش

شهاب حسینی بازیگر حرفه ایی

مرجان محتشم بازیگر سریال پس از باران در نقش خانم کوچک

مرجان محتشم از بازیگری کناره گیری کرد

مهوش صبرکن

و در پایان

چه خوب اسـت که یک نویسنده و یک کارگردان اینقدر حرفه اي و خوب باشد که سریالی که این همه ی سال ازش گذشته و با تکرار پخش ان هنوز مورد استقبال همه ی ي مردم قرار گیرد واقعا از همین جا تیم تالاب از تمامی عوامل تشکر میکنیم بابت ساخت این سریال بـه یادماندنی و همیشه در خاطر پس از باران. واقعا این سریال یکی از بهترین سریال های‌ بـه یاد ماندنی برای ما ایرانیان اسـت.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو