روستای پاشاکلا منطقه ای با صفا و دیدنی

روستای پاشاکلا منطقه ای با صفا و دیدنی


منبع: آرگا

1

1402/11/24

11:20


اگر یک روستای ییلاقی با اقامتگاه بوم گردی می خواهید در این بخش حتما با روستای پاشاکلا و زیبایی فوق العاده آن آشنا شوید. این اقامتگاه در ارتفاعات قرار دار‌د.

صفای مازندران را در کمتر جایی مشاهده می کنید. روستای پاشاکلا نیز بخش مهمی از زیبایی های این منطقه محسوب می شود که شما از وجود این روستا لذت می برید و آرامش خوبی را در این نواحی کسب می کنید.

جاده پاشاکلا

روستای پاشاکلا را بشناسید:

این روستای ییلاقی فوق العاده با جاذبه های تماشایی خود در فاصله ۶۴ کیلومتری ساری قرار دارد. روستایی با شرایط آب و هوایی ویژه که پاک و تمیز بوده و فوق العاده مکان دنجی است. این روستا از  مکان های دیدنی مازندران بوده و علاقه مندان زیادی دارد.

روستای پاشاکلا

شرایط آب و هوایی:

این روستا با توجه به قرارگیری در ارتفاعات ییلاقی مازندران شرایط آب و هوایی سرد و خشکی داشته حجم رطوبت ها در این نواحی نیز نسبتا پایین بوده که البته با توجه به بارش در دیگر نواحی مازندران است. اما این نواحی دارای سرسبزی های زیبا زیبا تماشایی برای علاقه مندان می باشد.

مسیر دسترسی:

راه اول و در واقع مسیر اصلی از مسیر ساری به سمنان است. بعد ار طی ۱۷ کیلومتر در سراشیبی سلیمان تنگه و به ۱۴ کیلومتری جاده ای نسبتا تند و شیب‌دار می رسد. مسیر این جاده روستای از سلیمان تنگه جدا شده و به بخش محمدآباد می رسد.

گردش در پاشاکلا

درباره پاشاکلا:

بخش مهمی از زیبایی های ییلاقی مازندران را می توانید در این روستا مشاهده کنید. این روستای دیدنی دارای زیبایی های فوق العاده بوده و از نزدیک شاهد زیبایی های آن هستید. جنگل های انبوه و سر به فلک کشیده، درختان سرسبز، کلبه های قدیمی و … از مهم ترین زیبایی های این‌ نواحی برای گردشگران به شمار می آیند.

یکی از محبوب ترین نظامیان زمان صفوی در این نواحی سکونت داشته است. امروزه می توان به این منطقه گردشگری را یکی از مهم ترین دیدنی های آمل و مازندران به شمار آورد که فوق العاده تماشایی و دیدنی می باشد‌.

سفر به پاشاکلا

جالب است بدانید که قدمت این روستا به ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد. قبرستان های زردشتی، زاغه های قدیمی، سفالینه ها و دیگر دست سازه های قدیمی از مهم ترین آثار باستانی و تاریخی بوده که از وجود آن لذت می برید.

طبیعت روستا:

طبیعت دیدنی روستای پاشاکلا دارای ۲۵ چشمه با رودخانه بوده که هر یک در نوع خود تماشایی و دارای زیبایی فوق العاده است. چشمه های این‌ نواحی دارای خواص درمانی فوق العاده بوده و ویژگی های درمانی زیادی دارد.

جاذبه پاشاکلا

مردمان این منطقه مشغول کشاورزی و دامداری بوده و انواعی از درختان میوه. ا می توانید در این نواحی مشاهده کنید و از وجود آن لذت ببرید. زالزالک، توت وحشی، خرمالو، توت فرنگی وحشی، ازگیل و بسیاری از میوه های دیگر را می توانید در این نواحی و در این منطقه جنگلی مشاهده کنید.

زمان مناسب برای سفر:

بهترین زمان برای سفر به این منطقه گردشگری و ییلاقی فصل بهار یا تابستان بوده که به دلیل شرایط آب و هوایی نسبتا گرم این منطقه مناسب است و هوایی خوب، مطبوع، خنک و دلنشین داشته که از وجود آن لذت می برید.

تفریحات پاشاکلا

این ارتفاعات هر ساله گردشگران و علاقه مندان زیادی داشته و با وجود اقامتگاه های بوم گردی نیز ار وجود این  نواحی لذت بیشتری می برید. با نگاهی به دیدنی های مازندران می توانید جذابیت های زیادی را مشاهده کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو