بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس


منبع: شبونه

1

1402/11/24

15:42


بیوگرافی امیرحسین اصلانیان فوتبالیست کیست امیرحسین اصلانیان فوتبالیست و مهاجم سابق پرسپولیس متولد ‎۲۵ شهریور ۱۳۵۷ در تهران میباشد او در حال حاضر به عنوان مربی تیم های پایه فوتبال فعالیت دارد . امیرحسین اصلانیان  در سال 1386 تصادف کرد که از ناحیه پا آسیب دید و بعد از مدتی استراحت به فوتبال بازگشت اما …

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان فوتبالیست کیست

امیرحسین اصلانیان فوتبالیست و مهاجم سابق پرسپولیس متولد ‎۲۵ شهریور ۱۳۵۷ در تهران میباشد او در حال حاضر به عنوان مربی تیم های پایه فوتبال فعالیت دارد .

امیرحسین اصلانیان  در سال 1386 تصادف کرد که از ناحیه پا آسیب دید و بعد از مدتی استراحت به فوتبال بازگشت اما به علت نگه داشتن باد معده دچار ایست قلبی شد و تصمیم گرفت فوتبال را کنار بگذارد.

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس

سوابق

امیرحسین اصلانیان رزمی کار، دونده و فوتبالیست بود او میگوید می‌شود گفت همه‌ی ورزش‌ها را تا حدودی در حد حرفه‌ای کار کرده بودم. البته علاقه‌ام به فوتبال خیلی بیشتر بود. در کنارش ورزش‌های رزمی انجام داده بودم. درباره دوندگی که حرفه‌ای نمی‌دودیم ولی گه گاهی که از ما تست‌ می‌گرفتند و عددهای ثبت شده نشان می‌داد در حد قهرمانی آسیاست. ولی خب فوتبال چیزی بود که با آن تا الان انس گرفته‌ام.

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس

شروع فوتبال

اما فوتبالش را در سال 1374 با تیم جوانان نیروی زمینی آغاز کرد و به مدت سه سال در لیگ یک بازی میکرد تا اینکه در سال 1379 موفق شد در ۲۵ بازی 30 گل به ثمر برساند و آقای گل لیگ دسته اول شود.

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان و عس دایی از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس و تصاویر

100 بازی برای پرسپولیس

در سال 1380 به تیم پرسپولیس آمد و به عنوان یک مهاجم کلیدی برای این تیم تبدیل شد که در کنار سهراب انتظاری زوج خط حمله خوبی را تشکیل دادند او 100 بار برای پرسپولیس بازی کرده است و 26 گل را به ثمر رسانده است.

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس و تصاویر

 عکس های قدیمی امیرحسین اصلانیان در پرسپولیس

 عکس های قدیمی امیرحسین اصلانیان در پرسپولیس

تصادف

سال ۱۳۸۲ در جاده محمودآباد در شمال ایران دچار سانحه تصادف گردید. او از ناحیه پا آسیب دید و در چند ناحیه دیگر از بدنش دچار شکستگی شد. وی پس‌از این رخداد مدتی از دنیای فوتبال دور شد تا پس از دوره درمان برای برگشت به دوران آمادگی تصمیم گرفت راهی باشگاه لیگ برتری پیکان شود.

20 بازی برای پیکان انجام داد و 6 گل به ثمر رساند و سپس راهی داماش شد 22 بازی برای داماش انجام داد و 11 گل به ثمر رساند.

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان از پرسپولیس تا سکته برای باد معده +عکس

سکته قلبی

در دورانی که بازی میکرد به علت نگه داشتن باد معده دچار سکته قلبی شد و باز هم مدتی از میادین فاصله گرفت تا اینکه تصمیم گرفت فوتبال را کنار بگذارد.

همچنین ببینید

بیوگرافی خداداد عزیزی فوتبالیست و همسرش و فرزندان +عکس

بیوگرافی بهروز رهبری فرد فوتبالیست و همسرش و فرزندان

رکورد در دوندگی

لیگ تعطیل شده بود. من هم همیشه در تعطیلات در آکادمی ملی المپیک و پیش آقای کماسی تمرین می کردم. توی آکادمی، تست ‌های سنجش گرفته می‌شد و با توجه به فیزیکم همیشه دوست داشتم در این چالش‌ها شرکت بکنم. یک روز آقای هاشمی طبا داشت آنجا داشت ورزش می‌کرد و ما هم پیش آقای کماسی تست‌ها می‌دادیم. آقای دکتر بهرامی و دکتر شفیعی هم بودند. رکورد زدم و تقریباً 4.19 رکورد من بود که از دوندگان تیم ملی بهتر بود. چون تعطیل بودیم آقای هاشمی طبا گفت که یک مدت پیش بچه‌های دوومیدانی تمرین کن. من هم تمرین کردم و آقای پروین زنگ زدند و گفتند که آنجا نرو. صورت خوشی ندارد که یک فوتبالیست به اردوی دونده‌ها برود. هر چند الان می‌بینیم رونالدو تمریناتش تعطیل می‌شود می‌رود با یوسین بولت تمرین می‌کند. من هم آن زمان برای آمادگی جسمانی‌ام انجام می‌دادم و خوب بود.

 عکس جدید امیرحسین اصلانیان کنار رضا شاهرودی

بیوگرافی امیرحسین اصلانیان و عکس جدید کنار رضا شاهرودی

همسر و فرزندان

درباره زندگی شخصی و همسر و فرزندان امیرحسین اصلانیان اطلاعاتی وجود ندارد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو