حشد الشعبی: آمریکا را مسئول می‌دانیم

منبع: برترین ها

33

1398/5/30

23:21


معاون سازمان بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) آمریکا را مسوول حملات اخیر به پایگاه ها و انبارهای مهمات خود دانست و همچنین از وجود طرحی برای حذف فیزیکی شخصیت های مقاومت عراق خبر داد.

ایرنا: "ابومهدی المهندس" معاون سازمان الحشد الشعبی عراق روز چهارشنبه در بیانیه ای که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، تاکید کرد که اطلاعات دقیقی در اختیار این سازمان است که نشان می دهد حملات اخیر به چند مرکز و انبار مهمات الحشد الشعبی کار آمریکایی ها بوده است.

وی تاکید کرد: هواپیمایی آمریکایی اخیرا بجای آن که به تعقیب داعش بپردازند همچنین اقدام به تجسس از مراکز ما کرده اند.

المهندس گفت: دشمنان عراق در حال طراحی برای زدن نیروهای الحشد الشعبی به روش های مختلف هستند.

حشد الشعبی: آمریکا را مسئول حملات اخیر می‌دانیم

معاون الحشد الشعبی افزود: آمریکا که به اذعان ترامپ در آوردن گروههای تروریستی به عراق و منطقه سهیم بود، با شیوه های گوناگون در پی نقض حاکمیت عراق و زدن الحشد است.

المهندس تصریح کرد: طرح زدن الحشد الشعبی از گذشته گاهی به صورت تخریب شخصیت های جهادی و ملی گرا از طیف های مختلف جامعه عراق از طریق موج های تخریب رسانه ای، گنجاندن نام هایشان در لیست تروریسم از سوی وزارت بدنام خزانه داری آمریکا و گاهی نیز از طریق هدف قرار دادن مقرهای الحشد در مناطق مختلف بدست مزدوران و یا در عملیات های ویژه با هواپیماهای پیشرفته انجام شده است.

معاون الحشد الشعبی عراق گفت: اطلاعات دقیق و تایید شده ای در دست داریم که نشان می دهد آمریکایی در سالجاری چهار پهپاد اسراییلی را از طریق جمهوری آذربایجان وارد عراق کرده اند تا در کنار نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور اقدام به عملیات حملات هوایی به مراکز نظامی عراق کنند.

وی در عین حال تاکید کرد که الحشد الشعبی، اطلاعات، نقشه ها و فیلم های مستندی از انواع مختلف هواپیماهای آمریکا در عراق و زمان تیک آف و فرود آنان و تعداد ساعاتی که در آسمان عراق پرواز کرده اند، در اختیار دارد.

المهندس گفت که آمریکایی ها اخیرا بجای آن که به تعقیب داعش بپردازند (ماموریت اسمی ائتلاف مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی آمریکا) اقدام به تجسس و پروازهای شناسایی و جمع آوری اطلاعات از مقرهای الحشد الشعبی و انبارهای مهمات و سلاح های آن کرده اند که ما این اطلاعات را در اختیار ستاد عملیات مشترک عراق و نیروی هوایی قرار داده ایم.

وی افزود: زدن مراکز الحشد الشعبی هدف آشکاری دارد و آن سیطره ارتش آمریکا بر آسمان عراق با بهره برداری از مجوز پروازهای تجسسی (علیه داعش) است و از حریم هوایی این کشور برای اهداف نظامی و غیر نظامی و ایجاد مانع برای نیروهای هوایی قهرمان عراق و در عین حال اجازه دادن به هواپیماهای آمریکایی و اسراییلی برای حملات تجاوزکارانه متعدد در این کشور استفاده می کند.

معاون الحشد گفت: این واقعیت را برخی مراکز پژوهشی آمریکا و همچنین سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشان داد.

وی در بخش دیگری از این بیانیه تاکید کرده است که طرح وجود دارد که بر اساس آن قرار است شخصیت های جهادی و حامی الحشد الشعبی حذف فیزیکی شوند که ما از همینجا اعلام می کنیم که مسوول اول و آخر هر اتفاقی در این زمینه نیروهای آمریکایی خواهند بود و مسوولیت هر اتفاقی که از امروز بیفتد را متوجه این نیروها می دانیم.

المهندس تصریح کرد که تاکنون صبر کردیم تا تحقیقات به صورت دقیق انجام شود و تکمیل شود اما (اکنون اعلام می کنیم که) جز دفاع از خود و مراکز خود با استفاده از سلاح هایی که در اختیار داریم و سلاح های پیشرفته تر گزینه دیگری نخواهیم داشت.

معاون الحشد الشعبی عراق گفت که به فرماندهی ستاد عملیات این کشور اعلام کرده ایم که از این پس هر گونه پرواز بیگانه بر فراز مراکز ما که بدون هماهنگی با دولت عراق انجام شود را پرواز خصمانه تلقی و بر همین مبنا با آن برخورد خواهیم کرد و در این راه از همه روش های بازدارندگی برای جلوگیری از مورد تعدی قرار گرفتن مراکز خود استفاده خواهیم کرد.

طی یک ماه گذشته چهار انبار سلاح های الحشد الشعبی در معرض انفجار قرار گرفته است که بسیاری از ناظران حوادث طبیعی از جمله اتصال برق، گرمای شدید، انبارداری نامناسب و .. را بی تاثیر دانسته و بر عمدی و مشکوک بودن این رویدادها بویژه تکرار آن تاکید می کنند. 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو