شلیک ۳ موشک بالستیک یمنی به جنوب عربستان

منبع: برترین ها

56

1398/6/10

02:52


یگان موشکی ارتش و کمیته مردمی یمن شنبه شب با سه فروند موشک بالستیک مواضع نیروهای سعودی را در جنوب عربستان هدف قرار دادند.

ایرنا: یگان موشکی ارتش و کمیته مردمی یمن شنبه شب با سه فروند موشک بالستیک مواضع نیروهای سعودی را در جنوب عربستان هدف قرار دادند.

به گزارش پایگاه خبری المسیره یمن، یگان موشکی ارتش یمن با سه فروند موشک «زلزال ۱» مواضع نیروهای سعودی را در گذرگاه علب در استان عسیر عربستان هدف قرار دادند.

یگان موشکی ارتش یمن صبح روز جمعه نیز با یک فروند موشک بالستیک میان برد «قاصم» مواضع نیروهای سعودی را در شمال منطقه حیران هدف قرار دادند.

در همین رابطه یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: در حمله موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به شمال حیران ده ها تن از نیروهای سعودی کشته یا زخمی شدند.

از سوی دیگر جنگنده بمب افکن های عربستان در ۱۱ نوبت شهرستان «حرض» واقع در استان حجه یمن را بمباران کردند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون بیش هزاران یمنی به شهادت رسیده اند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو