بازتاب طعنه آذری‌جهرمی به ترامپ در رسانه اتریشی

منبع: برترین ها

54

1398/6/10

05:43


نشریه «اشتاندارد» در گزارشی نوشت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با انتشار عکسی کنار ماهواره «ناهید 1»، رییس جمهوری آمریکا را به خاطر گفته هایش در مورد این ماهواره مسخره کرد.

ایرنا: نشریه «اشتاندارد» در گزارشی نوشت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با انتشار عکسی کنار ماهواره «ناهید 1»، رییس جمهوری آمریکا را به خاطر گفته هایش در مورد این ماهواره مسخره کرد.

این نشریه اتریشی در گزارش خود ذیل عنوان «ترامپ ایران را به سخره گرفت، وزیر ایرانی ترامپ را» افزود: ایران ادعاها در مورد در مدار قرار نگرفتن «ناهید ۱» را تکذیب کرد.

بر این اساس «محمد جواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با تمسخر توئیت ترامپ در مورد وقوع حادثه برای موشک ماهواره بر ایرانی، تصویری از «ناهید ۱» را منتشر کرد.

بازتاب طعنه وزیر ارتباطات به ترامپ در روزنامه اتریشی

جهرمی در این توییت نوشت: «من و ناهید یک همین الان، صبح به خیر دونالد ترامپ!».

به نوشته اشتاندارد، ایران که قصد دارد اواخر سپتامبر یک ماهواره دیگر به مدار زمین بفرستد، اعلام کرده «ناهید ۱» پس از انجام مراحل آزمایشی، برای پرتاب تحویل وزارت دفاع خواهد شد.

وزیر ارتباطات برای پایان دادن به اخبار نادرستی که درباره در مدار قرار نگرفتن «ناهید ۱» از سوی برخی رسانه‌ها مطرح شده بود، از خبرنگاران و عکاسان دعوت کرد صبح روز شنبه در پژوهشگاه فضایی، از ماهواره ناهید بازدید کنند، آذری جهرمی با این ماهواره بومی عکس سلفی گرفت و به رئیس جمهوری آمریکا صبح بخیر گفت.

به ادعای نشریه اشتاندارد، طی دو روز گذشته شایعه‌ای در خصوص پرتاب ناموفق ماهواره مخابراتی «ناهید ۱» به گوش رسید و در اخبار و شبکه‌های اجتماعی دست به دست چرخید که این مساله واکنش وزیر ارتباطات را در پی داشت.

محمدجواد آذری جهرمی نوشت: «رسیدم چابکسر. گوشی رو چک کردم و دیدم خیلی‌ها جویای احوال ماهواره ما شدند. ظاهرا اخباری منتشر شده که سومین تلاش برای استقرار ماهواره در مدار ناموفق بوده. راستش ناهید ۱ حالش خوبه. الان هم در آزمایشگاه مستقره. خبرنگاران هم میتونن بیان بازدیدش.»

چند ساعت پس از این توئیت، مقدمات بازدید خبرنگاران از ماهواره «ناهید ۱» که در پژوهشگاه فضایی مستقر است فراهم شد و خبرنگاران و عکاسان، همراه با آذری جهرمی وزیر ارتباطات از ماهواره «ناهید ۱» که در آشیانه‌اش آرام گرفته، بازدید کردند.

وزیر ارتباطات به محض بازدید از این ماهواره، با آن عکس سلفی گرفت و به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا صبح بخیر گفت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو