قتل مادر به‌ دلیل اختلافات خانوادگی

منبع: برترین ها

67

1398/6/10

06:44


تحقیقات از پسری جوان که متهم است مادرش را به قتل رسانده، در حالی ادامه دارد که قاتل اختلافات خانوادگی را به‌عنوان انگیزه قتل اعلام کرده است.

روزنامه شرق: فردی چندی قبل با مرکز فوریت‌های پلیسی شیراز تماس گرفت و خبر داد از خانه مستأجرش بوی تعفن شدید به مشام می‌رسد. مأموران بعد از دریافت این گزارش به محل اعلام‌شده رفتند. صاحبخانه به آنها توضیح داد: من این خانه را به زنی میان‌سال اجاره دادم و او همراه پسرش زندگی می‌کرد. چندروزی بود که از آنها خبری نبود و همه خیال می‌کردند این مادر و پسر به سفر رفته‌اند، اما وقتی از خانه آنها بوی تعفن به مشام رسید، نگران شدم و به ‌همین دلیل با پلیس تماس گرفتم.

مأموران بعد از هماهنگی قضائی با کمک آتش‌نشانان در خانه را باز کردند و بعد از جست‌وجو جنازه زن میان‌سال را یافتند. ظواهر نشان می‌داد این زن هدف چند ضربه چاقو قرار گرفته و به‌ علت خون‌ریزی شدید جان باخته است. هیچ سرقتی از خانه این زن انجام نشده بود و از طرفی از پسر او هیچ اثری نبود. این‌گونه بود که کارآگاهان جنایی در بدو تحقیقات به پسر مقتول ظنین شدند و بعد از کمی بررسی فهمیدند او از مشکلات روحی و روانی نیز رنج می‌برد.

پسر جوان تحت تعقیب کارآگاهان قرار گرفت تا اینکه بالاخره بعد از چند روز زندگی پنهانی به دام افتاد. او که ابتدا قصد داشت وانمود کند از قتل مادرش بی‌خبر است، در بازجویی‌های پلیسی به آدم‌کشی اعتراف کرد و گفت: من از چندسال قبل داروی اعصاب و روان می‌خورم و از نظر روحی وضع خوبی ندارم. از طرفی مشکلات زیادی داشتم که باعث می‌شد وضعم آشفته‌تر شود. در چنین شرایطی مادرم هم اصلا مرا درک نمی‌کرد و مرتب به من ایراد می‌گرفت و بهانه‌تراشی می‌کرد، به‌ همین دلیل با او اختلاف داشتم.

متهم‌به‌قتل ادامه داد: اختلافات من و مادرم ادامه داشت تا اینکه روز حادثه او باز هم شروع به بهانه‌جویی کرد و همان حرف‌های همیشگی‌اش را به زبان آورد. این رفتار او باعث شد به‌شدت دچار استرس شوم. به‌تدریج کنترل خودم را از دست دادم. ناگهان به آشپزخانه رفتم، چاقویی برداشتم و با آن چند ضربه به مادرم زدم. او غرق در خون شد و روی زمین افتاد. بعد از اینکه دیدم نفس نمی‌کشد، تازه متوجه شدم چه کرده‌ام. از این کار خیلی پشیمان شدم، اما دیگر کاری از دستم برنمی‌آمد، به‌ همین دلیل سریع از خانه بیرون رفتم و فراری شدم.

این جوان تأکید کرد: من اصلا قصد قبلی برای انجام قتل نداشتم و در لحظاتی که مرتکب این کار شدم، از نظر روانی به‌هم‌ ریخته بودم و کنترل رفتارم دست خودم نبود. بنا بر این گزارش، متهم درحال‌حاضر در بازداشت به‌سر می‌برد و تحقیقات از او ادامه دارد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو