کانتالوپ روز سه شنبه در مقاله ای که در تارنمای فرانسوی مدیا پارت منتشر شد،نوشت: این حمله پیامدهایی را درپی دارد که تشدید خشونت در جنگ یمن و افزایش تنش منطقه ای از جمله این پیامدها است.

به نوشته نویسنده فرانسوی، حوثی ها در حالی پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار دادند که نیمی از تولید نفت خام سعودی ها از این پالایشگاه ها استخراج می شود و این تاسیسات  در ۸۰۰ کیلومتری مرز یمن واقع شده اند.

این نویسنده افزود: حمله به بزرگترین ذخایر هیدروکربن جهان نه تنها باعث افزایش قیمت جهانی نفت شد بلکه نشان داد که حکام سعودی در تامین امنیت منابع نفتی خود بسیار ضعیف هستند.

به نوشته کانتالوپ، محمد بن سلمان درصدد خصوصی سازی شرکت نفتی آرامکو بود و حملات پهپادی آماده سازی برای خصوصی شدن و فروش سهام آن در بازارهای جهانی را مختل کرد.

به گفته تحلیلگران امنیتی، اگر شرکت آرامکو عربستان به آسانی مورد هدف هرگونه حملات هوایی قرار بگیرد در آن صورت سرمایه گذاری وسیع در این شرکت ضرر مطلق است.

انصارالله یمن، شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های "بقیق" و "خریص" در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تاسیسات نفتی ۵۰ درصد از تولید و صادرات نفت عربستان مختل شده است.

نیروهای انصارالله یمن روز گذشته (دوشنبه) همچنین عربستان و امارات را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کرده اند.