پارک های موضوعی جهان | کدام جذاب و کدام کسل کننده هستند؟

پارک های موضوعی جهان | کدام جذاب و کدام کسل کننده هستند؟


منبع: همگردی

148

1398/7/3

18:53


پارک های موضوعی دارای میراث بسیار جالبی هستند. قبل از اینکه دیزنی لند سنگ اول وجود یک محل سرگرمی دائمی که در تمامی طول سال باز باشد را بنا گذارد، کارناوال های سیار با حضور هر چند وقت یک بار خود یک دلخوشی موقتی برای مردمی که از زندگی روزمره خود خسته شده بودند را فراهم می آوردند. این فستیوال های کوچک کمی پیش پا افتاده بوند، اما تقریبا بسیاری از جاذبه هایی که پارک های موضوعی جهان ارائه می کنند را برای بینندگان فراهم می آوردند؛ چیزهایی مانند غذا، بازی های مختلف و دستگاه های بازی. دیزنی لند همه این ها را تغییر داد و همه پارک های موضوعی که بعد از آن ساخته شدند در تلاش هستند تا با موش داخل قلعه بزرگ آبی رنگ رقابت کنند. بسیاری از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا توانسته اند تا حدی به این پارک بی نظیر نزدیک شوند و بنظر می رسد که این عصر را عصر طلایی پارک های موضوعی بنامیم، کاملا منصفانه است، اما در عین حال، پارک های موضوعی بسیاری نیز وجود دارند که از نظر کیفیت و جذابیت اصلا با دیزنی لند قابل مقایسه نیستند. در حقیقت، برخی از بهترین پارک های موضوعی دنیا می بایست از تیم بازاریابی که باعث شده اند هنوز بازدیدکنندگانی هر چند معدود داشته باشند، تشکر کنند. در این نوشتار قصد داریم تا تعدادی از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا را به شما معرفی کنیم.

بهترین پارک های موضوعی دنیا

پارک های کسل کننده: دیزنی لند پاریس Disneyland Paris

یکی از روش هایی که باعث شده تا دیزنی لند بتواند قدرت نام خود را حفظ کند، محدود نگاه داشتن تعداد پارک های دیزنی لند افتتاح شده است. هرچقدر تعداد پارک هایی که نام دیزنی لند دارند بیشتر باشند، احتمال اینکه یکی از این پارک ها انتظاراتی که از یک پارک دیزنی لند وجود دارد را برآورده نکند، بیشتر است. یکی از پارک های موضوعی جهان که در سال های اخیر بسیار کسل کننده و ناامید کننده شده، دیزنی لند پاریس Disneyland Paris است. گردانندگان این پارک که یکی از بهترین پارک های موضوعی دنیا هست، برای طراحی و ساخت آن مقدار بسیار زیادی پول قرض کرده بودند و همین باعث شد که رشد و پیشرفت آن به تاخیر بیفتد. آن ها مجبور هستند پول کمتری خرج کنند تا بتوانند بدهی های خود را بپردازند و همین باعث شد تا قادر به آپدیت کردن جاذبه های قدیمی خود نباشند. همین نکته باعث شده که این پارک انتظارات بازدیدکنندگان را به هیچ وجه برآورده نکند.

دیزنی لند پاریس Disneyland Paris

سرگرم کننده ترین پارک: یوروپا پارک Europa Park

این پارک برای اروپای غربی در طبقه بندی پارک های موضوعی یک پیروزی بزرگ به شمار می رود. یوروپا پارک Europa Park یکی از بهترین پارک های موضوعی دنیا در راست Rust واقع در آلمان هست. این پارک بزرگترین پارک موضوعی کشور آلمان و محبوب ترین پارک موضوعی بدون نام دیزنی لند Disneyland در کل قاره اروپا محسوب می شود. اروپایی ها عاشق ترن هوایی هستند و یوروپا پارک Europa Park بهترین مجموعه ترن های هوایی در جهان را کنار هم گرد آورده است. سیلور استار Silver Star، بلو فیر Blue Fir و وودان تیمبور کوستر Wodan Timbur Coaster تنها چند عدد از ترن های هوایی این پارک فوق العاده هستند.

یوروپا پارک Europa Park

پارک های کسل کننده: دیگرلند Diggerland

هیچکس حتی تصورش را هم نمی کند که بی مزه ترین و کسل کننده ترین پارک موضوعی ایالات متحده آمریکا واقع شده باشد. پارک دیگرلند Diggerland یک پارک موضوعی است که همه دستگاه ها و جاذبه های آن براساس یک دستگاه مخصوص ساخت و ساز انتخاب شده اند، برای مثال به جای پیست مخصوص مسابقه اتومبیل یا همان go-karts، آن ها چیزی به نام راگد رایدرز Rugged Riders دارند که به یک دستگاه ساخت و ساز متصل است! خود این دستگاه ها هیچ مشکلی ندارند، اما کل این پارک موضوعی است که باعث می شود وقت گذرانی در آن مسخره و کسل کننده باشد. نکته منفی دیگر در مورد این پارک که یکی از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا بوده، این است که محدودیت جاذبه و فضا دارد.

دیگرلند Diggerland

سرگرم کننده ترین پارک: دیزنی لند Disneyland کالیفرنیا

وجود این پارک در فهرست بهترین پارک های موضوعی دنیا اصلا شگفت انگیز نیست. دیزنی لند Disneyland برای دهه های متمادی کعبه ای برای علاقمندان به پارک های موضوعی بوده است؛ نه تنها در ایالات متحده آمریکا بلکه در سرتاسر جهان. ممکن است در مقالات دیگر بخوانید که پارک دیزنی ورلد Disney World در اورلاندوی فلوریدا از دیزنی لند Disneyland در کالیفرنیا برتر بوده، اما این نمی تواند برای دیزنی لند Disneyland در فلوریدا به عنوان یک انتقاد مطرح شود و تنها نشانه ای برای خارق العاده بودن دیزنی ورلد Disney World به شمار می رود. این پارک با وجود اینکه همیشه شلوغ و پر از جمعیت است، دستگاه های فوق العاده جالب و هیجان انگیزی دارد که باعث می شوند ایستادن در صف ارزش زمان گذاشتن داشته باشد. اما مهندسان مجموعه دیزنی Disney که یکی از پارک های موضوعی جهان هست، در حال استراحت نیستند، بلکه به طور مداوم دیزنی لند Disneyland فلوریدا را با دستگاه ها و جاذبه های جدید آپدیت می کنند.

دیزنی لند Disneyland کالیفرنیا

پارک های کسل کننده: نیکلدئون یونیورس Nickelodeon Universe

در بازدید از نیکلدئون یونیورس Nickelodeon Universe که یکی از پارک های موضوعی جهان هست، بیشتر از هر زمان دیگری در زندگی ناامید و کسل خواهید شد. این پارک درون ساختمان مرکز خرید آمریکا Mall of America در مینه سوتا واقع شده و یکی از بدترین و کسل کننده ترین پارک های موضوعی در جهان به شمار می رود. اگر با تماشای کارتون های نیکلدئون Nickelodeon بزرگ شده باشید، مطمئنا فکر می کنید ایده استفاده از این کارتون برای طراحی یک پارک بزرگ واقعا فوق العاده است، اما متاسفانه اصلا اینطور نیست. محدودیت های بودن در یک مرکز خرید باعث شده تا نیکلدئون یونیورس Nickelodeon Universe به شدت ناامید کننده و کسل کننده باشد.

نیکلدئون یونیورس Nickelodeon Universe

سرگرم کننده ترین پارک: دیزنی لند Disneyland توکیو

ژاپنی ها عاشق پارک های موضوعی خود هستند، زیرا تمامی تفریحات، خوشگذرانی ها و هیجان های فوق العاده ای که پارک های موضوعی در آن ها تخصص دارند، برای فرهنگ ژاپنی بخصوص فرهنگ مردم در شهرهای ژاپن بسیار خوشایند و ایده آل هستند. تعداد بسیار زیادی پارک های فوق العاده برای انتخاب در ژاپن وجود دارند، اما پارک دیزنی لند Disneyland توکیو بهترین گزینه از میان همه آن ها بشمار می رود. دیزنی لند Disneyland توکیو اولین پارک شرکت دیزنی Disney بوده که خارج از ایالات متحده آمریکا افتتاح شد. این پارک ابتدا در سال 1983 افتتاح شد و از آن زمان به طور مداوم در حال پیشرفت بود و حتی صحبت از این می شود که این پارک با دیزنی لند Disneyland اصلی که در کالیفرنیا قرار دارد، رقابت می کند.

دیزنی لند Disneyland توکیو

پارک های کسل کننده: سی ورلد (دنیای دریا) Seaworld

هیچ پارک موضوعی در جهان مانند سی ورلد Seaworld یک دهه پر فراز و نشیب و سخت نداشته است. این پارک بدآوازه بیشتر بازدیدکنندگان خود را بخاطر نمایش دلفین ها و نهنگ ها به خود جذب می کرد. در این نمایش، این پستانداران دریایی عظیم از درون حلقه های مختلف می پریدند و بهمراه مربیان خود حقه های جالبی اجرا می کردند. اما مستندی به نام ماهی سیاه به نمایش درآمد و مسایل پشت پرده تمرین های این جانوران دوست داشتنی را فاش نمود و از آن زمان به بعد، این پارک دچار ریزش بازدیدکننده و زیان بسیار زیادی شد.

سی ورلد (دنیای دریا) Seaworld

سرگرم کننده ترین پارک: یونیورسال استودیوز Universal Studios

شرکت یونیورسال استودیوز Universal Studios به طور مداوم در حال ارائه کردن معروف ترین پارک های موضوعی دنیاست. باید گفت بهترین پارک های موضوعی جهان تنها در کشورهای ثروتمند واقع نشده و هیچ ارتباط مستقیمی بین قدرت اقتصادی یک کشور و شانس آن ها برای داشتن یک پارک موضوعی برتر وجود ندارد. پارک تفریحی یونیورسال استودیوز Universal Studios در سنگاپور تمامی این نکات را تایید می کند.

یونیورسال استودیوز Universal Studios

پارک های کسل کننده: سدار پوینت Cedar Point در اوهایو

با بازدید از پارک سدار پوینت Cedar Point در اوهایو متوجه می شوید که تاکنون هیچ پارکی ندیده اید که اجزای آن اینچنین به صورت تصادفی و بی هدف در کنار هم قرار گرفته باشند. پارک سدار پوینت Cedar Point یک پارک فصلی است، بنابراین هر سال گروه جدیدی از دانش آموزان دبیرستانی و دانشجویان کم سن و سال برای کارکردن در این پارک در طول تابستان استخدام می شوند. از آنجایی که اوهایو به اندازه کافی دانش آموز و دانشجو برای استخدام در این پارک ندارد، بنابراین آن ها کلبه های مخصوص کارگران فصلی نیز دارند. اگر به داستان هایی که این جوانان برای گفتن در مورد این پارک دارند گوش بدهید، امکان ندارد بر سر زندگی خود ریسک کنید و سوار دستگاه های این پارک شوید.

سدار پوینت Cedar Point در اوهایو

سرگرم کننده ترین پارک: لاته ورلد Lotte World

در سال های اخیر، کشور کره جنوبی به مرکز بهترین پارک های موضوعی دنیا تبدیل شده و معروف ترین این پارک ها لاته ورلد Lotte World است. لاته ورلد Lotte World شامل بزرگترین پارک موضوعی سرپوشیده در جهان و یک پارک روباز دیگر به نام مجیک آیلند Magic Island بوده و با اینکه این پارک دارای دستگاه های خاص و منحصر به فرد مخصوص به خودش است، اما بهترین جاذبه های این پارک، دستگاه ها و بخش هایی هستند که از بخش های کلاسیک و مشهور دیزنی لند Disneyland کپی شده اند. ماجراجویی های سندباد Adventures of Sinbad یک کپی آشکار از دزدان دریایی کارائیب Pirates of the Caribbean است و فاراز فری Pharaoh’s Fury از دستگاه ایندیانا جونز Indiana Jones در دیزنی لند Disneyland الهام گرفته شد، اما برتری بزرگی که لاته ورلد Lotte World که یکی از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا هست، بر دیزنی لند Disneyland دارد، این بوده که بسیار ارزان تر است و بسیار کم جمعیت تر و خلوت تر.

لاته ورلد Lotte World

سرگرم کننده ترین پارک: جزیره پارادایس یا جزیره بهشت Paradise Island

این پارک برای قرار گرفتن در این فهرست، انتخاب کمی عجیب است. مجموعه تفریحی آتلانتیس Atlantis Resort در جزیره پارادایس Paradise Island فوق العاده بوده، اما بیشتر بازدیدکنندگان بخاطر پارک آبی به آنجا نمی روند. بلکه بیشتر آن ها تحت تاثیر پارک موضوعی محلی این جزیره قرار می گیرند. یکی از چیزهایی که بسیار جالب توجه است، منحصر بودن دستگاه های آبی این مجموعه بشمار می آید. در این پارک که یکی از بهترین پارک های موضوعی دنیا بوده، یک سرسره آبی وجود دارد که وقتی از آن سر می خورید، به درون یک لوله شیشه ای می روید که از یک استخر پر از کوسه و جانوران دریایی دیگر می گذرد. همچنین یک رودخانه آرام بسیار طولانی در این پارک وجود دارد که بسیار جالب و هیجان انگیز است.

جزیره پارادایس یا جزیره بهشت Paradise Island

پارک های کسل کننده: یونیورسال استودیوز Universal Studios فلوریدا

یکی از بدترین تصمیم هایی که یونیورسال استودیوز Universal Studios گرفته، قرار دادن پارک تفریحی در اورلاندو در فلوریدا بوده است. این پارک یکی از ظریف ترین و پیشرفته ترین پارک های جهان به شمار می رود؛ اما متاسفانه در کنار بهترین پارک تفریحی جهان یعنی دیزنی ورلد Disney World قرار گرفته است. البته مقالات متعددی در اینترنت موجود هستند و با خواندن آن ها متوجه می شوید بازدیدکنندگانی که از هر دو این پارک ها دیدن کرده اند، ادعا می کنند یونیورسال استودیوز Universal Studios از هر جهت از دیزنی ورلد Disney World برتر است، اما بهرحال نزدیک بودن به دیزنی ورلد Disney World باعث می شود این پارک به اندازه ای که باید به چشم نیاید. برای سال های متمادی، پارک ژوراسیک محبوب ترین دستگاه این پارک بود، اما ساخته شدن دنیای هری پاتر در چند سال اخیر باعث شده تا این دستگاه در رده دوم محبوبیت قرار بگیرد و درآمد یونیورسال استودیوز Universal Studios چند برابر شود.

یونیورسال استودیوز Universal Studios فلوریدا

سرگرم کننده ترین پارک: یونیورسال استودیوز Universal Studios ژاپن

ژاپن کشور بسیار جالبی است. این کشور جزیره ای در آسیا دارای تاریخ و فرهنگ منحصر به فرد بوده و مردم آن در جنبه های مختلف تکنولوژی غرق شده اند. به همین دلیل هیچ تعجبی ندارد که یکی از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا در ژاپن واقع شده است. در سرتاسر جهان چهار پارک موضوعی یونیورسال استودیوز Universal Studios وجود دارند و محبوب ترین آن ها پارکی بوده که در ژاپن ساخته شده است. از این پارک که در اوساکا قرار دارد، هر ساله بیش از هشت میلیون نفر بازدید می کنند. محبوب ترین دستگاه های یونیورسال استودیوز Universal Studios ژاپن هم هالیوود دریم Hollywood Dream و اسپیس فنتسی Space Fantasy هستند.

یونیورسال استودیوز Universal Studios ژاپن

پارک های کسل کننده: پارک آبی ماونتن کریک Mountain Creek Waterpark

فاکتورهای متعددی وجود دارند که باعث می شوند یک پارک موضوعی ناامید کننده باشد. ممکن است دستگاه ها آنقدر که بازدیدکنندگان انتظار دارند جالب نباشند، بازی ها و محل های غذاخوری ممکن است بیش از اندازه گران باشند یا فضای کلی پارک افتضاح باشد. اما مهمترین چیزی که می تواند باعث شود یک پارک موضوعی ناامید کننده باشد و کسی از آن خوشش نیاید، این است که خطرناک باشد. پارک آبی ماونتن کریک Mountain Creek Waterpark در نیوجرسی یکی از آن پارک هایی بوده که در مورد ایمنی شهرت بدی پیدا کرده است. افراد متعددی بخاطر استفاده از دستگاه های این پارک زخمی شده اند و گاهی حتی نتایج خیلی بدتر از این هم بوده اند.

پارک آبی ماونتن کریک Mountain Creek Waterpark

سرگرم کننده ترین پارک: دیزنی ورلد Disney World در آمریکا

بیشتر افراد متوجه تفاوت دیزنی لند Disneyland و دیزنی ورلد Disney World نمی شوند. دیزنی ورلد Disney World که در اورلاندوی فلوریدا واقع شده، پارک فوق العاده برتری محسوب می شود. این پارک بیش از 202 هزار متر مربع مساحت دارد و جایگاه چهار "پادشاهی جادویی" مجزاست. بیشتر دستگاه های محبوب دیزنی Disney که شما حتما در مورد آن ها شنیده اید، در این پارک موجود هستند؛ از جمله سافاری کلیمانجارو Kilimanjaro Safari. دیزنی ورلد Disney World در اورلاندو همچنین بخاطر ترکیب سرگرمی هایی که در آن موجود بوده، شهرت دارد. نمایش های این پارک به طور مداوم در رده برترین ها در کل ایالات متحده آمریکا قرار می گیرند. اگر دیزنی ورلد Disney World اینچنین از دیزنی لند Disneyland برتر است، نشان می دهد که در مقایسه با سایر پارک های درجه پایین تر، یک پارک تفریحی خارق العاده محسوب می شود.

دیزنی ورلد Disney World در آمریکا

پارک های کسل کننده: اسپلش لاگون Splash Lagoon

اسپلش لاگون Splash Lagoon یک پارک آبی عظیم سرپوشیده در پنسیلوانیا است. کل این پارک در فضای بسته قرار دارد و به وسیله دستگاه های گرم کننده دارای دمای ایده آل است، بنابراین می توانید در تمامی طول سال به این پارک بیایید و از وقت گذرانی در آن لذت ببرید. متاسفانه همه کودکان کوچکی که در این منطقه زندگی می کنند نیز این ویژگی اسپلش لاگون Splash Lagoon را دوست دارند، بنابراین این پارک معمولا بسیار شلوغ است. اسپلش لاگون Splash Lagoon یک مقصد ایده آل و مفرح برای کودکان دو ساله یا با سن بیشتر است و پدران و مادران آن ها نیز از بودن در این پارک لذت می برند. کودکان کم سن و سالی که در گوشه گوشه این پارک از این طرف به آن طرف می دوند، در همه پارک های دیگر نیز همین کار را انجام می دهند، اما اسپلش لاگون Splash Lagoon در جذب کودکان بیش از سایر پارک های موضوعی جهان فعالیت کرده است.

اسپلش لاگون Splash Lagoon

سرگرم کننده ترین پارک: لگولند Legoland

لگولند Legoland دقیقا همان چیزی است که بنظر می رسد؛ یک پارک موضوعی بسیار بزرگ که براساس بازی معروف و محبوب لگو Lego ساخته شده است. متاسفانه دستگاه های این پارک دقیقا از لگو Lego ساخته نشده اند، اما این نکته از جذابیت بسیار زیاد این پارک کم نمی کند. تم این پارک برای جذب کردن بازدید کنندگان کافی است، اما طراحان پارک به این ویژگی بسنده نکرده اند. با وجود اندازه کوچک پارک که یکی از بهترین پارک های موضوعی دنیا بوده، دستگاه های فوق العاده ای در این پارک وجود دارند که می توانند برترین جاذبه هر پارک موضوعی در هر جای جهان باشند. جالب ترین بخش لگولند Legoland بخشی است که در آن چیزهای مختلف با لگوهای بسیار بزرگ ساخته شده اند.

لگولند Legoland

پارک های کسل کننده: پارک موضوعی ادونچردام Adventuredome Theme Park

لاس وگاس به عنوان مرکز سرگرمی شناخته می شود و به این شهرت افتخار می کند. زمانی در گذشته مردم به لاس وگاس می رفتند تا در شرط بندی های مختلف شرکت کنند و دست به قمار بزنند، اما این شهر دچار تغییرات و پیشرفت های بسیار زیادی شده است. شما هم اکنون می توانید هر کاری در این شهر انجام دهید؛ از جمله بازدید از یک پارک موضوعی بسیار بزرگ. پارک موضوعی ادونچردام Adventuredome Theme Park یک پارک تفریحی بسیار بزرگ است که در مرکز اقامتی و هتل سیرک سیرک Circus Circus Hotel and Resort قرار دارد. وجود دستگاه های مختلف بازی در هتلی که در آن اقامت دارید ایده بسیار جالبی است، اما پارک موضوعی ادونچردام Adventuredome Theme Park آنچنان جالب نیست و انتظارات را برآورده نمی کند. نه تنها دستگاه های این پارک کوچک هستند، بلکه بسیاری از بازدیدکنندگان در مورد تمیز نبودن آن که یکی از پارک های موضوعی جهان به حساب می آید، شکایت دارند.

پارک موضوعی ادونچردام Adventuredome Theme Park

سرگرم کننده ترین پارک: آلتون تاورز Alton Towers

هیچ کس تصورش را نمی کند که در انگلستان قدیمی و پیر، پارک های تفریحی وجود داشته باشند، اما یکی از بهترین پارک های موضوعی دنیا در این کشور واقع شده است. نام این پارک آلتون تاورز Alton Towers بوده و در استافوردشایر انگلستان قرار دارد. این پارک بخشی از یک مجموعه تفریحی اقامتی عظیم بوده که دارای پارک موضوعی، پارک آبی، هتل، مجموعه مینی گلف و اسپا هست. آلتون تاورز Alton Towers دارای دستگاه های بازی متعددی بوده، اما بیشتر بخاطر ترن های هوایی هیجان انگیزش شناخته می شود. ترن هوایی اسمایلر Smiler و ترن هوایی ویکر من Wicker Man محبوب ترین دستگاه های بازی این پارک که یکی از معروف ترین پارک های موضوعی دنیا هست به شمار می روند.

آلتون تاورز Alton Towers

پارک های کسل کننده: سیکس فلگز نیو انگلند Six Flags New England

در گذشته پارک تفریحی سیکس فلگزSix Flags پارک مفرح و جالبی بود. در دهه 1990 امکانش نبود در حال تماشای برنامه های ویژه کودکان در تلویزیون باشید و یک آگهی تبلیغاتی فوق العاده در مورد این پارک نبینید. اما امروزه پارک های سیکس فلگز Six Flags در سرتاسر آمریکای شمالی وجود دارند و برخی از آن ها خوب و برخی دیگر ناامید کننده هستند. یکی از شعبه های این مجموعه که بسیار ناامید کننده است و انتظارات را برآورده نمی کند، پارک سیکس فلگز نیو انگلند Six Flags New England در ماساچوست هست. ماساچوست در بیشتر اوقات سال سرد بوده، بنابراین این پارک نسبت به سایر پارک هایی که در نقاطی با آب و هوای متعادل تر قرار دارند، دارای نقطه ضعف بزرگی است. اما مهندسان این پارک به جای اینکه سعی کنند آب و هوای بد را با دستگاه های جالب جبران کنند، آنقدر کم کاری کرده اند که این پارک به قهقرا رفته و هیچ جذابیتی ندارد.

سیکس فلگز نیو انگلند Six Flags New England

سرگرم کننده ترین پارک: پورت اونتورا Port Aventura

هر پارک تفریحی دارای فضای خاص خود است و در عین حال بین 50 تا 80 درصد دستگاه های بیشتر پارک های تفریحی یکسان هستند. اگر شما به طور مداوم به پارک های موضوعی مختلف که دارای جاذبه های یکسان هستند بروید، حتما خسته و کسل خواهید شد و کپی بودن این بخش ها و اوریجینال نبودن طراحی مهندسان را زیر سوال خواهید برد. براساس این ایده باید گفت پارک تفریحی پورت اونتورا Port Aventura متفاوت ترین و جالب ترین پارک این فهرست بشمار می رود. این پارک موضوعی بزرگ در کشور اسپانیا جایگاه دستگاه های بازی و بخش های جذابی مانند شامبالا Shambhala، توتوکی اسپلش Tutuki Splash و تامی تامی Tami-Tami هست.

پورت اونتورا Port Aventura

پارک های کسل کننده: پارک پدرولند Pedroland Park

پارکی که در این بخش قصد داریم در مورد آن صحبت کنیم به طرز مسخره ای کسل کننده و غیر جذاب است. پارک پدرولند Pedroland Park یک پارک تفریحی کوچک بوده که چندین مایل از مرز آمریکا و مکزیک فاصله دارد. در روزهای قبل از وجود اینترنت، گردشگران آمریکایی بر سر راهشان به سمت مراکز تفریحی ساحلی مکزیک سری هم به این پارک می زدند. نسل های مختلف از خانواده ها بخاطر غیر جالب بودن این پارک از این کار خود پشیمان شدند، اما بهرحال پارک پدرولند Pedroland Park به عنوان یک نقطه مشهور در مکزیک محبوبیت پیدا کرده است. بسیاری از بازدیدکنندگان هنگام خروج از این پارک ناراضی هستند، اما مدیریت پارک به بهانه محبوبیت جدیدی که این مکان پیدا کرده، قیمت های خود را بالا برده اند.

پارک پدرولند Pedroland Park

سرگرم کننده ترین پارک: تیوولی گاردنز یا باغ های تیوولی Tivoli Gardens

اگر قرار است در فصل تابستان به کشور دانمارک یا کشورهای نزدیک به آن سفر کنید، سعی کنید بازدید از باغ های تیوولی Tivoli Gardens را در برنامه ریزی سفرتان بگنجانید. این پارک تفریحی خارج از شهر کپنهاگ واقع شده است. این پارک در حقیقت دومین پارک قدیمی فعال در جهان به شمار می رود. تیوولی گاردنز Tivoli Gardens در آگوست سال 1843 افتتاح شده و با این وجود این پارک کاملا پیشرفته و یکی از بهترین پارک های موضوعی جهان است و دستگاه هایی مانند استار فلایر Star Flyer و دایمنون Daemonen همچنان فوق العاده محبوب هستند.

تیوولی گاردنز یا باغ های تیوولی Tivoli Gardens

پارک های کسل کننده: پارک ادونچر Adventure Park در آمریکا

پارکی که در این بخش معرفی می کنیم، تنها در شهر نیویورک شهرت دارد. تمام کسانی که در این شهر به دبیرستان رفته اند، حتما پارک ادونچر Adventure Park را به عنوان یکی از مزخرف ترین و کسل کننده ترین نقاطی که در کودکی به آن سفر کرده اند، می شناسند. پارک ادونچر Adventure Park زمین بزرگ زیپ لاین در آن منطقه است. این پارک که یکی از پارک های موضوعی جهان هست، همچنین شامل چندین جاذبه نیز بوده که باعث می شوند شکل یک پارک تفریحی را پیدا کند. پارک ادونچر Adventure Park یکی از آن نقاطی است که در تئوری جالب هستند، اما در واقعیت بسیار کسل کننده و ناامید کننده از آب در می آیند.

پارک ادونچر Adventure Park در آمریکا

سرگرم کننده ترین پارک: واندرلا Wonderla

چیزی که ممکن است بسیاری از خوانندگان را غافلگیر کند، این است که پارک های موضوعی جهان به شدت در هندوستان محبوبیت دارند. این کشور در کش و قوس یک جهش اقتصادی قرار دارد و ثروت جدیدی که به آن تزریق شده، آن ها را برای شکل های مختلف سرگرمی را تشنه نموده است. بسیاری از پارک های تفریحی موجود در این کشور کسل کننده و غیر جذاب هستند، اما چند تایی از آن ها مانند جواهر می درخشند. اگر قرار باشد یک پارک موضوعی در هندوستان انتخاب و از آن بازدید کنید، واندرلا Wonderla بهترین گزینه برای این کار است. چهار پارک واندرلا Wonderla در این کشور وجود دارند و همگی آن ها بهترین امتیازها و نقدها را از بازدیدکنندگان دریافت نموده اند.

واندرلا Wonderla

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو