جابجایی ۲ نوزاد در بیمارستان صحت دارد؟

16

1398/8/4

16:42


جابجایی ۲ نوزاد در بیمارستان صحت دارد؟

سلامت نیوز:مدیر بیمارستان امام علی (ع) اندیمشک درخصوص انتشار خبر جابجایی ۲ نوزاد دختر در این بیمارستان توضیحاتی ارائه داد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : شهرام حامدی فر مدیر بیمارستان امام علی (ع) شهرستان اندیمشک گفت: در این بیمارستان ۲ نوزاد دختر متولد شده اند که در اتاق عمل جابجا نشدند و مشخصات دقیق آن‌ها روی دستنبد قید شده بود.

او افزود: به علت بی دقتی دقت مادران و پرستار مربوطه به دستنبد مشخصات، نوزادان هنگام تحویل به مادران جابجا تحویل داده شدند.

حامدی فر تصریح کرد: پس از گذشت چندین ساعت مادران متوجه مشخصات شده و پیگیر موضوع شدند که به منظور اطمینان آزمایشات اولیه انجام شد و آزمایش دی ان‌ای هم روز شنبه در اهواز انجام می‌شود.

مدیر بیمارستان امام علی (ع) شهرستان اندیمشک اذعان داشت: جابجایی فقط در محیط بیمارستان بوده و هیچ نوزادی ترخیص نشده است و با توجه به حساسیت موضوع برای اطمینان آزمایش دی ان‌ای هم انجام خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان از همکاری والدین نوزادان قدردانی کرد و ادامه داد: این موضوع با توجه به وجود دستنبد روی دست نوزادها، موضوع پیچیده‌ای نیست و فقط برای اطمینان آزمایش‌ها انجام می‌شود.

براساس این گزارش؛ در متن منتشر شده فضای مجازی به این موضوع اشاره شده بود که به علت قصور کارکنان بخش زایمان بیمارستان امام علی (ع) طی هفته اخیر ۲ نوزاد دختر با هم جابجا شده اند و وضعیت خانواده‌های آن‌ها به دلیل سردرگمی و شناخت نداشتن از نوزاد خود بسیار وخیم است.

درحال حاضر نوزاد‌ها تا تعیین وضعیت در بیمارستان هستند.

مطالب مشابه