سرهنگ محمد باقر سلگی در این رابطه توضیح داد: پس از دریافت گزارشی مبنی بر وجود جسد در یکی از مزارع مسیر روستای "سیبدر" ملایر، ماموران کلانتری در محل حضور یافتند.

وی اظهارکرد: جسد پیرمرد ۷۸ ساله برای کالبد شکافی تحویل پزشکی قانونی شد که طبق نظریه این مرجع قضایی، برخورد جسم سخت به ناحیه سر و پشت این پیرمرد علت مرگ او بوده است.

سلگی با بیان اینکه تحقیقات پلیس برای شناسایی قاتل آغاز و مشخص شد که این فرد توسط یک راننده کامیون به قتل رسیده است، گفت: پس از شناسایی قاتل، وی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و به جرم خود اعتراف و انگیزه خود از قتل را اختلاف های قبلی با مقتول عنوان کرد.

فرمانده انتظامی ملایر با اشاره به اینکه یک معدن در این مسیر وجود دارد که کامیون داران از جاده روستایی برای جابه جایی سنگ و مواد معدنی استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: قتل بر اثر درگیری بوده و  علت آن تردد راننده بر زمین کشاورزی مقتول گزارش شده است.

سلگی در ادامه از کشف لوازم خانگی قاچاق و فاقد مجوز در ملایر، به ارزش ۱۰۰ میلون تومان خبر داد و گفت: ماموران مبارزه با جرائم اقتصادی ملایر حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک دستگاه خودروی پژو مشکوک آن را برای بررسی متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی از این خودرو، ۱۴۵ دستگاه انواع لوازم خانگی شامل اتو بخار، جارو شارژی و میکروفن خارجی قاچاق و فاقد مجوز کشف و یک متهم نیز در این زمینه تحویل تعزیرات حکومتی شهرستان شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مبارزه با ورود هرگونه کالای قاچاق نیازمند عزم ملی است و در کنار اجرای ماموریت های موفق و سخت افزاری پلیس، شهروندان نیز باید از خرید هرگونه کالاهای فاقد مجوز قانونی و قاچاق خودداری کنند.