لاریجانی: گرفتار حقه‌بازی آمریکایی هستیم

منبع: برترین ها

72

1398/8/7

03:03


رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سقف جریان مقاومت از تروریست‌ها جداست اما برخی‌ها به عمد می‌کوشند این دو را به هم بیامیزند.

ایسنا: علی لاریجانی، رئیس مجلس در همایش "مجاهدان در غربت" در دامغان، اظهار کرد: اگر صحنه خاورمیانه را جلوی روی‌شان{غربی‌ها} بگذارید به روشنی درمی‌یابند که مقاومت جریان زنده‌ای است؛ با این حال تلاش می‌کنند مقاومت را با حرکت‌های کور تروریستی یکی کنند.

وی صیانت از این جریان زنده را ضروری خواند و افزود: صفوف مقاومت و تروریسم، هم در روش و هم در هدف تفاوت ماهوی دارند. اما غرب به عمد می‌کوشد که این دو را با هم قاطی کرده و یکی جلوه کند.

وی افزود: یک فکر مجاهدانه نه برای ستم به مردم که برای وصل الهی است. از همین رو که مجاهدان جان فدا می‌کنند تا مایه راحتی خلق باشند. این در حالی است که تروریست‌ها برای اشاعه ترور و وحشت آمده‌اند و این مهم را در صحنه شهادت شهید حججی به عینه می‌توان دید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که حزب‌الله جان می‌دهد تا ملتش در آسایش باشند، گفت: مجاهدان یمنی جان خویش را در طبق اخلاص گذاشته تا آرامش را برای مردمشان به ارمغان بیاورند.

لاریجانی با بیان این‌که مجاهدان نه در مقام غربت که در مقام عزت‌اند، افزود: کشورهای غربی در همه محاسبات‌شان به قدرت مقاومت توجه دارند. امروز همه می‌دانند حزب‌الله، حماس و مجاهدان یمنی در منطقه تاثیرگذارند. همین اثرگذاری حماس و مقاومت است که اجازه نمی‌دهد "معامله قرن" محقق شود.

وی صیانت از جریان زنده مقاومت را ضروری خواند و افزود: صفوف مقاومت و تروریسم چه در روش و چه در هدف در تقابل با هم هستند.

لاریجانی طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به بمب هسته‌ای را حقه‌بازی آمریکایی‌ها خواند و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی گرفتار حقه‌بازی آمریکایی است و گرنه آن‌ها به خوبی می‌دانند که ایران به دنبال بمب هسته‌ای نیست.

وی با بیان این‌که رژیم غاصب اسرائیل تنها کشور خاورمیانه است که ۱۰۰ تا ۲۰۰ بمب هسته‌ای دارد، گفت: همین زرادخانه صهیونیست‌ها برای قتل‌عام در خاورمیانه کفایت می‌کند.

وی با بیان این‌که آمریکا به دنبال محاصره ایران است، افزود: آمریکایی‌ها همه توان خود را در جهت آزار و اذیت مردم ایران و تحمیل فشار بر آن‌ها به کار گرفته‌اند.

لاریجانی با طرح این پرسش که "چرا مسلمانان دست به استقامت می‌زنند؟"، گفت: مهم‌ترین دلیل مقاومت ملت‌ها این است که هیچ راهی جز مقاومت برای آنها نمی‌گذارند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها یک میلیون عراقی را به کشتن دادند حالا می‌گویند اشتباه کردیم. جنگ را به ایران تحمیل کردند، در لبنان، فلسطین و یمن هم همین‌گونه رفتار کردند.

لاریجانی با بیان این‌که جریان مقاومت در غربت نیست، گفت: مقاومت امروز خود را به خوبی نشان می‌دهد و غربی‌ها نیز این مهم را در محاسبات خود می‌آورند.

وی در اثبات این مهم ادامه داد: آن‌ها می‌خواستند همه چیز را در یمن ظرف دو سه هفته تمام کنند. اما پنج، شش سال است که گرفتار شده‌اند. ۶۰ تا ۷۰ سال است که می‌کوشند ریشه فلسطین را بکنند اما نمی‌توانند. همچنان که هفت تا هشت سال است در سوریه دست به همه کاری زده‌اند اما موفق نشده‌اند.

وی خطاب به غربی‌ها گفت: وقتی یک ملت را در فلسطین آواره کردید، ده‌ها طرح ارائه دادید ولی به مفاد هیچ‌کدام‌شان پایبند نبودید. بدیهی است که امروز هم به طرح مزخرف قرن‌تان توجه نکنند.

وی به سخنان ترامپ بعد از کشتن ابوبکر البغدادی اشاره و تصریح کرد: حرف‌های ترامپ یک نکته مهم هم داشت که البته قبلا هم آن را گفته بودند اما ترامپ به شیوه صریح‌تری آن را بیان کرد.

لاریجانی با بیان این‌که ترامپ به صراحت اعلام کرده که در جاهایی که نفت است، می‌مانند، اضافه کرد: آنها کشت‌ و کشتار راه انداخته‌اند و حالا می‌گویند نفت آن‌ها را می‌خواهند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که استقامت در راه، یک امر کلیدی است، افزود: مهمترین ویژگی پیامبر اکرم(ص) که "رحمة للعالمین" است نیز همین مدارا و استقامت در راه است.

مطالب مشابه


تصویری