«جیمز استراوریدیس» ژنرال چهارستاره بازنشسته آمریکایی روز دوشنبه گفت که گروه داعش واقعا در مدیریت عملیات از «دونالد ترامپ» بهتر است.

استراوریدیس که ۳۷ سال در نیروی دریایی آمریکا حضور داشته و پیشتر نیز به عنوان یکی از فرماندهان ارشد ناتو بوده در مصاحبه با شبکه خبری ان‌بی‌سی درباره کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش این مطلب را عنوان کرد.

این ژنرال بازنشسته آمریکایی گفت که لحن گفتار رئیس جمهور زمانی که روز یکشنبه درباره عملیات موفقیت آمیز صحبت می‌کرد موجب استفاده گروه‌های افراطی برای جذب نیروهای بیشتر قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: اینجا یک مشکل واقعی وجود دارد و آن انگیزه طرف دیگر است. برخی شاید این استدلال را بکنند که لحن گفتار ترامپ بازدارنده است اما من اینچنین فکر نمی‌کنم.

استراوریدیس افزود: این نوار دوباره اجرا خواهد شد و به خصوص تصویر سگ در جهان عرب باعث ایجاد انگیزه منفی می شود و معتقدم که این لحن گفتار ترامپ به عنوان ابزاری برای جذب نیرو توسط داعش در اینترنت استفاده خواهد شد.

رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در کنفرانس خبری خود درباره کشته شدن البغدادی گفت که وی «مانند یک سگ کشته شد و اصلا مرگی قهرمانانه نداشت و مثل یک بزدل کشته شد و موقع کشته شدن، گریه می‌کرد و زار می‌زد.»