فیلم های ماندگار فاطمه معتمدآریا به بهانه تولدش

فیلم های ماندگار فاطمه معتمدآریا به بهانه تولدش


منبع: نمناک

259

1398/8/7

14:30


به بهانه سالروز تولد فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما و تلویزیون مروری بر ماندگارترین فیلم های این بانوی هنرمند داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

فیلم های ماندگار فاطمه معتمدآریا به بهانه تولدش

مروری بر فیلم های فاطمه معتمدآریا

امروز 7 آبان همزمان با سالروز تولد فاطمه معتمدآریا بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون است که نزدیک به 40 سال از حضور او در دنیای هنر میگذرد.

به بهانه سالروز تولد این بانوی هنرمند مروری بر ماندگارترین فیلم های او داشته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.

کارهای تلویزیونی فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا با عروسک گردانی مدرسه موش ها در سال 1360 به دنیای تلویزیون راه یافت و بعد از آن به محله برو و بیا پیوست. خونه مادربزرگه ، زاغچه کنجکاو ، شهر موش ها و خاله قورباغه از جمله کارهای عروسکی فاطمه معتمدآریا در تلویزیون هستند.

فاطمه معتمدآریا

اولین تجربه بازیگری فاطمه معتمدآریا در تلویزیون یکی از درخشان ترین تجربه های بازیگری او بود. بازی در سریال گل پامچال به کارگردانی محمدعلی طالبی تجربه ای ماندگار برای فاطمه معتمدآریا بود.

فاطمه معتمدآریا

زیر تیغ به کارگردانی محمدرضا هنرمند یکی دیگر از سریال های فاطمه معتمدآریا است که سال 85 روی آنتن شبکه یک سیما رفت و این بانوی هنرمند در این سریال نقش طاهره همسر آقا محمود با بازی پرویز پرستویی را ایفا کرد.

فاطمه معتمدآریا و پرویز پرستویی

آشپزباشی سریال دیگری با بازی فاطمه معتمدآریا است که سال 88 روی آنتن شبکه یک سیما رفت و این بازیگر کشورمان در این سریال نقش مینو خیرخواه را ایفا کرد و باز هم با پرویز پرستویی همبازی بود.

فیلم های سینمایی فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا سال 64 اولین نقش سینمایی اش را در فیلم جدال ایفا کرد و بعد از آن راه برای بازی های دیگر او در سینما هموار شد و در فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخت. نقش های ماندگار زیادی از فاطمه معتمدآریا در سینما وجود دارد که در این بخش به برخی از آنها که در جشنواه فجر سیمرغ به همراه داشت اشاره ای مختصر خواهیم داشت.

برهوت ، مسافرن ، هنرپیشه و همسر از جمله فیلم هایی هستند که سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول و مکمل زن را در دوره های مختلف جشنواره فجر برای فاطمه معتمدآریا به ارمغان آورد.

فاطمه معتمدآریا

بازی در فیلم هنرپیشه یکی از نقش های ماندگار فاطمه معتمدآریا است که به کارگردانی محسن مخملباف سال 71 برای اولین بار به نمایش درآمد و خانم بازیگر در این فیلم در کنار اکبر عبدی در نقشی ماندگار مقابل دوربین رفت.

فاطمه معتمدآریا

همسر فیلم دیگری از فاطمه معتمدآریا در سینما است که سال 72 ساخت شد و چهره جدیدی از فاطمه معتمدآریا را با ایفای نقش کمدی به اهالی سینما نشان داد که برای مخاطب بسیار جذاب بود.

فاطمه معتمدآریا

روسری آبی یکی دیگر از فیلم های ماندگار فاطمه معتمدآریا در سینما است که این بانوی هنرمند در این فیلم به خوبی توانست از عهده ایفای نقشش برآید و سیمای یک زن روستایی با غرور را به تصویر بکشد.

فاطمه معتمدآریا

دختر شیرینی فروش یکی دیگر از نقش های کمدی فاطمه معتمدآریا است که سال 80 به کارگردانی ایرج طهماب ساخته شد و فاطمه معتمدآریا و ایرج طهماسب در نقش یک زوج که 20 سال منتظر ازدواج با یکدیگر بودند ایفای نقش کردند.

فاطمه معتمدآریا

گیلانه به کارگردانی مشترک رخشان بنی اعتماد و محسن عبدالوهاب یکی دیگر از فیلم های ماندگار فاطمه معتمدآریا در سینما است که در نقش مادری دلیر به مانند تمام مادران دوران جنگ ایفای نقش کرد و به خوبی توانست از عهده ایفای این نقش برآید.

فاطمه معتمدآریا در نقش های زیادی مقابل دوربین رفت که در بسایری از آنها خوش درخشید و توانست نقش را به بهترین شکل ممکن ایفا کند که در این مطلب تنها به مواردی از آنها اشاره کردیم.

مطالب مشابه