ترامپ تصویر سگ یابنده البغدادی را منتشر کرد

42

1398/8/7

14:38


رئیس جمهور آمریکا در صفحه شخصی خود در توئیتر از تصویر سگ شرکت کننده در عملیات ادعایی کشتن سرکرده داعش رونمایی کرد.

ترامپ تصویر سگ یابنده البغدادی را منتشر کرد

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا شامگاه دوشنبه (به وقت تهران) در پیامی در توئیتر از سگ شرکت کننده در عملیات تعقیب و کشتن «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروهک تروریستی داعش رونمایی کرد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «ما تصویر سگ فوق‌العاده‌ای که این کار بزرگ در گرفتن و کشتن سرکرده داعش، ابوبکر البغدادی مشارکت داشت را از طبقه بندی محرمانه خارج کردیم. (نام این سگ هنوز از طبقه بندی محرمانه خارج نشده است).

ترامپ تصویر سگ یابنده البغدادی را منتشر کرد

ترامپ در کنفرانس خبری که روز یکشنبه در کاخ سفید درباره عملیات کشته شدن البغدادی در شمال غرب سوریه برگزار کرده بود از این سگ بسیار تعریف کرده و گفته بود تنها کسی که از طرف آمریکایی در این عملیات مجروح شده، یک «سگ با استعداد» بوده است.

نکته جالب توجه دیگر در کنفرانس خبری روز یکشنبه ترامپ این بود که درباره کشته شدن البغدادی گفت که وی «مانند یک سگ کشته شد و اصلا مرگی قهرمانانه نداشت و مثل یک بزدل کشته شد و موقع کشته شدن، گریه می‌کرد و زار می‌زد».

این موارد در حالی است که هنوز درباره صحت خبر کشته شدن البغدادی تردیدهای جدی وجود دارد.

سخنگوی سازمان ملل روز دوشنبه در کنفرانسی خبری گفت که سازمان ملل نمی‌تواند اعتبار اظهارات آمریکا درباره کشته شدن «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش را تایید کند و معتقدیم که چنین اطلاعاتی باید توسط طرف‌های مختلفی مورد تایید قرار بگیرد.

نقل از العالم

مطالب مشابه


ویدئو