شبکه تلویزیونی فرانس۲۴ و خبرگزاری رویترز دقایقی پیش و در خبری فوری این گزارش را بدون دادن جزئیات بیشتر، منتشر کردند.

تارنمای خبری انگلیسی زبان بی.بی.سی نیز با انتشار این خبر نوشت: جرمی کوربین رهبر حزب کارگر گفت که  از آنجایی که دولت رای گیری را برای تاریخ ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر ماه) مد نظر دارد، حزب وی از انتخابات زودهنگام حمایت می کند.

این بنگاه سخن پراکنی در ادامه به نقل از کوربین افزود که شرط وی مبنی بر اینکه خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا نباید کنارگذارده شود، اکنون با موافقت اتحادیه اروپا در تمدید سه ماه برای مهلت برگزیت، اجرا شده است.

بی.بی.سی نوشت: اما وی به طور دقیق نگفت که آیا از لایحه دولت در پارلمان حمایت خواهد کرد، "حزب ملی اسکاتلند" (SNP)  و حزب "لیبرال دموکرات" انگلیس خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در مورخ ۹دسامبر (۱۸ آذر ماه) شده اند. هر دو حزب تلاش دارند تا از پیش بردن طرح برگزیت بوریس جانسون در پارلمان ممانعت کنند.

بوریس جانسون که در پی ناکامی «ترزا می» نخست وزیر پیشین انگلیس برای تحقق برگزیت، سکان دولت را برعهده گرفت اصرار داشت  تا به هرقیمتی انگلیس را تا ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج کند، این در حالی است که بیشتر قانونگذاران انگلیس مخالف خروج بدون توافق کشورشان از اتحادیه اروپا هستند.

بوریس جانسون دراین زمینه ناگزیر به  ارسال نامه درخواست تمدید برگزیت شد که درنهایت روز گذشته (دوشنبه) "دونالد توسک" رئیس شورای اتحادیه اروپا از پذیرفته شدن درخواست لندن نسبت به تمدید خروج این کشور از آن اتحادیه خبر داد مبنی براینکه  رهبران اتحادیه اروپا با پیشنهاد انگلیس مبنی بر تمدید برگزیت که مهلت آن برای ۳۱ اکتبر بود تا پایان ماه ژانویه موافقت کردند.

انگلیس نخستین کشوری است که قصد دارد از اتحادیه اروپا که اکنون سه ماه دیگر مهلت آن تمدید شد خارج شود، اقدامی که منجر به شکاف دراین کشور و لرزه بر بنیان پروژه اروپایی افکنده است؛ چهارشنبه گذشته ۶ شهریور ماه نیز "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس حمایت ملکه انگلیس مبنی بر تعلیق پارلمان را به دست آورد، اقدامی که از سوی منتقدان سیاسی  وی  آنرا بعنوان مانوری برای دادن فرصتی اندک جهت متوقف ساختن خروج هرج و مرج برانگیز بدون توافق انگلیس از این اتحادیه قلمداد می  شود.

در همه پرسی   ۲۱ ژوئن ۲۰۱۶ میلادی (اول تیر ۱۳۹۵)، ۵۱.۹ درصد انگلیسی های به خروج از اتحادیه اروپا تحت عنوان برگزیت پاسخ مثبت دادند، دولت انگلیس به موجب این همه پرسی "ماده ۵۰"  پیمان اتحادیه اروپا مبنی بر ترک عضویت از این پیمان را اعلام کردکه روند دو سال برای خروج آغاز شد.

انگلیس قرار بود در مورخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹ (۹ فروردین ۱۳۹۸)از اتحادیه اروپا خارج شود اما مهلت این خروج تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۹ آبان ۱۳۹۸)تمدید شد.

برگزیت تاکنون منجر به ساقط شدن دو دولت در انگلیس شد، دولت "دیوید کامرون" (۱۱مه ۲۰۱۰ تا ۳۱ جولای ۲۰۱۶ میلادی ) که همه پرسی را به اجرا گذاشت و دولت "ترزا می" (۱۳ جولای ۲۰۱۶ الی ۲۴ جولای ۲۰۱۹میلادی ) که در رسیدن به توافق دراین زمینه ناکام ماند.

بوریس جانسون ، ۵۵ ساله،  شهردار پیشین لندن و وزیر خارجه اسبق انگلیس  روز  سه شنبه اول تیرماه ۹۸ به عنوان رهبر جدید حزب محافظه کار و نخست وزیر جدید انگلیس انتخاب شد، وی رسما در دوم امردادماه عهده دار این سمت شد.