حکم آشپز پوتین علیه رهبران اپوزیسیون روسیه

منبع: برترین ها

40

1398/8/7

19:14


دادگاهی در مسکو دو رهبر شناخته شده اپوزیسیون روسیه را همراه با نهاد زیر نظر آنها را به پرداخت ۱.۴ میلیون دلار خسارت به شرکتی مرتبط با سرآشپز ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه محکوم کرد.

برترین‌ها: به نقل از رسانه فارسی زبان؛ دادگاهی در مسکو دو رهبر شناخته شده اپوزیسیون روسیه را همراه با نهاد زیر نظر آنها را به پرداخت ۱.۴ میلیون دلار خسارت به شرکتی مرتبط با سرآشپز ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه محکوم کرد.

دادگاه مسکو می‌گوید «نهاد مبارزه با فساد» تحت ریاست آلکسی نوالنی، سرشناس‌ترین رهبر اپوزیسیون روسیه، به منافع شرکت «مسکو پوپیل» که مواد غذایی مدارس مسکو را تامین می‌کند، خسارت زده است. گفته می‌شود این شرکت متعلق به یِونئی پریگوژین، سرآشپز و از مهره‌های نزدیک به ولادیمیر پوتین، است.

آقای نوالنی این خبر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.


لیوبوف سوبول، همکار آقای نوالنی در نهاد مبارزه با فساد که در تابستان امسال یکی از سازمان‌دهندگان مهم اعتراضات خیابانی مسکو بود نیز در کنار آقای نوالنی محکوم شده است.

سایت «نهاد مبارزه با فساد» ویدیویی منتشر کرده است که شرکت «مسکو پوپیل» را عامل مسمومیت کودکان در مدارس و مهدکودک‌های مسکو در ماه دسامبر پارسال معرفی کرده بود اما تحقیقات یک کمیسیون دولتی، شرکت «ویتو ۱» را عامل توزیع مواد غذایی بی‌کیفیت و مسمومیت دانش‌آموزان معرفی کرده است.

شرکت «مسکو پوپیل» مدعی شده بود به‌ خاطر اتهامات نهاد مبارزه با فساد، بسیاری از قراردادهایش با مدارس لغو شده و درخواست خسارت کرده بود.

آقای نوالنی می‌گوید شواهد آزمایشگاهی نشان می‌داد که محصولات توزیعی شرکت «مسکو پوپیل» عامل مسمومیت بوده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو