بازدید از غار سهولان و آشنایی بیشتر با این غار زیبا

بازدید از غار سهولان و آشنایی بیشتر با این غار زیبا


منبع: آرگا

100

1398/8/7

20:34


غار سهولان یکی از جاذبه های یدنی واقع در استان مهاباد است که این روزها توجه خیلی ها را به خود جلب کرده است این غار دارای جاذبه های دیدنی بسیار متنوعی است و برای ورود به این غار باید بلیط تهیه کنید.

غار سهولان یکی از زیبا ترین و شگفت انگیز ترین غار های کشور است که در مهاباد واقع شده است که موجوداتی همچون خفاش و کبوتر چاهی در آن وجود دارد که بخش هایی از این غار را به عنوان آشیانه خود انتخاب کرده اند . در این غار دریاچه ای وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند با قایق به داخل غار رفته از آن بازدید کنند غار تاریخی سهولان چندین سال است که به عنوان غار گردشگری ثبت شده و توریست های زیادی را در طول سال به خود جذب می کند این غار دارای دو دهنه است که وقتی وارد آن می شوید باید پله های زیادی را طی کنید تا به دریاچه صدای سکوت ، آب و زیبایی های آن برسید و لذت ببرید

 

غار دیدنی سهولان در مهاباد

غار سهولان را بیشتر بشناسید:

این غار به زبان محلی مهاباد نام گذاری شده که معنی فارسی آن یعنی یخبندان که می توان علت این نام گذاری را دمای پایین تر از محیط بیرون از غار دانست . فضای غار شناخته شده سهولان بسیار مرتفع و جذاب است که خیلی ها این غار را شبیه به غار علیصدر می دانند بر روی سقف های آن گاهی می توان قندیل های آویزان را دید که مردم سهولان بر روی آن ها اسم گذاری های جالبی کرده اند.

غار معروف سهولان

گردشگران وقتی که سوار قایق های این غار می شوند آب زلال شفاف این غار را خواهند دید. بزرگترین تالاب این غار حدود ۱۲۰۰ متر مربع است که برای بازدید کامل ار آن زمان زیادی را لازم دارید که تمامی شگفتی های این غار را ببینید و لذت ببرید اگر می خواهید از شلوغی های شهری به دور باشید پیشنهاد می کنیم یکی از زیبایی های کشور را از دست ندهید.

دیدنی های غار سهولان

غار سهولان در۴۲ کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مهاباد قرار دارد که سالانه تعداد زیادی توریست از آن بازدید می کنند و از قایق سواری در غار لذت می برند فراموش نکنید که اگر بخواهید همه غار را ببینید به زمان زیادی احتیاج دارید و برای خروج از آن باید از سه حوضچه، دالان باریک و چند تونل عبور کنید تا به دهانه غار جذاب سهولان رسید شما برای بازدید از این غار  می توانید همه روزه به آن مراجعه کنید و برای بازدید از این غار دیدنی بلیط تهیه کنید

غار قدیمی سهولان

برای ورود به این غار باید بلیط تهیه کنید قیمت بلیط این غار ۷ هزار تومان است و از ۹ صبح تا ۵ عصر می توانید از این غار دیدنی بازدید به عمل آورید.

دیدنی های غار سهولان بسیار متنوع است و ویژه گردشگران کنجکاو است که دوست دارند تجربه های متفاوتی از شفر خود داشته باشند.

مطالب مشابه


تصویری