مبلغ یارانه نقدی افزایش یافت + جزئیات

منبع: نمناک

65

1398/8/24

00:58


محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از افزایش مبلغ یارانه نقدی خبر داد.

میزان افزایش یارانه نقدی

فارس: محمد باقر نوبخت پس از اعلام قیمت های جدید بنزین، اظهارداشت:همانطور که در سال های اخیر با افزایش مصرف بنزین کارشناسان اظهار می کردند که در صورتی که سهمیه بندی شود و اصلاح قیمتی صورت نگیرد، مصرف بنزین کاهش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه دولت در 6 سال گذشته فقط دو بار قیمت ها را اصلاح کرده بود، عمدتا درآمدها به سازمان های حمایتی مانند کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شد. 

وی افزود:این بار آقای رئیس جمهور تاکید کردند اگر قرار است قیمت ها اصلاح شود، همه منابع به خود مردم پرداخت شود و از این جهت در شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا تصویب شد 100 درصد منابع حاصل از اصلاح قیمت ها و سهمیه بندی به صورت حمایت معیشتی به خانوارهای مورد نظر توزیع می شود. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه بیش از 18 میلیون خانوار از این کمک معیشتی بهره مند می شوند، گفت:همه منابع حاصل از این برنامه را در حسابی با همین عنوان نزد خزانه داری واریز می شود و وزارت رفاه هم موظف شد لیست خانوارهایی که در مجموعه 18 میلیون خانوار قرار می گیرند را آماده کند. 

وی ادامه داد:سازمان برنامه و بودجه موظف شد عینا همه منابع را بین خانوارها، خانوارهای یک نفره تا 5 نفره، 55 هزار تومان تا 205 هزار تومان (برای خانوار 5 نفره) در هر ماه پرداخت کند. 

نوبخت تصریح کرد:سازمان برنامه و بودجه در ماه سه پرداخت دارد. پرداخت اول حقوق و دستمزد و پرداخت های عمرانی است و یک پرداخت هم یارانه نقدی است که بیست و ششم هر ماه پرداخت می کند و یک پرداختی هم بابت حمایت معیشتی انجام می شود. 

وی اضافه کرد:حداکثر یک هفته تا 10 روز آینده همه وجوه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود. 

رئیس سازمان برنامه و بودجه درخصوص خانوارهای متقاضی دریافت یارانه، اظهارداشت:وزارت رفاه موظف شد هر کسی که خودش را متقاضی دریافت یارانه می کند را بررسی کند و آنهایی که مشمول پرداخت می شود، مبنای دریافت یارانه آنها از زمانی اجرای این طرح است. 

بنا بر اعلام دولت، افزایش یارانه برای خانوارهای 1 نفره 55 هزار تومان، برای خانوارهای 2 نفره 103 هزار تومان، خانوارهای 3 نفره 138 هزار تومان، خانوارهای 4 نفره 172 هزار تومان و خانوارهای 5 نفره و بیشتر 205 هزار تومان خواهد بود. 

انتهای پیام/م

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو