عمان: ریاض و حوثی‌ها برای مذاکره جدی هستند

منبع: برترین ها

27

1398/9/5

01:03


"یوسف بن علوی" وزیر امورخارجه عمان شامگاه دوشنبه اعلام کرد: عربستان و حوثی‌ها برای انجام گفت‌وگو با یکدیگر جدی هستند.

ایرنا: "یوسف بن علوی" وزیر امورخارجه عمان شامگاه دوشنبه اعلام کرد: عربستان و حوثی‌ها برای انجام گفت‌وگو با یکدیگر جدی هستند.

به گزارش شبکه خبری "الجزیره" قطر، بن علوی به جزئیات بیشتر این موضوع اشاره‌ای نکرده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه پیش از این گزارش داده بود که دولت مسقط تلاش می‌کند،"محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی" و "محمد عبدالسلام" رئیس هیأت مذاکره کننده جنبش انصارالله در مذاکرات صلح یمن در استکهلم دیدار و گفت‌وگو کنند.

پیشتر برخی منابع آگاه اعلام کرده بودند، عربستان و انصارالله یمن یک کمیته سیاسی نظامی برای بررسی اقدامات لازم برای توقف درگیری‌ها در مرزها و پایان یافتن حملات هوایی تشکیل داده‌اند.

این کمیته پس از نمایان شدن طرح‌ها و نشانه‌های متوالی دال بر تمایل دو طرف به برقراری آتش‌بس تشکیل شد.

در همین راستا کمیته‌های مردمی یمن در ماه اکتبر (مهر/آبان) اعلام کرد به طور یک طرفه حملات موشکی و پهپادی به عربستان را متوقف کرده است و از ائتلاف سعودی نیز می‌خواهد تا بمباران یمن را متوقف کند.

«محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در همان زمان ابراز امیدواری کرد که این امر منجر به گفت‌وگوی سیاسی شود.

از سوی دیگر الجزیره چندی پیش به نقل از منبعی که خواست نامش فاش نشود، از برقراری تماس تلفنی مستقیم "خالد بن سلمان" معاون وزیر دفاع سعودی و "مهدی المشاط"رئیس شورای عالی سیاسی یمن خبر داد.

اعلام آمادگی عربستان برای مذاکره با انصارالله، پس از آن صورت می‌گیرد که حملات نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی این کشور پس از حدود چهار سال به یمن تاکنون نتیجه‌ای بر عربستان در بر نداشته است.

مطالب مشابه