پمپئو: اعراب با اسرائیل تعامل کنند

منبع: برترین ها

21

1398/9/5

11:37


وزیر خارجه آمریکا در موضعی جانبدارانه از کشورهای عربی خواست با اسرائیل تعامل داشته باشند و دست از تحریم این دولت اشغالگر در راستای "ثبات منطقه‌ای" بردارند.

خبرگزاری ایسنا: وزیر خارجه آمریکا در موضعی جانبدارانه از کشورهای عربی خواست با اسرائیل تعامل داشته باشند و دست از تحریم این دولت اشغالگر در راستای "ثبات منطقه‌ای" بردارند.

به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در توییتر نوشت: زمان آن رسیده کشورهای عربی دست از تحریم برداشته اسرائیل برداشته و با آن همکاری کنند.

وی افزود: اختلافات در خاورمیانه مساوی است با بی‌ثباتی، شایسته نیست اندیشمندان و نخبگان عرب که برای دفاع از دیدگاه صلح منطقه‌ای و همزیستی با انتقام جان‌شان را به خطر بیندازند، ما نیاز به مذاکره داریم.

این توییت پامپئو در واکنش به بیانیه وزیران خارجه عرب در نشست فوق‌العاده‌شان در روز دوشنبه در قاهره بود که با تصمیم آمریکا درباره غیرقانونی بودن شهرک‌سازی‌ها و مغایرت نداشتن آن با قانون بین‌الملل مخالفت کردند.

وزیران خارجه عرب در بیانیه پایان خود که درباره تصمیم اخیر آمریکا درباره شهرک‌سازی‌ها برگزار شد، ضمن محکوم کردن این تصمیم آن را کاملا باطل و ملغی دانستند که هیچ وجاهت قانونی ندارد. این وزیران همچنین این تصمیم را نقض صریح منشور و قطعنامه‌های سازمان ملل خواندند.

پامپئو ۱۸ نوامبر جاری اعلام کرد، شهرک‌سازی‌ها در کرانه باختری قانونی است در حالی که شورای امنیت به دلیل اینکه این شهرک‌سازی‌ها در خاک فلسطین صورت گرفته‌ آنها را غیرقانونی می‌داند.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو