هنگام پرواز باید چه چیزی خورد؟

34

1398/9/5

13:44


اغلب مسافران هواپیما سعی می‌کنند که برای سفر از غذاهای سنگین استفاده کنند اما این کار اشتباهی است؛ غذا‌های کم نمک قبل از پرواز ضرورت دارد زیرا نمک بیش از اندازه باعث نفخ در حین پرواز می‌شود پس بهتر است از مواد غذایی کم سدیم استفاده کنید مثلا می‌توانید میوه یا سبزیجات با خود ببرید یا از غذا‌های تازه استفاده کنید.

هنگام پرواز باید چه چیزی خورد؟

به گزارش بهداشت نیوز اغلب مسافران هواپیما سعی می‌کنند که برای سفر از غذاهای سنگین استفاده کنند اما این کار اشتباهی است؛ غذا‌های کم نمک  قبل از پرواز ضرورت دارد زیرا نمک بیش از اندازه باعث نفخ در حین پرواز می‌شود پس بهتر است از مواد غذایی کم سدیم استفاده کنید مثلا می‌توانید میوه یا سبزیجات با خود ببرید یا از غذا‌های تازه استفاده کنید.

پرتقال مصرف کنید، معمولا قرار گرفتن بر بالای ابر‌ها جرم بالایی دارد و سیستم ایمنی بدن باید در این مواقع ویتامین c کافی قبل از پرواز داشته باشد؛ اگر کافئین و قهوه زیاد مصرف کنید، بدنتان خشک می‌شود پس به جای آن از چای گیاهی استفاده کنید.

چای‌های بدون کافئین رطوبت بدن را متعادل نگه داشته و هضم را بهتر می‌کنند؛ با توجه به اینکه  پرواز تاثیر زیادی روی شکم و معده شما می‌گذارد، ماست با توجه به  وجود پروبیوتیک‌ها می‌تواند مفید باشد و شما را از احساس گرسنگی در سفرهای هوایی خلاص کند.

 کره بادام زمینی را به دلیل سنگین بودن نمی‌توانید داخل هواپیما مصرف کنید، اما می‌توان آن را  قبل از پرواز مصرف کرد؛ پروتئین خالص را نمی‌توان از مواد غذایی مثل ماهی یا مرغ سوخاری به دست آورد مثلا باید از مرغ آبپز استفاده کنید تا پروتئین بدنتان به اندازه کافی در طول پرواز تامین شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو