آخر هفته هوای تهران تمیز می‌شود

28

1398/9/5

11:55


آخر هفته هوای تهران تمیز می‌شود

سلامت نیوز: به گفته گودرزی، از روز پنجشنبه رگبار باران در تهران آغاز می‌شود و غلظت آلاینده‌ها کاهش پیدا می‌کند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز و فردا جوی پایدار همراه با افزایش نسبی دما، به صورت میانگین ۲ تا ۳ درجه، در اکثر نقاط کشور خواهیم داشت.


وی افزود: پایداری جوی و سکون هوا در شهر‌های پرجمعیت و صنعتی مانند تهران، کرج، اصفهان و اراک باعث افزایش آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا می‌شود.


بیشتر بخوانید:طرح برخورد با دور دور‌ها چه زمانی اجرا می‌شود؟کارشناس سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران امروز و فردا صاف تا کمی ابری و غبارآلود است. همچنین بیشینه دما به ۸ درجه می‌رسد.


وی افزود: از ظهر پنجشنبه تا روز جمعه، با ورود ناپایداری به تهران، جابه جایی هوا صورت می‌گیرد و بارش‌ها به صورت پراکنده و همراه با وزش باد، هوایی تمیز را فراهم می‌کنند.


گودرزی ادامه داد: امروز در شمال و مرکز خلیج فارس و قسمت‌های جنوبی خوزستان انتظار رگبار باران گاهی با رعدوبرق داریم.
کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: از چهارشنبه بعدازظهر، با ورود سامانه بارشی جدید از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور شده و بارش‌ها به شکل باران و برف در این مناطق آغاز می‌شود.


گودرزی گفت: همچنین از روز پنجشنبه بارش‌ها، قسمت‌های جنوب و جنوب غرب را دربر می‌گیرد و با وزش باد و رعدوبرق همراه خواهد بود. همچنین درمناطق کوهستانی امکان بارش برف وجود دارد.


وی درباره وضعیت جوی روز جمعه افزود: روز جمعه بارش‌ها در نیمه غربی کشور ادامه خواهد داشت.

مطالب مشابه