مسکن مهر بی‌متقاضی به نیرو‌های مسلح می‌رسد

منبع: برترین ها

26

1398/9/5

19:18


معاون وزیر راه و شهرسازی از حل اختلاف بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع در خصوص ۴۵ هزار هکتار زمین خبر داد.

تسنیم نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی از حل اختلاف بین وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و دفاع در خصوص ۴۵ هزار هکتار زمین خبر داد.

علی نبیان با اشاره به اینکه اختلاف املاک میان دو وزارتخانه راه و شهرسازی و دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بالغ بر ۴۵ هزار هکتار بود، از تعیین‌تکلیف مقدماتی این املاک خبر داد و اظهار کرد: در این میان ۹۸ هکتار زمین در ۳۱ استان با کاربری مسکونی استحصال شد که می‌تواند به امر خطیر رونق مسکن در کشور کمک کند.

وی خطاب به مدیران‌کل راه و شهرسازی افزود: از ظرفیت زمین‌های شناسایی‌شده نیروهای مسلح که کاربری نظامی آن موردنیاز این نیروها نیست، استفاده کنند؛ تفاهمنامه این امر نیز میان دو وزارتخانه منعقدشده و می‌توانیم تغییر کاربری این زمین‌ها را از طریق کمیسیون ماده پنج عملی کنیم.

وی با اشاره به این‌که تاکنون پرونده مسکن مهر در ۶ استان کشور بسته‌ شده است، گفت: تعهد ما این است که تا پایان امسال پرونده سایر پروژه‌های مسکن مهری که فاقد متقاضی هستند یا پیشرفت کمتر از ۳۰ درصد دارند را تکمیل کنیم؛ در این مسیر می‌توانیم واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی را به نیروهای مسلح معرفی کنیم تا در صورت موافقت سایر اقدامات به‌سرعت صورت گیرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو