آلودگی هوا دوباره مدارس اصفهان را تعطیل کرد

منبع: برترین ها

42

1398/9/5

22:32


آلودگی هوا برای دومین روز متوالی باعث تعطیلی مدارس سه دوره تحصیلی شهر اصفهان در روز چهارشنبه ۶ آذر ماه شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: مدارس شهرهای زرین شهر، مبارکه، فولادشهر، شاهین شهر، برخوار، خمینی شهر، نجف آباد، باغبهادران، فلاورجان، پیربکران و شهرسجزی نیز در روز چهارشنبه تعطیل است.

رحمت الله ممیز گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان کلاس های جبرانی برای جبران عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان برگزار خواهد کرد.

وی به دانش آموزان توصیه کرد در روزهایی که مدارس به خاطر آلودگی هوا تعطیل شده در منزل بمانند و ادامه داد: هدف از تعطیلی مدارس این است که دانش آموزان در معرض آلودگی هوا قرار نگیرند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: کودکان و نوجوانان جزو گروه های حساس هستند که تاثیرات مخرب آلودگی هوا بر سلامت آنها بیشتر است بنابراین در شرایط آلودگی هوا بهتر است از منزل خارج نشوند.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان این هفته به دلیل استمرار سکون و پایداری هوا شرایط برای انباشت آلاینده ها و تشدید آلودگی فراهم بود. همچنین طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۶ و ۷ آذر ماه آلودگی و ماندگاری آلاینده های هوا از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود .

روند افزایشی غلظت آلاینده در شهر اصفهان و شهرهای صنعتی استان از روز جمعه گذشته شروع شده و تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت. کارگروه استانی هماهنگی شرایط اضطرار آلودگی هوا باتوجه به استمرار و ماندگاری آلاینده ها در منطقه و قرار گرفتن شاخص کیفی هوا در وضعیت ناسالم، بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک تصمیم به تعطیلی مراکز پیش دبستانی و تمام مقاطع تحصیلی در شهرهای اصفهان و چند شهر صنعتی گرفت.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو