روزهای کرونایی سلبریتی‌ها/ جنجال بهنوش بختیاری تا پست‌های اعتراضی

روزهای کرونایی سلبریتی‌ها/ جنجال بهنوش بختیاری تا پست‌های اعتراضی


منبع: ایران آرت

120

1398/12/6

16:32


در روزهایی که تقریباً تمامی حواس‌ها به کرونا جمع است، هنرمندان کشور در فضای مجازی واکنش‌های متفاوتی به شیوع این ویروس در ایران داشته‌اند.

ایران آرت: سجاد مالمیر: کرونا یک هفته‌ای است که مهمان ناخوانده ایران شده و تقریباً تمامی مردم جامعه را نگران کرده است و بسیاری از کار و بارها هم از ترس شیوع این ویروس تعطیل شده‌اند. در ابتدای هفته جاری فعالیت‌های هنری اعم از کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها، تماشاخانه‌ها و حتی سینماها به مدت یک هفته تعطیل شدند تا شاید این ویروس بیش از این شایع نشود و بساطش را جمع کند و از ایران برود.

در روزهایی که تقریباً تمامی حواس‌ها به کرونا جمع است، هنرمندان کشور در فضای مجازی واکنش‌های متفاوتی به شیوع این ویروس در ایران داشته‌اند. برخی از این هنرمندان به انتقاد از کمبود ماسک و سایر وسایل پیشگیری از ابتلا به بیماری پردخته‌اند و برخی دیگر از پزشکانی که مشغول درمان بیماران مبتلا به کروناویروس هستند تشکر و قدردانی کرده‌اند. بهنوش بختیاری نیز در این میان یک جنجال حسابی برای خودش درست کرده است.

اولین واکنش را الناز شاکردوست صبح روز جمعه، یعنی زمانی که هنوز اخبار ورود کرونا به ایران تازگی داشت، نشان داد. این خانم بازیگر تصویری از خود که در آن ماسک بر صورت دارد را در یک گلخانه منتشر کرد و نوشت: "و اینک کرونا

11هانیه توسلی نیز در وصف حال و اوضاع مردم این در این روزها، تصویر ادیت شده نقاشی "مونالیزا" اثر لئوناردو داوینچی، در حالی‌که روی صورت مونالیزا ماسک زده شده و در حال گرفتن عکس سلفی است، را بدون هیچ کپشنی منتشر کرده است.

88

اعتراض‌ها به معضل ماسک

واکنش‌های بعدی اما به معضل کمبود ماسک در جامعه مربوط می‌شد، جایی که لیلا اوتادی که اخیراً پست‌های اعتراضی متعددی منتشر می‌کند تصویری از یک ماسک را منتشر کرد و نوشت: "بعد از دوروز که از مشهد وارد تهران شدم وچندین داروخانه رو گشتم وماسک پیدا نکردم،این رو خواهرم پیدا کرده به مبلغ ۴۵هزارتومن! کرونا دیگر شوخی نیست نمیتوانیم"

Untitled

جواد رضویان نیز به سوژه ماسک پرداخته و با انتشار تصویری از رزمندگان دفاع مقدس، به احتکار ماسک کنایه زده است. رضویان نوشته است: "می‌گفتند زمان جنگ وقتی دشمن بمب شیمیایی می‌زد خیلی از رزمنده‌ها ماسک‌های خودشون رو از صورت برمی‌داشتند و به جوون‌ترها می‌دادند، امروز هم بعضی‌ها به خاطر دلهره مردم از ویروس کرونا دارند ماسک‌ها رو انبار می‌کنند و به قیمت چندین برابر به مردم می‌فروشن، خدایا کیا رفتن کیا موندن"

32

تشکر هنرمندان از پزشکان

در این روزهای سخت یکی از دشوارترین وظایف بر روی دوش پزشکان جامعه است که هم باید به درمان بیماران مبتلا به کرونا بپردازند و هم مراقب باشند خودشان به این ویروس مبتلا نشوند. این موضوع باعث شده که برخی از هنرمندان از زحمات جامعه پزشکان تشکر کنند.

شیلا خداداد که همسرش، فرزین سرکارات، پزشک جراح است، پستی را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده و از وظیفه‌شناسی پزشکان تشکر کرده است. خانم خداداد نوشته: "گرچه پزشکان وظیفه خود را انجام می‌دهند، اما وظیفه‌شناسی با شرافت در این شرایط جای تقدیر دارد، دست مریزاد"

FF

نیکی مظفری، بازیگر و فرزند مجید مظفری نیز مطلبی مشابه شیلا خداداد نوشته است. نیکی نوشته:  "عرض ادب و احترام به تک تک پزشکان ، پرستاران، پرسنل محترم و زحمت کش بیمارستانها

خدا قوت و خسته نباشید هم وطنان عزیزم

به شخصه سپاسگزار همه ى زحمات و دعا گوى سلامتى براى شما و خانواده ى محترمتان هستم . و هر لحظه از خداوند متعال آرزوى سلامتى و آرامش براى همه ى هم میهنانم را خواستارم."

45

بهنوش بختیاری کاسب کرونا؟

اما اقدام جنجالی هفته را بهنوش بختیاری با تبلیغ عجیب یک محصول در راستای شیوع ویروس کرونا انجام داد که داد برخی رسانه‌ها از جمله عصر ایران را درآورد و ایسنا هم مطبی که عصر ایران تحت عنوان "شرم کن خانم سلبریتی، خانم کاسب کرونا" را بازنشر کرد.

عصر ایران نوشته است: "ویدیوئی در صفحه اینستاگرام بهنوش بختیاری استوری شد که واقعا تعجب آور و یا بهتر است گفته شود شرم‌آور است.

خانم بازیگر یک محلول گیاهی در دست گرفته و از تاثیرات آن بر دستگاه تنفسی گفته و در لابلای این حرفها اشاره می‌کند به بیماری‌های ویروسی و مشخصا از ویروس کرونا هم اسم آورده و بعد محصول مورد نظر را تبلیغ می‌کند و..."

این رسانه در ادامه نوشته: "آیا هیچ کسی نباید به خانم سلبریتی بگوید بر چه اساسی چنین ادعایی را مطرح می‌سازی؟ شاید اساسا اون دارو هم هیچ مشکلی نداشته باشد و در راستای همون کبد چرب و تقویت سیستم تنفسی کارآمد باشد ولی مشکل این سواستفاده زمانی و واژگانی از ویروس کرونا و ارتباط دادن به آن است که ناامیدی را در دل آدم می‌کارد!"

بهنوش بختیاری

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو