تایید مرگ 2 نفر در ساوه استان مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا

26

1398/12/6

17:48


تایید مرگ 2 نفر در ساوه استان مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا

سلامت نیوز: رییس دانشکده علوم پزشکی ساوه در استان مرکزی گفت: ۲ خانم سالمند که بر اساس نتایج قطعی آزمایش ها مبتلا به کروناویروس بودند، در بیمارستان‌های این شهر جان خود را از دست دادند.

به گزارش سلامت نیوز، دکتر «عباس نیکروش» به ایرنا، گفت: نتیجه نهایی آزمایش این بیماران فوت شده در مورد ابتلا به کرونا مثبت اعلام شد.

وی گفت: به دلیل اینکه دریافت نتایج آزمایش های این بیماران فوت شده طول کشید، اعلام خبر قطعی جان باختن آنها به علت ابتلا به کرونا با تاخیر همراه شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه کهولت سن، داشتن زمینه بیماری های قلبی و کلیوی و علائم حاد تنفسی و تب را وجه مشترک هر دو شخص فوت شده بر اثر کرونا ویروس در ساوه اعلام کرد.

نیکروش گفت: یکی از این بیماران خانمی ۸۷ ساله با سوابق بیماری های قلبی، ریوی، کبدی و کلیوی بود که پس از ۲ روز بستری شدن در بیمارستان شهید چمران در برابر ویروس کرونا تاب مقاومت را از دست داد و درگذشت.

وی اظهار داشت: دومین فرد فوت شده نیز خانمی ۸۲ ساله بود که دارای بیماری زمینه ای قلبی، کلیوی و مزمن خونی بود و پس از یک روز بستری شدن در بیمارستان شهید مدرس جان خود را از دست داد.

نیکروش گفت: بر اساس بررسی های انجام شده در مورد این بیمار فوت شده، وی به دلیل اینکه فرزندانش در قم سکونت دارند، سابقه تردد به این شهر را داشته است.

وی افزود: در مجموع سه مورد مثبت به کرونا ویروس در شهرستان ساوه به تایید رسیده که با فوت ۲ نفر از آنان، اکنون یک بانوی ۷۸ ساله اهل کشور افغانستان نیز با ابتلا به کرونا در بیمارستان شهید مدرس تحت مراقبت‌های ویژه است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی ساوه از مردم خواست که با رعایت موارد بهداشتی، پرهیز از تردد و مسافرت به شهرهای با موارد مثبت بیماری، مراقبت بیشتر از سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه ای خود و خانواده هایشان را در برابر ویروس کرونا محافظت کنند.

مطالب مشابه