آخرین آمار‌ کشته شدگان کرونا در ایران اعلام شد

منبع: ساتین

40

1398/12/6

23:51


کیانوش جهانپور رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آخرین اطلاعات در خصوص مبتلایان به ویروس کووید ۱۹، گفت: طبق بررسی‌های انجام شده تا قبل از ظهر امروز ۳۴ مورد از بیماران بستری در بخش‌ها در شهر‌ها و استان‌های مختلف نتیجه آزمایششان تایید شده است.

وی ادامه داد: از ۳۴ فرد مبتلا به کووید ۱۹، ۱۶ نفر از استان قم، ۹ نفر استان تهران، ۱ نفر استان فارس، ۲ نفر استان مازندران ، ۲ نفر گیلان، یک نفر نیشابور، ۲ نفر استان البرز و یک نفر در قشم بوده اند.

جهانپور تاکید کرد: این آمار‌ها حاکی از آن است که اغلب موارد افراد مبتلا به کرونا ویروس از قم به شهر‌های دیگر مراجعت کرده یا از اهالی یا ساکنان قم هستند.

وی با انتقاد از سفرهای غیرضرور مردم به استان های مختلف، گفت: متاسفانه در روزهای گذشته ترددهای غیر ضرور میان شهری و درون شهری زیاد شده از این رو تعطیلی مدارس با توجه به هدف اولیه محقق نشد.

رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اغلب مبتلایان به کووید ۱۹در استان های مختلف مراوده ای با اهالی یا ساکنان قم داشته اند، تصریح کرد: در شرایط فعلی بهترین مکان برای مقابله با کرونا ویروس فقط منرل بوده از این رو مردم از ترددهای غیرضرور خودداری کنند.

جهانپور با بیان اینکه طبق گزارش‌های واصله در روز‌های اخیر ۳ نفر دیگر نیز در اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست داده اند، افزود: در حال حاضر جمعا ۱۵ نفر در پی ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.
وی همچنین ادامه داد: مجموع مبتلایان به کرونا در کشور نیز تاکنون به ۹۵ نفر رسیده است.

توزیع پک‌های بهداشتی در قم

رئیس روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره استفاده از ماسک نیز گفت: استفاده از ماسک برای جمعیت عادی توصیه نمی شود و بنابر برخی از شواهد حتی ممکن است مخدوش کننده هم باشد. در مورد افراد پرخطر یا در معرض خطر که با افراد بیمار برخورد دارند مثل پرسنل درمانی، ماسک‌ها با اولویت استان‌ها و ارزیابی ریسک و میزان شیوع و حفظ تقدم، از طریق شبکه‌های بهداشتی درمانی توزیع می‌شود.

جهانپور با بیان اینکه در قم پک‌های حاوی ماسک، ژل‌های ضد عفونی کننده به همراه نکات بهداشتی توزیع خواهد شد. این در حالیست که بیش از ۷۰۰ هزار پک وارد شهر قم شده و باید امروز این تعداد رسیده باشد بنابراین توزیع هم آغاز شده است.

وی تاکید کرد: استدعا داریم استفاده از ماسک و تقاضای کاذب به وجود آمده نسبت به آن را با مرتفع کردن اضطراب و وسواس ایجاد شده، کاهش یابد. قطعا اگر کسی در معرض خطر باشد این نیاز را رفع خواهیم کرد.

مطالب مشابه