محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه هماهنگی مقابله با کرونا در استان تهران اظهار کرد: در جلسه تاکید بر این شد که این ویروس و مبتلایان به این ویروس نباید کتمان شود و عادی سازی نباید در این زمینه صورت پذیرد.

وی افزود: در این جلسه همگی بر این مهم بودند که باید واقعیت را به صورت شفاف البته نه با ایجاد بحران و رعب و وحشت بین مردم گفته شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: درست است که سرعت انتشار این ویروس نسبت به ویروس‌های دیگر بالاتر است اما درگیری و میزان کشندگی آن نسبت به ویروس‌های مشابه کمتر است.

وی گفت: تمامی مسئولان حاضر در این جلسه به این نتیجه رسیدند که باید مصوبات ستاد را اجرایی کنند و شهرداری هم با تمام امکاناتش در اختیار ستاد است.

هاشمی افزود: سازمان‌هایی مانند خدمات شهری، پسماند، خانه‌های سلامت، اتوبوسرانی و مترو در این جلسه حضور داشتند و توصیه‌های لازم را فرا گرفتند.

در ادامه این جلسه علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: گزارش مبسوط از وضعیت شهر تهران اعلام شده است و همچنین ظرفیت‌های شورای شهر برای مقابله با این ویروس بررسی شده است.

وی افزود: همچنین مصوب شد در زمینه آلودگی زدایی، دفع پسماند، تدفین اجساد و … ساماندهی‌های خدماتی و بهداشتی عمومی انجام شود.