11 کاربرد جالب پودر بچه

23

1399/2/22

01:59


پودر بچه (که به پودر طلق یا تالک نیز شناخته می‌شود) اساساً به منظور لطافت پوست و جلوگیری از عرق‌سوزشدن پا‌ها مورد نوزادان استفاده قرار می‌گیرد.

11 کاربرد جالب پودر بچه

به گزارش بهداشت نیوز: اما در این مقاله با دیگر کاربرد‌های این پودر آشنا خواهید شد که غریب به یقین پیش از این نمی‌دانستید. مثلاً اینکه در روز‌های بسیار گرم تابستانی جلوی تعرق را می‌گیرد یا اینکه می‌تواند جایگزین مام زیر بغل باشد! و یا اینکه آن را توی کفش‌هایتان بپاشید تا بوی بد پا و کفش را از بین ببرد. در ادامه با یازده ترفند جالب آشنا خواهید شد که در هر یک می‌توانید این پودر را جایگزین وسیله‌ای کنید تا مشکلات احتمالی‌تان به سادگی رفع شوند.

۱. پودر بچه را جایگزین بوگیر کفش کنید

اکثر کفش‌ها پس از مدتی استفاده بوی بسیار بدی به خود می‌گیرند که در نتیجه‌ی تعرق مداوم پاست. برای آنکه این بوی بد را از بین ببرید کافی است شب‌ها کمی این پودر جادویی را در کفشتان بپاشید و صبح‌ها نیز پیش از آنکه کفشتان را بپوشید خوب تکانش دهید تا پودر باقی‌مانده بیرون بریزد. با توجه به اینکه این پودر جاذب رطوبت است هر نوع بوی بد را از بین می‌برد.

۲. با پودر بچه مورچه‌ها را از مکان زندگی‌تان دور نگه دارید

اینطور که پیداست مورچه‌ها اصلاً از بوی پودر بچه خوششان نمی‌آید! اگر جایی از محل زندگی یا کارتان را سراغ دارید که مورچه جمع کرده است کافی است کمی از این پودر استفاده کنید تا مورچه‌ها را فراری دهید. بهترین زمان استفاده از این ترفند نیز هنگامی است که به پیکنیک رفته‌اید و می‌خواهید غذاهایتان را از گزند مورچه‌ها در امان نگه دارید.

۳. با پودر بچه پوستتان را لطیف نگه دارید

پودر بچه عملاً یک افترشیو بسیار مناسب است، هم برای آقایان و هم برای بانوان. کافی است کمی از پودر را روی پوستتان بمالید تا اثر تحریک تیغ را از بین ببرید. این ترفند برای افرادی که پوست حساسی دارند و استفاده از تیغ موجب التهاب پوست و ایجاد جوش می‌شود بسیار مفید خواهد بود. از سویی دیگر قیمت پودر بچه بسیار کمتر از افترشیو‌های معمولی است، اما دقیقاً همان کار را انجام می‌دهد.

۴. پودر بچه صداخفه‌کن جیرجیر کف‌های چوبی

صدای جیرجیر کف‌پوش‌های چوبی بسیار آزارنده است، اما با این ترفند می‌توانید مانع چنین صدا‌های آزاردهنده‌ای شوید. کافی است کمی از این پودر را روی مجلی بپاشید که جیرجیر می‌کند.

۵. پودر بچه می‌تواند جایگزین اسپری بدن باشد

اگر اسپری بدنتان تمام شد لزوماً مجبور نیستید در شرایطی پا به خیابان بگذارید که نگران بوی بدنتان هستید. پس از حمام یک مشت از این پودر را زیر بغلتان بمالید تا مانع بوی بد تعرق شوید.

۶. با پودر بچه می‌توانید پوستتان را مرطوب نگه دارید

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد پودر بچه مرطوب‌کننده‌ای بسیار قوی است. برای اینکه پوستتان را مرطوب نگه دارید، خصوصاً هنگامی که پوست اضافه‌ی پاشنه‌ی پا را می‌تراشید، کافی است کمی از این پودر را روی محل مورد نظر بپاشید.

۷. با پودر بچه می‌توانید کمدتان را خوشبو نگه دارید

اگر کمدتان بوی نا گرفته است می‌توانید برای رفع این بوی ناخوشایند از پودر بچه استفاده کنید. بدین‌منظور باید مقداری پودر بچه را درون ظرفی بریزید و چند ساعتی و یا طی شب در کمدتان نگه دارید. همچنین می‌توانید برای رفع بوی سیگار یا بوی بد فرش و موکت نیز از این پودر استفاده کنید.

۸. با پودر بچه مانع ساییده‌شدن و التهاب پوست شوید

این ترفند خصوصاً برای افرادی بسیار مفید خواهد بود که با گرمای هوا و پیاده‌روی در معرض ساییده‌شدن و التهاب پوست قرار می‌گیرند؛ بنابراین پیش از آنکه پیاده‌روی‌تان را آغاز کنید پودر بچه را در محل‌هایی بمالید که معمولاً دچار چنین التهابی می‌شوند. بدین‌ترتیب از بروز چنین التهابی در امان خواهید بود.

۹. با پودر بچه مانع تورم پا شوید

کفش‌های پاشنه‌بلند زیبایی بی‌حد و حصری دارند، اما اگر از خانم‌ها بپرسید خواهند گفت که پوشیدنشان آن هم به مدت طولانی اصلاً خوشایند نیست. این نوع کفش‌ها موجب تورم پا می‌شوند و برای جلوگیری از تورم پا و مشکلات مشابه می‌توانید کمی پودر بچه درون این کفش‌ها بپاشید.

۱۰. پودر بچه می‌تواند از پژمردن گل و گیاهانتان جلوگیری کند

برای حفاظت از گل و گیاهانتان در مقابل انواع آفت‌ها کافی است مقداری از این پودر به ریشه‌شان بپاشید. بدین‌ترتیب تمام حشرات و آفت‌ها از آن‌ها دوری می‌کنند.

۱۱. اگزمای پوستی را با پودر بچه رفع کنید

اگر دچار اگزمای پوستی شده‌اید برای جلوگیری از خواش آن نواحی کافی است کمی از این پودر را رویش بمالید تا اثر التهاب کاهش یابد.

منبع: روزیاتو

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو