جشنواره فیلم کن سرانجام تسلیم شد

منبع: ایران آرت

22

1399/2/22

10:42


هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار نحواهد شد.

ایران آرت: دبیر جشنواره کن با اعلام این‌که این رویداد سینمایی قطعا در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد، از نمایش آثار پذیرفته در این جشنواره در سایر رویدادهای سینمایی خبر داد.

 به نقل از ایندی وایر، «تیری فرمو» دبیر جشنواره فیلم کن در جدیدترین مصاحبه خود به صورت رسمی اعلام کرد هفتاد و سومین دوره جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار نحواهد شد اما فهرست آثار پذیزفته شده در این دوره از جشنواره در ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

او همچنین عنوان کرد: "فهرست فیلم های جشنواره کن ۲۰۲۰ به صورت متداول سالهای گذشته و در قالب بخشهای رسمی رقابتی، نوعی نگاه، غیررقابتی و ... اعلام نحواهد شد. احمقانه است که تصور کنیم اتفاقی روی نداده اما از صمیم قلب میخواهیم فیلمهایی که تماشا کردیم و دوست داشتیم را معرفی کنیم و این وظیفه ماست که به این فیلمها کمک کنیم مخاطبان خود را پیدا کنند. همچنین برحی از فیلم های ارسالی به جشنواره کن ۲۰۲۰ برای دوره آتی جشنواره در سال ۲۰۲۱ دوباره مورد بررسی قرار میگیرند.

به نوشته ایسنا، دبیر باسابقه جشنواره کن همچنین گفت: فیلمهای اعلام شده در فهرست رسمی جشنواره که در ماه ژوئن معرفی می شوند میتوانند با لِیبل "کن ۲۰۲۰" در سینماها و سایر جشنواره های سینمایی از جمله جشنواره ونیز، تورنتو، دوویل، سن سباستین، آنگولم، نیویورک، بوسان و جشنواره لومیر فرانسه به نمایش گذاشته شوند.

«فرمو» همچنین تاکید کرد جشنواره امسال هیچ هیات داوران و جایزه ای نخواهد داشت و ابراز امیدواری کرد «اسپایک لی» برای دوره آتی جشنواره در ۲۰۲۱ ریاست هیات داوران رقابتی کن را بر عهده بگیرد.

مسئولان جشنواره کن پیش از این تاریخ اصلی ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) این رویداد مهم سینمایی را به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق انداختند و اعلام کرده بودند پایان ماه ژوئن و اوایل جولای گزینه اصلی را برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته اند اما «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه با تمدید شرایط قرنطینه در این کشور اعلام کرد برگزاری هر جشنواره و رویدادی که مستلزم تجمع افراد می‌شود حداقل تا اواسط ماه جولای (اواخر تیر ماه) ممنوع است و در نتیجه این تصمیم جشنواره کن ۲۰۲۰ بار دیگر در هاله ای از ابهام قرار گرفت. شلوغی فصل جشنواره ها در پائیز نیز سرانجام مسئولان کن را بر این داشت تا قید جشنواره ۲۰۲۰ را بزنند.

با این وجود بازار جشنواره فیلم کن امسال به صورت آنلاین و از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیر) برگزار خواهد شد.

 

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو