هشدار نماینده تهران: مراقب انجمن حجتیه باشید

منبع: برترین ها

10

1399/2/22

17:54


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که اگر جمهوری اسلامی به دست انجمن حجتیه بیفتد، تمامی مبانی ارزشی از جمله ولایت فقیه کارش تمام است و باید فاتحه جمهوریت را در کسری از زمان خواند.

خبرگزاری فارس: محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران در مجلس امروز (دوشنبه 22 اردیبهشت 99) در نطق میان‌دستور خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بر همان عهدی که با مردم بسته بودیم باقی هستیم، چرا که گفتیم تطمیع نمی‌شویم و نشدیم و تحت تهدید از رسالت نمایندگی خارج نمی‌شویم و نشدیم.

وی با بیان اینکه سرم بالاست، تهدیدپذیر نبودم، گفت: به رغم اینکه گفتمان حاکم در راهروهای مجلس نه خداترسی است و نه مردم‌باوری، بلکه شورای نگهبان ترسی است، تلاش کردیم در ظرف فهم خویش این رسالت را در جهت منافع مردم ادامه دهیم.

وی خطاب به نمایندگان منتخب مجلس یازدهم گفت: شما با هر شعار و شیوه‌ای نمایندگی مردم در دوره یازدهم را به دست آوردید و فرصت شما هم مثل ما خیلی زود دیر می‌شود، بنابراین فرصت خدمت را مغتنم بشمارید و تلاش کنید چرخ را از نو نسازید.

وی در همین باره گفت: لوایح و طرح‌های خوبی در مجلس علی‌رغم همه بی‌مهری‌ها به تصویب رسیده است که می‌توان منتخبان یازدهم در این زمینه‌ها کار کنند.

وکیلی با تأکید بر اینکه دو خطر عمده جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند خاطرنشان کرد: نمی‌شود با ابزار مارکسیسم آرمان‌های جمهوری اسلامی را به سرانجام رساند و در دامن کمونیسم و مارکسیسم از ولایت فقیه دفاع کرد.

وی گفت: با ابزار مارکسیسم، عدالت در قاموس جمهوری اسلامی پیش نمی‌رود و حواسمان باشد در فرار از لیبرالیسم به مارکسیسم پناه نبریم.

وی انجمن حجتیه را دومین خطر برای جمهوری اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: نگاهی به فرمایشات امام راحل نشان می‌دهد که ایشان هیچ خطری را به اندازه انجمن حجتیه بالاتر نمی‌داند.

وکیلی گفت: انجمن حجتیه جریانی واپسگرا، انحرافی،‌ متحجر و ضد توسعه است و سالها در کمین بود و اخیراً حضورش در بخشی از لایه‌های قدرت مشاهده می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی معتقد است که اگر جمهوری اسلامی به دست انجمن حجتیه بیفتد، تمامی مبانی ارزشی از جمله ولایت فقیه کارش تمام است و باید فاتحه جمهوریت را در کسری از زمان خواند.

وی تأکید کرد: دو لبه قیچی در جمهوری اسلامی تلاش‌هایی داشته‌اند، نخست لبه‌ای که همه ارزش ها را به نام خود مُهر می‌زند و شهدا،‌ ارزش‌های انقلاب، فرهنگ ایثار و... را به گروگان گرفته و از آن نردبان پیروزی ساخته است، در حالی که هیچ نسبتی با این ارزش‌ها ندارد.

وی ادامه داد: لبه دوم قیچی جریانی است که می‌خواهد اصلاحات را به گروگان بگیرد و گفتمان اصلاح‌طلبی را به نام خود حک کنند و هرگاه از اصلاح‌طلبی سخن گفتند، در حوزه اپوزیسیون بودند و هیچ‌گاه نتوانستند سر بالا بگیرند.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی بی‌تردید بقایش به اصلاحات است، گفت:‌ خوشحال نباشد که سرمایه انسانی و اجتماعی اصلاح‌طلبان خالی شده و به جریان دیگر عرصه را واگذار کرده است.

وی گفت: فرهنگ مقابله با فرهنگ اصلاح‌طلبی، فرهنگ لمپنی است و اگر جریان اصلاحات نباشد این جریان حاکم خواهد شد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو