اروپا: الحاق کرانه باختری بی‌پاسخ نمی‌ماند

منبع: برترین ها

12

1399/2/22

19:49


اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در بروکسل به امکان اتخاذ تدابیری علیه اسرائیل در صورت اجرای طرح الحاق اراضی کرانه باختری اشاره کرد.

خبرگزاری ایسنا: اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در بروکسل به امکان اتخاذ تدابیری علیه اسرائیل در صورت اجرای طرح الحاق اراضی کرانه باختری اشاره کرد.

به نقل از خبرگزاری ایتالیایی آکی، پیتر استانو، سخنگوی شورای عالی امنیت و سیاست خارجی در اتحادیه اروپا، امروز در این کنفرانس گفت که میان کشورهای عضو این اتحادیه درباره ماهیت این اقدامات و میزان آن بحث هایی مطرح است.

طبق گزارش آکی، استانو درباره اظهاراتش درباره تحریم‌های مشخص یا بازنگری در روابط اروپا با اسرائیل محافظه کار بود و گفت که موضع نا در صورت اقدامات اسرائیل درباره الحاق کرانه باختری مشخص است و این مساله بی پاسخ نمی‌ماند.

وی اشاره کرد که این تصمیم به اعضای اتحادیه اروپا در سطوح مختلف که مشغل رایزنی در این باره هستند بستگی دارد و اتخاذ هر گونه تصمیمی در این باره نیازمند اجماع همه اعضا است.

استانو بر موضع مخالف بروکسل با الحاق اراضی کرانه باختری که ناقض قوانین بین المللی است اشاره کرده و گفت که اتحادیه اروپا یکی از طرف‌های درگیری اسرائیلی- فلسطینی نیست بلکه حامی قوانین بین المللی است.

اتحادیه اروپا پیشتر بارها تاکید کرده بود که اقدام اسرائیل در الحاق کرانه باختری راهکار دو کشوری را تهدید و روند صلح را نابود می‌کند.

پیش از این رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اتحادیه اروپا مذاکرات داخلی پیرامون نحوه مجازات اسرائیل در صورت اجرای این طرح را آغاز کرده است.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو