احسان بیسادی با بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم مترو تهران، ضدعفونی کردن مستمر فضاهای عمومی ایستگاهی و قطارها بود. همچنین این معاونت اقدام به اطلاع رسانی گسترده در خصوص ویروس کرونا، راه‌های پیشگیری، رعایت فاصله مناسب، در قالب‌های مختلف شامل بنرهای سکوپی، کتیبه‌های داخل قطار، نمایشگرهای ایستگاه و قطارها و پادکست‌های تولید شده تحت عنوان رادیو مترو کرد.

وی با بیان اینکه یکی از گام‌های بزرگ پیشگیری از شیوع کروناویروس، اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود، افزود: در این فاز، مترو تهران و معاونت فرهنگی و اجتماعی با استفاده از ظرفیت‌های خود در خصوص لزوم فاصله گذاری اجتماعی در مترو اقداماتی مانند نشانه گذاری، اطلاع رسانی و آموزش‌های شهروندی را انجام داد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه خاطرنشان کرد: در روزهای اخیر با توجه به الزامی شدن استفاده از ماسک توسط مسافران در مترو، تلاش شد تا در عموم ایستگاه‌ها، غرفه فروش ماسک با قیمت مناسب دایر شود که این طرح با استقبال خوب مسافران همراه شد.

بیسادی ادامه داد: برای تأمین ماسک مورد نیاز مسافران، ۴ مجموعه تولیدی شامل شرکت‌ها و اتحادیه‌ها توانستند در مدت زمان محدودی، تعداد زیادی ماسک را برای فروش به مسافران تأمین کنند که این اقدامات، ارزشمند است.