بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید

بلیط چارتر هواپیما و نکاتی که درباره اش باید بدانید


منبع: همگردی

25

1399/3/19

23:08


یکی از مشکلات دائم مسافران برای سفرهای هوایی، هزینه بلیط هواپیماست. بسیاری از افراد ترجیح می دهند سفر زمینی را انتخاب کنند تا هزینه سفر خود را تا جایی که می توانند، کاهش دهند. اما، سفر زمینی آن هم در مسافت های طولانی کار چندان راحتی نیست. سفر زمینی علاوه بر اینکه مسافر را خسته می کند، زمان زیادی را نیز هدر می دهد. پس، چه کاری باید انجام دهیم که هم سفر راحتی داشته باشیم و هم هزینه هنگفتی برای تهیه بلیط هواپیما نپردازیم؟ سفارش اغلب آژانس های هوایی، خرید بلیط چارتر هواپیماست. البته، باید توجه داشته باشید که روش هایی برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما وجود داشته که اگر آنها را ندانید، با مشکلاتی مواجه می شوید. در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بدانید حرفه ای ها چگونه سفر می کنند.

چارتر چیست؟

آژانس های مسافرتی بلیط های شماری از مسیرهای هوایی را در سال تهیه می کنند. ممکن است کل صندلی های هواپیما را اجاره کرده یا بخشی از آنها را رزرو نمایند. آژانس ها بلیط هایی که با قیمتی بی مثال تهیه کرده اند را به مسافران می فروشند. در واقع، زمانیکه قصد سفر دارید، بلیط را بی واسطه از شرکت های هوایی فراهم نمی کنید، بلکه آنها را از آژانس های مرتبط با پرواز چارتر می طلبید. در این حالت، آژانس های هواپیمایی با هوشیاری عمل کرده و قیمت بلیط چارتر هواپیما را با توجه به شرایط بالا و پایین می کنند. آژانس های هواپیمایی کل صندلی های هواپیما یا بخشی از آن را از ماه ها قبل اجاره کرده اند. پس، اگر در زمان پرواز، هواپیما بی مسافر بماند، هزینه صندلی ها را آژانس باید بدهد و در این حالت برای جلوگیری از زیان، قیمت را به میزان بالایی کم می کند.

چارتر چیست؟

زمان خرید بلیط چارتر ارزان قیمت

تا اینجا با پروازهای چارتر آشنا شدیم و دانستیم که قیمت بلیط چارتر هواپیما بسته به زمان و تعداد مسافر فرق دارد. به این معنی که اگر مسافر به تعداد کافی موجود باشد، بلیط چارتر هواپیما با همان قیمت های اصلی فروخته می گردد. اما، اگر تعداد مسافر کم باشد و صندلی های هواپیما پر نگردند، آژانس برای کاهش ضرر خود بلیط را با قیمت کم فروخته تا مشتری را ترغیب به سفر با هواپیما کنند. موقع بی مثال برای سفر، فصل های کم گردشگر سال یا اواسط هفته بوده که اغلب مردم سر کار هستند و زمانی برای استراحت یا سفر ندارند. اگر در این زمان ها نیز بلیط تهیه می کنید، بهتر است لحظات آخر این کار را انجام دهید تا با پایین ترین قیمت ها مواجه شوید.

قیمت بلیت چارتر متغیر است!

آژانس های مسافرتی صندلی های هواپیما را از قبل اجاره کرده و سعی می کنند زمان هایی را برای این کار انتخاب نمایند که می دانند بلیط هایشان به فروش می روند. حتی در اغلب موارد، تعداد مسافران بیشتر از تعداد صندلی های هواپیما می شود و اگر مسافر به موقع اقدام نکند، نمی تواند بلیط تهیه کند. تعدادی از مسافران نیز بدلیل شرایط کاری به طور دائم در حال پرواز بوده و می توان گفت مشتری ثابت ایرلاین ها محسوب می شوند. کارمندان ابتدای هر هفته به شهر محل خدمت خود می روند و آخر هفته به خانه باز می گردند. با این حساب، روزهای اول و آخر هفته برای آژانس ها، جز روزهای پرفروش محسوب می شوند. قیمت بلیط با زمان سفر شما ارتباط مستقیم دارد. براساس مقاله نکاتی درباره پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما باید بدانید که اگر در فصل های کم گردشگر سفر کنید، می توانید بلیط را با قیمت بسیار ارزانی تهیه نمایید و اگر در تعطیلات آخر هفته یا اعیاد برای سفر طرح ریزی کرده، هزینه بلیط نسبتا گران خواهد بود.

قیمت بلیت چارتر متغیر است!

سه سایت برتر خرید بلیط های چارتر

وبسایت چارتر 118

یکی از بهترین سایت ها برای خرید بلیط، سایت چارتر 118 است. این سایت 8 انتخاب در مقابل شما قرار می دهد که مبدا آن شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، ساری، اهواز و بندرعباس هستند. در بین این شهرها تهران بیشترین تعداد پرواز و ساری کمترین تعداد پرواز به استان های دیگر را دارد. با انتخاب مبدا و مقصد، برایتان صفحه ای به نمایش در می آید که در آن 15 روز بعد از تاریخ جستجو، پروازهای موجود در هر روز به همراه قیمت نشان داده می شوند. مسافر به راحتی می تواند پرواز خود را انتخاب و رزرو نماید. این سایت راحت ترین سایت دسترسی به پروازهای چارتر بوده که حتی نیاز به ثبت نام نیز ندارد.

وب سایت چارتر 118

وبسایت تی چارتر

وبسایت تی چارتر بلیط های ارزان قیمت را به مسافران معرفی کرده و امکان خرید را برای آنان فراهم می آورد. این بخش از روش هایی برای پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما 7 انتخاب در مقابل شما قرار می دهد که مبدا آنها شهرهای تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و اهواز هستند. هر کدام از مبداها لیستی از مقاصد را خدمت مسافر عرضه کرده و پروازهای موجود در 15 روز بعد را به همراه قیمت نشان می دهند. علاوه بر 6 مبدا نام برده، یک مبدا دیگر با عنوان تهران نیز در لیست مشاهده می شود که پروازهایی به خارج از کشور دارد. نکته ای که در مورد این سایت وجود دارد، این است که قیمت هایی که به شما ارائه گشته، ارزان تر از سایت های دیگر بوده و شما را ترغیب به خرید می کنند. دقت داشته باشید که برخی از این قیمت ها کاذب هستند و تنها قصد جلب توجه شما را دارند.

وبسایت تی چارتر

وبسایت آی آر تور

آی آر تور، خریدی آسان را در مقابل شما قرار می دهد. در اینجا برای خرید بلیط نیاز به ثبت نام و خرید اکانت ندارید. کافیست وارد سایت با آدرس www.irtour.org شوید. آنگاه در صفحه اول سایت مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را مشخص کرده تا لیستی از پروازهای موجود برای شما ارائه گردند. پس از آن می توانید مشخصات پرواز را مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه خود وارد صفحه خرید خواهید شد. در صفحه بعد اطلاعات را وارد کرده و خرید خود را انجام می دهید. رنج قیمت های این سایت بالاتر از تی چارتر و پایین تر از چارتر 118 است.

وبسایت آی آر تور

مزایا و معایب بلیط های چارتر

1 -زمانیکه بلیط چارتری تهیه فرمودید، آژانس مسافرتی هیچ خدماتی به شما ارائه نمی دهد. یعنی، اگر پرواز لغو شود، تاخیر داشته یا حتی چمدانتان را گم کنید، آژانس هیچ مسئولیتی در قبال این اتفاقات نمی پذیرد و شما مستقیم با شرکت های هواپیمایی در ارتباط خواهید بود.

2 -در بلیط های چارتری جابه جایی تاریخ یا لغو بلیط نیست. بلیط چارتری از شما پس گرفته نشده یا اگر این کار انجام شود، مبلغ زیادی بابت جریمه از آن کم می شود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو