۲۱میلیون خانوار وام تسهیلاتی کرونا گرفتند

منبع: برترین ها

42

1399/3/23

18:13


سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا از سوی ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار، از بسته شدن پرونده این تسهیلات به صورت رسمی خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی با اشاره به دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا از سوی ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار، از بسته شدن پرونده این تسهیلات به صورت رسمی خبر داد.

حسین میرزایی در رشته توییتی نوشت:« در روز ۲۲ خرداد، ۸۶۷ هزار و ۲۵ خانوار، تسهیلات یک میلیون تومانی حمایتی کرونا را دریافت کردند و در مجموع۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار، معادل ۸۷ درصد از خانوارهای یارانه بگیر، تسهیلات مذکور را دریافت کردند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.»

وی افزود: ‏«این تسهیلات، نمونه یک کار موفق ملی در حوزه ‎دولت الکترونیک بود. کمترین کار از سوی متقاضیان انجام شد (ارسال کد ملی با پیامک) و حجم اصلی کار سمت دولت بود.»

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مراجعه حضوری حذف شد و پیامک ارسالی هم رایگان بود، گفت: «حفظ عزت و کرامت مردم شعاری نیست و نیازمند بسترها و فرایندهای این چنینی است.»

وی ادامه داد: «دستاورد مهم بعدی، دریافت شماره تلفن همراه رسمی از ۸۷ درصد خانوارهای یارانه بگیر بود. از این پس کلیه پیام هایی که به این شماره ارسال می شود، به منزله ‎ابلاغ الکترونیک و رسمی خواهد بود.»

به گفته میرزایی گام بعدی، دریافت ‎کدپستی رسمی از همه ایرانیان است تا در هیچ دستگاهی از مردم آدرس خوداظهاری گرفته نشود.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو